Kırık olan ve sadece kökü kalan diş, apse yapa yapa bugüne kadar geldi korkum yüzünden. Artık daha fazla gitmeyecek belli ki. Diş ağrısı ne kadar kötüyse korkusu da bir o kadar kötü. Bir tarafta kök ağrısı diğer tarafta küçük bir oyuk yüzünden ki dün başladı o, hayatı zindan ediyor şuan. Sabah şöyle bir araştıracağım ama uyuşturma işi iğnesiz yapılıyor mu? Hep duyuyorum 5iğne yapıldı yine de uyuşmadı gibi şeyler. Bünyem sağlam diye düşünüyorum haliyle korkutuyor işte sonsuz iğne döngüsü. Bana kalsa komple uyuyayım hekim yapsın istediğini de garip gelebilir ya da kaçı olur der bilemiyorum 🙂 Çocukken ne güzel jelle oluyordu bu işlem. Tavsiye verebilecek olan varsa gerçekten sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ebubekir Bilen @ebkrbln

  Bir iğne yapıyor 10 dk sonra kendini tokatla hissetmiyorsun

 • Emre @emre64

  İğne yaparken acımıyor, korkulacak hiçbir durum yok. Boşa beklemeyin, bir an önce doktora gidin.

 • cicikuş nazmi @cicikus

  genelde 2 işlem yapılacak bölgeye diş üstteyse bir de damaga iğne yapılıyor 10 dk dışarıda uyuşsun diye bekletiyor doktor uyuştuktan sonra artık napıcaksa yapıyor hatta dişine vurup hissediyormusun diye soruyor endişe edilecek bişey yok

 • Alper DEMİR @computercase

  kolunu tırnağının ucuyla sık, aynı öyle bir acı veriyor iğne. zaten kıl gibi ince bir iğne...

 • Omer @omerf97

  2 igne yapiliyor 5 degil hissetmiyosun bile

 • lterlemez @lterlemez

  İsterseniz, iğneden önce fısfıs uyuşturucu isteyebilirsiniz. İğne olmadan daha zor tecrübelerimden (üstelik, ağrı eşiğim yüksek), bazı dişler hiç hissettirmez iken bazıları iğneye rağmen hissettirebiliyor. Keşke, çok daha önce gitseymişsiniz. Çok geçmiş olsun ve daha da geciktirmeyin, sadece ağzınıza zararı yoktur diş sağlığının.

 • ALIEN @alien

  Ergenlik döneminde benimde benzer bir diş sorunumu vardı ve korkudan gitmedim uzun süre.
  Öyle ki gece diş ağrısı ile uykudan uyanıyordum. En sonunda dedim bu böyle olmayacak.
  Korku falan kalmadı o geceden sonra sabah ilk iş dişçiye gittim.
  İki iğne yaptı sadece birini hissettim ki en çok korktuğum oydu, sinek ısırığından daha fazla acıtmadı.
  Toplam süreç, tahmin ettiğim acının onda biri kadar bile değildi.
  Boşuna korkmayın gidin bir an önce.

 • FidelCastroRuz @fidelcastroruz

  Muhtemelen iğne acısı şuan çektiğimden daha az. Ağrı başımı döndürüyor o kafar şiddetli. Teşekkür ederim hepinize sabah bakacağım çaresine umarım.

 • UnicornKnight @unicornknight

  geçmişinizde legal ya da illegal yoldan fazla miktarda ve uzun süreli sedatif madde tüketiminiz olmadıysa, yani direnciniz yüksek değilse ilk iğnede uyuşmanız olasıdır.

  10 yıl kadar önce kendisinden sonra geriye bir enkaz bıraktığı için 1 yılı aşkın süre psikolog ve psikiyatr kontrolünde ağır anti depresanlar ve psikotikler (cipralex 20mg ve remeron 30mg) kullanmama neden olan bir hanımkızceğizimiz sağolsun bugün hala 5. iğneden sonra bile "vur ulan vur, elini korkak alıştırma" modunda her şeyi hissedebilen bir ademim maalesef.

 • YasinC @yasinc

  Bu dönem dişçiler geri gönderiyor ilaç verip bilginiz olsun. 3 ay önce ufak bir kırık yaşadım. Gidemediğim için sadece kök kaldı bende de. Çene cerrahına gitmemiz gerekiyor artık. Oda şuan icin zor 🙁

 • Nostromo @nostromo

  Söz konusu diş ise hekim cefa değil devadır. Diş hekiminden neden korkulduğunu bir türlü anlayamadım. Hekim, elinden geleni ardına koymasa o yaşadığın acıdan daha fazlasını yaşatamaz zaten 😀 Aksine ben o ağrıya dayanamıyorum. Aman Allahım, yaklaşık bir sene önce diş ağrısı çekmiştim aklıma geldikçe bile mutsuz oluyorum.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  diş ağrıyorsa apse yapmıştır hemen çekmez zaten. önce gideceksin anibiyotik yazacak sonra çekecek. o diş çekildikten sonra üzerinden yük kalkıyor. diş işi çok fena. artık dişçiler uzay çağına girmiş. kürdanla bişey sürdü dişin etrafına iğne yaptı duymadım bile. sonra dişi söktü hiç anlamadım.

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Önden arkaya gittikçe hissiyat azalıyor. Ön dişler yaptırırken yapılan iğnenin yeri bir süre sızlarken, arkaya yapılanın sızısı kısa sürede geçmişti. İşlemi yapan kişinin de etkisi büyük.

  Ertelemek sorunu iyice büyütüyor. Mümkünse bir önce tedaviye başlayın.

 • ssaygin @ssaygin

  O jellerin satışı yasaklandı bende onu çok sevdiğimden 2 sene önce diş kongresinde bulamamıştık.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hocam valla size bir iğne yaparım bırakın uyuşmak diliniz düşer göz kapağınız yarım açık kalır 😂 Uyuşturucu madde kullanımınız vs. yoksa ben iğnenin yeterli geleceğini düşünüyorum zaman kaybetmeden bir an önce gidin.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  İğneden korkmak değilde, sonrasında verdiği uyuşukluğu sevmediğim için kanal tedavisi hariç, dolguları iğnesiz yaptırırım ben de. Mikro motorun kazışını hissetmek de ayrı bir duygu, can yaksa bile 🙂