#TeknoYardım Tüketici Mahkemesi için duruşmaya gitmemiz gerekiyor mu? Hakem Heyeti Kararına itiraz etmiştim. Duruşma 2 gün sonra. Tecrübesi olan bilgi verebilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Hakem heyeti kararına itiraz işi hiç başıma gelmedi. Çevremde de gelen yok. Nereye itiraz ettin ki ? direkt dilekçe akabinde dava mı ? o zaman avukatına velaket verdin o halletti bu işleri ?

  • FFE4 @0x41414141

   Bilgisayar ekranına sarf malzemesi bu diye savunma yaptı firma hakem heyeti kabul etti ona itiraz ettim. İşlemlerin tamamını kendim hallettim.

  • Orcun @orcun

   @0x41414141 Firmanın çakallığına gel ya lcd ekrana herifler sarf malzemesi diye savunma vermişler. Ne dediler acaba ? efendim lcd ekranın içinde mürekkep vardır bu da kullanıldıkça aşınıyor vs bu normal vs. vs. mi ? neresi sarf malzemesi ya ? kağıt mı bu ? yazdın bitti gitti veya kalem mi ? mürekkebi bitti at çöpe vs. hani hakem heyeti kararsız kalsa bile bilir kişi atıyor, o bilir kişi de çevre esnaflardan oluyor bilgisayarcı vs. vs. bunlar ben sana diyeyim bile bile tam nokta atışı yapmışlar. Avukatlarını merak ettim nasıl bir savunma yaptıysa helal olsun.

  • enginva @enginva

   @0x41414141 Garanti süresinde bozulan ekrana sarf malzemesi dediler ha. Ben öyle hakem heyetinin hukuki bilgisin seveyim.

  • FFE4 @0x41414141

   @enginva Bozulan degil 15 gun icinde iade hakkimi kullanmak istedim. Sarf malzemesi olmasi dolayisiyla almayiz diyorlar savunmada. Tabi bunun oncesinde mail falan atmistim, teknik servis ariza tespit ederse aliriz diyorlardi.

  • enginva @enginva

   @0x41414141 Monitörü nereden aldınız, fiziki mağazadan mı.

 • enginva @enginva

  Gitmeniz lazım yoksa dava düşer. Gidip beyanda bulunacaksınız.

 • FFE4 @0x41414141

  @orcun @enginva Adliyeye gittim. Gitmeden once e-devletten de tekrar tekrar kontrol ettim dava gunu ve saatini. Benim davama bakacak mahkeme salgin nedeniyle butun davalari ertelemis. Geri donus yolunda tekrar kontrol ettigimde e-devlette dava guncellenmisti. Sonuc, dava yaklasik 5 ay ertelendi ve 110 liralik taksi masrafi.

  Bu arada @orcun dedigin seye katiliyorum. Bu sarf malzemesi savunmasinin bilincli olarak kullanildigini dusunuyorum. Bilirkisi durumunu cok bilmiyorum acikcasi daha once o durumu paylastim burada herkes benzer sekilde tepki gosterdi zaten. Isin icinde bir is donmus olmasida muhtemel.

  • enginva @enginva

   Salgın nedeniyle erteleme 15 Haziran tarihine kadardı. Bu tarihten sonra duruşmalar olağan şekilde devam ediyor. Bu konuda HSK'nın genelgesi var. Hakim yokluğu (izin, rapor vs) nedeniyle ertelenmiş olmasın duruşmanız.

  • FFE4 @0x41414141

   @enginva Evet ona benzer bir yazi hatirliyorum. Bilgilendirme yazilari kafa karistirici. Birisinde salgin nedeniyle ertelendi yaziyor ayni yere asili diger yazida su mahkeme bakiyor yaziyor. Baska mahkemelerin onunden gecerken gormustum o izin, rapor yazilarini ama benim mahkemenin orada gorunmuyordu. Sonuc olarak bunlarin e-devlete hizli islenmesi gerektigini dusunuyorum. Dava saaatinden 15dk once guncellenmesi hos bir durum olmadi.