Daha önce bir mekanik klavye almak istediğimden bahsetmiştim. Her ne kadar ön yargılı olsam da Outemu marka switch kullanılmış olması ve red switch olması nedeniyle Gamepower Saber RGB modelini aldım. Bununla alakalı da bir inceleme yazısı yayınladım blogumda. Merak eden arkadaşlar bakabilirler.

Yalnız şunu unutmayın, ilk kez bir mekanik klavye deneyimliyorum. Kişisel olarak fikirlerimi ve gözlemlerimi aktarmaya çalıştım. Eksiğim, yanlışım olduysa kusura bakmayın lütfen. #GamePowerSaberRGB #MekanikKlavye

Gamepower Saber RGB Mekanik Klavye İncelemesi » Hamdi Çatal

Uzun yıllar sonra fiziksel hasar alarak bozulan Logitech K200 klavyemden sonra yeni bir klavye arayışına girmiştim. Fakat ortalama kalitede, markalı membran klavyelerin fiyatlarını görünce...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gump @runforrest

  Benim merak ettiğim verdiğimiz fiyata değiyor mu? Yoksa sırf şekilcilik ve hava mı? Online oyun oynamıyor ve saatlerce yazı yazmıyorum.

  • Hamdi @hamdi

   Bence değmiyor. Bu klavyeyi 290 lira gibi bir fiyata aldım. Aslında klavye için bütçem 100 lira civarıydı ama piyasaya baktığımda 300 lira civarından aşağıya markaların eli yüzü düzgün membran klavyeleri bile satılmıyordu. İkinci ele de bulaşmak istemediğimden böyle bir şey için şansımı deneyim dedim. Benim için pek bir şeklide yok aslında. RGB efektlerini vs. kapatıyorum. Sadece düşük parlaklıkta, statik bir renk koyuyorum.

   Bu arada bundan önce 50 liraya güzel bir klavye almıştım. Fakat anti-ghosting olmadığından oyun oynayamadım. Yoksa bir klavyeye bu kadar vermenin anlamı yok. Ama piyasada daha uyguna klavye yok dediğim gibi. Varsa da ben bilmiyorum. Ben online oyun oynuyorum ve sürekli birşeyler yazıyorum. Benim için tuşların hassas olması büyük avantaj oldu. Ama çok yüksek olduklarından biraz canımı sıkıyor.

  • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

   @hamdi Makro yapmak gibi özellikler var mı?

  • Hamdi @hamdi

   @ucustakipilot makro özelliği var yazılımda ama daha önce makro olayını hiç kullanmadım. Tam olarak neye yarar, yetenekleri neler bilmiyorum.

  • uçuştaki ✈️ pilot @ucustakipilot

   @hamdi Bildiğim kadarıyla örneğin bir makro oluşturdunuz ve bu makro ts ye girecek:
   win+d, g, enter, tekno, enter,
   gibi tuş dizilimlerinin kaydedilip herseferinde basılması

  • Hamdi @hamdi

   @ucustakipilot yazılımında makro sekmesi var ama hiç açıp bakmadım ihtiyaç duymadığımdan. Aklıma gelirse kurcalarım bir ara.

  • Hamdi @hamdi

   @ucustakipilot bu arada makro özelliğini denedim. Baya güzelmiş 🙂