iPhone 6S getting iOS 14 is like the Galaxy S6 getting Android 11. Imagine...

iOS 14 is going to land on a very old iPhone. Meanwhile, Android 11 will land on a handful of phones in 2020. Maybe.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • kirazerik @kirazerik

    Güncellemeler ile sadece güvenlik açıkları giderilmiyor. İos cephesinde güncelleme ile geliştiricilere yeni api ler açılıyor. Bu bakımdan geçmişe verilmesi önemli. Son yıllarda biraz hızlansada apple bey planlı ve yavaş dönüşen bir firma. Google çıkartınca tutmuyor apple çıkartınca fanboylar hemen alıyor diyenlere bir minik not. Olası apple glass da kullanılacak arkit v4.0 duyuruldu. Adamlar 3 yıldır geliştiricilere araç veriyor ondan sonra ürün çıkıyor. Apple cephesinde WWDC yi bütün editörlerin takip etmesi lazım.

    Birazda editörlerimizi eleştirelim. Wwdc izleyip saat 12 de canlı yayın açtınız. Acaba böyle mi olacak şöyle mi olacak diye fikir yürüttünüz. İlk oturum marketingdir. Teknoseyir canlı yayın açtığında esas ayrıntıların netleştiği ayrıntılı açıklandığı ikinci oturum başlamıştı. Ya sekizde simültane yapacaktınız ya da 12 de bitecek gibi bir canlı yayın açacaktınız.

    Özetle WWDC tüm hızıyla devam ediyor. Her gün toplu şekilde videolar yükleniyor. Developerler çok memnun gözüküyor yeni formattan. O seviyede aska olmasam bile geliştiricilere sunulan apileri görmek açısından ilgimi çeken videoları izliyorum. Her api olası bir mükemmel uygulamanın imkanı aynı zamanda.

    Bu arada google cephesinde de benzeri var bunun türkiyedeki editörler onu da takip etmiyor. Teknoloji sıkışınca yazılım genişler. Teknoloji sıkıştı yazılımla ilgilenmek sadece kod yazmak değil. Ama iyi bir editörler incelediği platformun imkanlarını bilmeli.