BMW, Lgbt hareketine destek vererek logosunu bütün sosyal hesaplarda değiştirmiş. Nargileciler kuduruyor şimdi. BMW'nin mesajınıda ekleyeyim.

At BMW we live diversity. We believe in an open culture in which no one shall be disadvantaged, favored or harassed as a result of ethnic origin, skin color, nationality, sex, religion, disability or age.
We are all human beings, connected by Sheer Driving Pleasure. Neither within our company, nor on our social media channels is there room for hatred or disrespect. This said, we encourage everyone to comment and act in a respectful and friendly way.

Facebook
https://www.facebook.com/22893372268/posts/10158971604062269/?substory_index=0

instagram
https://instagram.com/bmw?igshid=hhgplmuabdne

#akış #konudışı #HaftalıkGündemeMalzeme #BMW #otoseyir #LGBT

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Polystyrene @polystyrene

  Firmaların logo değiştirmeleri zerre samimi gelmiyor. "Logomuzu değiştirdik çünkü sjwlerin linç etmesinden korkuyoruz" diyemiyorlar tabi. 😀

 • Coupe @coupe

  Logoyu değiştirmişlerdi zaten. Sadece arkasına bayrak eklemişler.

 • Kvothe @amurado

  öyle bir haftaki 2 ay sürdü. anormalliklerini bağıra bağıra normalleştirmeye çalışıyorlar 😀
  acıyorum.

 • Özay @ozay

  Nargileciler Kim kardeş? Haaa dur şimdi anlamaya başlıyorum, nargileciler hep BMW mı biniyor?! Nerden baksan tutarsızlık nerden baksan ahmakça.

  Dünyanın çivisi çıktı, yakında bi 300-500 milyon insan ölür rayına girer...

 • Burhan @epsilon

  Pazarlama taktikleri tabi ki. Netflixle beraber epey seslerini duyurdular. Herkes istediği gibi yaşasın sorun yok da gözümüze sokulması biraz rahatsız edici.

 • EfeBulut @efebulut

  Rahatsızlıkta denilmez bu arada 😀

 • Burak @burakk

  homofobikler dolmuş buraya hemen. bi de tehşis koyanlar var 😀 rahatsızlık falan diyen var. allam yarebbim akıl fikir.

  • BEN EKONOMİSTİM @johan28

   🤣 aynen ya. Hem eşcinsel hemde bisexual arkadaşlarım var bir rahatsızlıklarını görmedim ( Türk değiller). Ek olarak laf atıp gizli gizli hallenenleri de cebinden çıkarırlar, bu konuda da insanları ayrıştırmaya ötekileştirmeye gerek yok bence.

 • BEN EKONOMİSTİM @johan28

  https://tr.euronews.com/2020/04/29/almanya-da-escinsellik-icin-hastalik-diyen-turk-doktor-gorevden-alindi

  En son bu doktor hastalık demişti içinden geçtiler adamin, hiçbir hastalik tanımına uymuyor. Antipatiniz olmaması çok guzel ama rahatsızlık da değil.

 • BEN EKONOMİSTİM @johan28

  @erdemozkir
  Öncelikle merhaba

  1. Dişilik ve erillik tür değildir. Sizin deyiminizle üçüncü bir tür yoktur yazmışsınız o zaman hermafrodit canlıların varlığını inkar mı ediyorsunuz( deniz tavşanlar, toprak solucanları) Ek olarak çipura başığı ve ofroz balığı da zamana ve ortama göre baskın cinsiyetini değiştirebilir.
  2.Üreme canlının yaşamını sürdürebilmesi için bir gereklilik değildir bunu lise de anlatırlar zaten, hele ki insan gibi kompleks düşünebilen bir canlı üremek için yaşamaz ama ne yazık ki bu bilgiye sahip olan bireyler planlı aile kurarak daha az çocuk sahibi oluyorlar aksine bilgisi kıt amacı üreme olanlarda daha çok çocuk sahibi oluyor buna tersine evrim de diyebilirsiniz ya da yanlış seleksiyon (tam türkçesini bilemiyorum bilimsel olarak ).
  3.Yıllardır okurum medikal alanlarda ancak eğitimim bu alanda olmadığı için kaynak göstermeden bu şekilde tanımlamalar yapmam, sizin dediğiniz gibi vücut ve zihin kararsızlığı olduğuna dair bir makale veya bildiri görmedim kabul görmüş kişi veya dergilerden. (https://www.medrxiv.org/ isterseniz kendiniz buradaki adresten kontrol sağlayabilirsiniz.)
  Ek olarak bu tanımlamayı hangi eğitiminizden aldığınız yeterliliğe göre yaptınız merak etmedim değil, misal kardiyologlar nöroloji alanında yeterli eğitimleri olsa bile konuşmaktan çekinirler veyahut tam tersi .

  aslında burada daha uzun uzun da yazılabilir ama bu şekilde daha anlaşılabilir oldu gibi gerekli görürseniz kaynak eklemeleri de yaparım müsait olduğumda
  İyi günler ..

 • Ufkabakan @ufkabakan

  @johan28 Genel olarak düşüncenize katılmakla beraber "üreme" konusunda farklı görüşler olduğunu -şuan kaynak gösteremesem de- biliyorum. Hatta üreme içgüdüsü sebebi ile canlının hayata tutunması, hiç ürememiş bireyin öleceği durumdan sağ çıkması gibi durumlar var. Yine ölmek pahasına üreme fırsatını kaçırmaması da, konuya farklı bir açıdan bakmamız gerektiğini gösteriyor.

 • BEN EKONOMİSTİM @johan28

  @ufkabakan böyle bir yazı okumamıştım. Teşekkürler araştıracağım. ama aklımda kadınlarda meme kanseri için çocuk doğurmanın iyi geldiği durumlar olduğu ve bunun için doğum yaptıkları kalmış bu da sanırsam savınızı destekliyor . Aslında orada yazdığım üreme ile ilgili kısımda üremenin gereksiz olduğu vs değil yanlış anlaşılma olmuş kb.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  @johan28 üreme canlının yaşamını sürdürebilmesi için gerekli değildir doğru fakat canlılığın sürdürülebilmesi için gereklidir. Arada çok ince ama muazzam güzel bir detay farkı var.

  Bana soracak olursanız rahatsızlık hadi rahatsızlık saymayalım derseniz ona da eyvallah fakat normalden sapma durumu. Homofobik değilim hiçbiri ile derdim yok ama bu yürüyüşleri vs. aşırı saçma buluyorum. Heteroseksüel yürüyüşü de yapılsın o zaman.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Homofobik değilim. Ne yaptıkları beni zerre ilgilendirmiyor. BMW yi zaten sevmiyodum şimdi daha da sevmiyorum. Mevzu homofobik savunuculuğu yapmaları değil. Herhangi bir şeyin savunuculuğunu yapmaları. Heteroseksüel haklarını koruyan bir şekil yapsalardıda aynı şeyi düşünecektim.