Yan binanın 1. katına 1 ay kadar önce taşınmaya başladılar. Bu taşınma işlemleri sürerken kediyi bir ara balkonda bıraktılar, bir ara yan odanın camını açıp oraya kapattılar. Günlerce gecelerce hayvan miyavladı. Hatta balkonda iken belki aç kalmıştır diye evdeki kuru mamalardan balkona atmıştım. Neyse bir kaç gündür ses seda yok, sevindik tabiki. Eve yerleştiler sonunda herhalde kedi de artık rahatlamıştır die düşündük. Dün sabaha karşı 4 gibi miyavlama sesine uyandım. Kedi bizim evim altında. İndim mama verdim, delirmiş gibi yedi. Güzelim hayvanı dışarı atmışlar sanırım. Zira bulundukları 1. katın altı yüksek tavan bir depo. Atlaması pek mümkün görünmedi bana. Ee düşse çıkıp ararlar mutlaka haberimiz olur. Zaten sokaktan bulup sahiplendiğim, birbiriyle anlaşamayan 2 kedim var. Bunu da görünceler hepsi birbirine hırladı. Bunu ayrı odaya koydum. Yemeği, suyu tuvalet kabı ayarladım. Lakin şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Belediyeyi arasam gelip alırlar ama bu ev kedisi, sevilmek için deli oluyor sürekli kucagında durmak istiyor. Nasıl kafese kapatmalarına gönlüm razı gelsin. Sahiplendireyim istiyorum ama o da tahminimce uzun sürecek. Bir akıl verin arkadaşlar (Yer Bursa)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bosu @bosu

  sahibine geri götür, kediniz kaçmıştı bulup getirdim de.

  • Kurabiye @kurabiye

   Aklıma geldi lakin hayvan konularında çok tahammülsüzüm. Adam istemiyorum attım dışarı derse yüzde yüz gireriz birbirimize.

  • bosu @bosu

   @kurabiye muhtemelen zaten sokaktan bulduğu sonrada tekrar sokağa bıraktığı kedi için kavga edecekseniz, sokağa evcil hayvan salan binlerce insan var. Bu böyle olmamalı, siz yinede görüşseniz iyi olur. Yok sinirlerime hakim olamam, ben hemen şiddet eylemi gösteriyorum diyorsanız (üstünüze alınmayın lütfen çoğunluk böyle zaten) hayvan barınaklarına vermeyi düşünün. Sonuçta bir yerlere vermek istiyor elde tutmak istemiyorsunuz. Belkide başından beri hiç almamalıydınız.

  • Kurabiye @kurabiye

   @bosu Malesef sinirime hakim olamıyorum en nefret ettiğim huyum. Evet almak istemiyordum zira 2 kedim var. Uzun zamandır işsizim kendime bakamıyorken onlara bakıyorum. Şöylede bir sıkıntı var; Bir yer hayal edin, adım başı köpek olsun. Her gece 10-15 li gurplar halinde gezen köpekler. Mahallede kedi yok arkadaşlar o derece. Nasıl bırakabilirdim bunu orada.

 • TuranY @turany

  Valla okurken çok üzüldüm 🙁 sahiplendirecek birilerini bulmaya çalışmanız çok daha doğru olur sanırım o yavrucak dediğiniz gibi belediyede falan yapamaz ki ev kedisi o.

 • cestlavie @cestlavie

  2 varmış 3 oluversin 🙂 alışırlar.

  neler görüyorum ben bizim keko sitede bi anlatsam...

  • Kurabiye @kurabiye

   2. kedimi sahiplendiğim 9 ay oldu. Hala ilk kızımla savaş halindeler. Erkek çok oyuncu kız miskin. Berbat ikili. Bu da gelirse ev savaş alanına döner 🙁

  • cestlavie @cestlavie

   @kurabiye biraz emek ve sevgi ile alıştırabilirsin. benimkiler de nefret ediyorlardı birbirlerinden. 1-2 ay boyunca ayrı odalarda tutup sadece yemek yerken ve oyun oynarken bir araya getirdim. yavaş yavaş alışmaya başladılar. sonra bir bakmışsın kanka olmuşlar. biraz araştır, güzel numaralar var kedileri alıştırmak için birbirlerine, ve oldukça da kolay. sadece biraz zaman alıyor.

 • Jubei @jubei

  İstanbul'da mısınız? 🤔

 • reducto @protego

  Bursa'dayım, bizde de bir tane olmasaydı alabilirdik de... Burada da aynı durum var sokak köpek dolu 20'den fazla köpek var. Sokakta kedi bırakmadılar. 15 tane falan kedi vardı besliyorduk 3-4 tanesi kaldı 1 yılda hepsini parçaladılar. Belediyeyi arıyoruz hiç umursamıyorlar. Aman sokağa bırakmayın 🙁

 • Orcun @orcun

  Diyelim sahiplendirdin vs. sahiplendirdiğin kişinin ne yapacağı belli mi ? aldı oy oy tatlı şu bu bakarım ederim zart zurt derken 3 ay 5 ay sonra atar sokağa kim nereden bilecek ? derki okulum bitti ailem istemedi bla bla bla sallar durur. Sözleşmeli sahiplendirme lazım. Ama ona da pek giren eden olmuyor.

  Ben bile açıkçası girmem çünkü bendede kediler var ancak kapı pencere açık ben eve hapsetmeyi sevmiyorum. Hayvan sıkılıyor çıkıyor dolaşıyor geri geliyor vs. o durumda atıyorum birşey olsa hayvan eve hiç gelmese sokakta yaşasa ne olacak ? o durumda sakat. Bence kediyi siz sahiplenin zaten sizi seçmiş yatıştan belli 🙂 Evdekiler alışır dert değil. Bunu severken görsünler mama kaplarından vs yemek yesin falan kokusuna alışırlar. 1 hafta belki 10 gün hırlaşırlar kavga ederler ama sonra bir bakarsın kanka olmuşlardır.

  Benim minnoş çok kıskanç bir kedi, mesela evde zeytin vardı yaşlısı abi yani bunun kankası da korsandı. Minnoş zeytine okey diklenemiyordu ama bu sefer korsan çekingen bir kedi ona dikleniyordu. Zeytin malesef yaşından dolayı öldü. Ancak korsan boşta kalınca bu sefer korsanı evden kovdu. Hep dayak hep hır gür hayvanı odaya saklıyordum ama hapis hayatı yani ? eve gene geliyor korsan ama kalmıyor. Yemeğini yer 2 sevdirir gider. Öyle olunca da minnoşta karışmıyor. Yeni gelen batman var işyerinden eve getirdim daha yavru sayılır.

  Batman'e alışamadı, ben seviyorum kucağımda hayvan bana hırlıyordu. Ulen deyus bana mı saldırcan deyip seviyordum bunu da ama zerre tepki yok ölü gibi takılıyordu hırlardı falan ama hayvana da vuramyordu, e bana vuramıyor ? öyle öyle birkaç ayda alıştı. Bu batman de çok cana yakın uslu bir kedi tırmalama vurma huyu yok. Minnoşla bunlar şimdi kanka oldu, minnoş abisi bu da kardeşi oldu işte takılıyorlar. Bazen bana bile pas vermeden kendileri takılıyor. Evden de dışarı çıkmazlar bu arada kapı pencere açık ev bahçe katı zaten ama minnoş olsun bu batman asla çıkmıyor. Arabayı park ederim işte sesine gelirler balkondan mauv mauv o kadar yani dışarıyı sevmezler. Beleş yemek var beleş internet var e ortam serin kışın sıcak bende kedi olsam bende çıkmam. 😀