#akış #Netflix #dizi
#Dark 3. sezonu bitirdim. Beynim tam yağlı ezine peynir kıvamına geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Melburg @melburg

  2'ye başlayacaktım sonra 1'u unuttuğumu fark ettim o yüzden 3'ün çıkmasını bekledim. Artık hepsini bir izlemek planım 😀

 • Yavuz @61yavuz1967

  yaktı beyin hücrelerimi yaktı hararet yaptı beynim 🙂

 • Yavuz @61yavuz1967

  olaylar olaylar . çok sık tarihler arası git gel var bu sezon bi 1900 ler bi 2050 ler bi 1800ler. güzeldi sonu gene. Ben kim kimin kimle birlikteliğinden olduğunu artık takip edemiyorum hep bi geriye gidip dıdısının bilmemnesiylen münasebetinden aslında kaynının bilmem nesi olmuş 🙂

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Aşırı keyifliydi. Boş bir zamanda tüm seriyi lezzetli bir şekilde yeniden izlemek istiyorum. Özellikle sonradan fark edilen ince detaylar eşsiz kılıyor seriyi.

 • Ali Konuk @baygece

  @61yavuz1967 🙂 kim kimin çocuğu anlamak zor.

 • Yavuz @61yavuz1967

  @baygece evet çok garip bir soy ağaçları var. senin ben geçmişini .... olayın fiilen yapıyor adamlar :)))

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Açıkları yazabilir misiniz? Üzerine düşünüp konuşmak bile güzel olacak 😀

 • Cem KOÇ @cemkoc

  @retro SPOILER ALERT yazalım da sonra tat kaçırmış olmayalım 😀

  Hamileliğin gösterilmemesi mi?
  Sönük kalan evet birkaç nokta daha var Noah ve Elizabeth ile ilgli. Zaten bittikten sonra keşke 2 bölüm fazladan olsaydı da dedim. Ama bunları açık olarak değerlendirmiyorum ben. Bazı şeyleri göstermek yerine anlattılar sadece. Keşke sahnelenseydi.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  @retro SPOILER SPOILER SPOILER Dizinin olayı o zaten. Bilim insanı H.G. Tannhaus geçmişe yolculuk etmek için makine yapmak isterken yanlışlıkla paralel dünyalar açan bir makine tasarladı. Ve oluşan dünyalar bir döngü içerisinde sıkışık kaldı. Dizinin belki de ilk bölümünden beri denen "tik tok... yeniden olacak" mottosu da zaten bir döngüden bahsediyor. Yani ne Charlotte ne de Elisabeth aslında olmayan insanlar. Ama "ikisi de birbirinin kızı ve annesi nasıl olacak ki?" diye düşünmemek lazım. Zamandan muaf düşünmek lazım bu sıkışan döngüyü.

  Aynısı Nielsan ailesinin tümü için geçerli. Nielsan ailesi paradoksun oluşturduğu bir aile. Burada biraz daha durum karışık olduğu için belki de göze çarpmıyor. Fakat aslında olmayan karakterler şunlar o ailede. Mikkel, Martha ve Magnus kardeşler yok. Bunların babaları Ulrich yok. Ulrich'in küçükken kaybolan kardeşi Mads yok. Ultich ve Mads'in babası Tronte yok. Tronte'nin annesi Agnes ve Agnes'ın kardeşi Noah yok. Agnes ve Noah'ın babası Bartosz da yok. Fakat onun sebebi Annesinin asıl babasını Tronte olması. Zaten Agnes ve Noah'ın annesi de Silja ki o da Hannah'nın geçmişe yolculuk yaptıktan sonra doğurduğu çocuk. Yani haliyle o da yok.

  Yani kısaca mesele zaten çarpık iki paralel evren oluşmuş olmasıdır. Ve burada zaman 1800 küsürlerden 2050 küsürlere kadar olan bir zamanı kapsaması sadece. lerisi veya gerisi yok. yaklaşık 250 yıllık bir döngüden ibaret. Kurtulmak için yok edilmesi gerekiyor. Yoksa aynı acılar tekrar tekrar yaşanacak. Tekrar olacak. Tik tok. Tik tok. 😀