Bir tanıdığım bilgisayarcı açmayı düşünüyor. Acaba hangi firmalardan bayilik almalı? Var mı bir öneriniz? Gördüğümüz kadarıyla Arena, denge gibi firmalar popüler.

#pc #akış #konudışı #teknoyardım #bayilik

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alper212 @alper212

  Şu zamanda yatırım yapılmayacak bir sektör bence. O kadar çok rakip var ki ucuza satış yapan.

  • luminaobscura @luminaobscura

   Doğru aynısı pek çok sektör için geçerli ancak birşey yapmamak ta yanlış geliyor 🙂

  • alper212 @alper212

   @luminaobscura Eğer yüklü miktarda yatırım yapamayacaksanız hiç girmeyin çünkü vatan, hb, incehesap vb. firmalar bir üründen 2-3 bin stok çekince ona göre iskonto alıyorlar. Rekabet dahi edemezsiniz dediğiniz doğru çoğu sektör böyle.

   Gümüş işine girmiştik kendi tarafımda bırakalı 7-8 ay oluyor. Satış yapıp para kazanıyorsunuz ama hep aynı yerde kalıyorsunuz çok belli. Sektörün liderleri kendisi imal edip ucuza satabilirken biz başkasını zengin edip kendimizi süründürüyormuşuz onu fark ettim. Pazaryerleri bile onları sizden daha değerli buluyor. 3 yıldır aynı noktada kalınca da ayrılmayı uygun gördüm 🙂

 • alaria @alaria

  Bizim arkadas da giriyor. O exa ile çalışacak.

 • ofis @ofis

  Bir çok bayilik almalı muhasebe yazılımı, yazıcı, kartuş dolum, iş yerlerine yakın olursa sürümden kazanır. Bazen bilgisayarlar bozuluyor ve iş yeri olduğu için kargo beklemek istenmiyor, 3e 5e bakmadan lazım olan parça hemen takılabiliyorsa yakın esnaf tercih ediliyor. Dükkana giren yada arayan bizde yok, yapamıyoruz gibi cevap almamalı. Bilgisayardan ziyade bunlar para kazandırır bence.

 • Theo @theo

  Bu dönemde riskli bence de. E-ticarete kaydı orası.

 • emrebn @emrebn

  Bi dönem dayım böyle bi girişime yatırımcı olmuştu. Türkiye’de asıl payı çeşmenin başındakiler alıyor. Adam sana sattığı aynı fiyattan piyasaya bilgisayar koyuyor rekabet etme şansın olmuyor. Olursa ancak sarf ürünlerinden sürümden kazanırsınız ama çok işlek olması lazım dükkanın. Yoksa herkes internetten söyleyip geçiyor. İstisnalar kaideyi bozmaz ama durum bu şekilde.