Gigabyte GA-B75M-D3H model anakart üzerinde iki adet Hi-Level 4GB DDR3 1600Mhz ram ve aynı marka ramden iki tane de 1333Mhz var. Oyun veya yazılım kullanımı esnasında çoğu zaman mavi ekran verdiği için 1333Mhz olanları çıkarmak zorunda kaldım. (Bilgisayar boşta çalışırken veya internet gezintisi esnasında bir problem çıkarmıyor.) Haliyle 16 GB dan, 8 GB ram durumuna düşmek biraz dokunuyor.

Anakart biosda ramle ilgili ayar kısımları var ancak teknik detayına hakim olamadığımdan, çok kurcalamak işime gelmedi. 4 ram takılıyken anakart otomatik olarak hepsini 1333Mhz hıza düşürüyor ancak bu ayar yeterli olmuyor sanırım.

Sizce Biostan bu sorunu halletmek mümkün müdür?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Hilevel bellekler malesef çok adi, kusurabakmayın lütfen ama öyleler. 🙁 Ben hilevel marka bellek kullanıpta sorun yaşamayan çok nadir gördüm. E birde sizde mhz sıkıntısı da var. Tamam anaakrt en düşüğe göre çalıştırır ama işte sıkıntı oluyor. Ne yapılabilir ? ben olsam eldekileri satıp kingston vb güzel adı sanı bilindik 2. elde olsa bellek bakardım.

  • lterlemez @lterlemez

    Muhtemelen ana kart 1333'leri 1600'e çekmeye çalıştığı için oluyordur. Tüm kanalları 1333'e çekmeyi denediniz mi? Birde, çiftleri kendi aralarında takıyorsunuz değil mi?