https://forum.miuiturkiye.net/konu/internetten-aldigim-telefonun-imei-numarasi-baska-telefona-ait.86183/

Oha dedirten rezilliklerde bugün. Adam faturalı Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64 GB alıyor ama Xiaomi'nin sitesinden imei numarasını sorgulayınca 128 GB'a ait olduğunu görüyor. Hata olabilir diye birde seri numarasıyla sorgulayınca #Xiaomi Redmi S2 diye alakasız bir telefonun seri numarası olduğunu görüyor.

Soru - İnternetten aldığım telefonun IMEI numarası başka telefona ait

Hepsiburadadan redmi note 8 64gb pro aldım ancak xiaomi sitesinde IMEI numarasını kontrol ettğimde redmi note pro 128gb çıktı. Bu kez seri numarasıyla arama yaptığımda Redmi s2 telefonuna...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • johan @johan28

  HB den olduğuna emin mi başka satıcı olabilir. Orada da yasal hakları belirtilmiş oluyor

 • Root61 @root61

  Benim de içime kurt düştü ama benim aldığım telefon için custom rom bile yok😀. Xiaomi alanlar mutlaka *06# yi tuşladıktan sonra arama tuşuna bassınlar. İmei numaralarınız orada görünecek. Kutunun üstündekilerle uyuşuyorsa sıkıntı yok demek(faturanızda da aynı imei numarası yazmalı.). Ondan sonrası imei numaraları btk da ithalat yoluyla kayıtlı mı diye bakmak kalıyor.

 • Totenkopf @totenkopf

  Ben de RedMi Note 8 Pro kullanıcısıyım. HP'den aldım. İlk önce HP içinde bir mağaza en düşük fiyatı veriyordu. Fakat telefonu 15 gün sonra teslim edeceğini belirtiyordu. Sonra ne oldu ise içime bir kurt düştü. Bu mağazayı araştırayım dedim. Önüme şikayet var sitesi çıktı. Çok fazla şikayet var şikayetlerler hep IMEI klonu ile alakalı idi. Satışı iptal edip para iadem sağlanınca bizzat HP'nin mağazasız, arada kimse olmadan kendi sattığı teli bir miktar daha pahalı aldım. Xioami Türkiye garantili olarak. Fakat bu yaşadığım olay nedir diye araştırınca bazı uyanıkların Global Red Mi Note 8 Pro yerine China iç pazarı için üretilen daha ucuz Red Mı getirip burada klon IMEI yüklediklerini öğrendim. Olay budur.

  • Mkyb @mkyb

   Daha düşük donanım veya kalite diye bir şey yok. Xiaomi'nin Hindistan'dada fabrikası var. Hindistan parasının kuru, Çin parasından daha düşük diye Hindistan'dan alıyorlar cihazları. Yoksa telefon aynı telefon. Tabi imei numarası çakıp satmaları bu durumu değiştirmiyor.