Şu ortadaki arkadaş niye çift tıklar ya normal basıyor fiziksel olarak aslında

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Şahin Aygün Yıldırım @sahin

  Benimkinin de geri tuşu kendiliğinden basıyor arada 😒

 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  O metalin yapısı bozulduğu için sağlam basmıyor olabilir. Yani ucu ucuna değiyordur böyle bir değiyor bir değmiyor gibi. Onu söküp çok hafif gergin olacak biçimde düzeltirsen çözülebilir. Ama fazla bükme sakın. Yine resimdeki şekilde olsun yani. Plastik ortadaki yere değiyor, iz yapmış bak belli. Optimum seviyede olması lazım çalışması için ne çok aşağı ne çok yukarı. Genel yapısını bozmadan biraz toparla. Bir de takmadan önce temas ettiği noktaları biraz silersen iyi olur toz-kir falan girebiliyor arasına. Takarken yine önce en arka tarafını geçireceksin. Sonra o öndeki bombeli kısmı ince bir şeyle hafifçe ortasından bastırarak yerine oturtacaksın. Kapağını geçirmeden önce elinle plastiğin denk geldiği yere yine ince bir şeyle basarsan çıt çıt diye aşağı iner ucu öyle test edersin çift oluyor mu olmuyor mu diye. Tamamsa komple kapatırsın bir de plastik düğmeyle birlikte denersin.

 • reducto @protego

  Şu videodaki gibi düzelt o parçayı, sorun kalmaz muhtemelen https://youtu.be/eDoXMJyimDU

 • Höşelek @benvaryaben

  çift tıklamasının sebebi havadaki nemden tozdan vs zamanla oksitleniyor ve iletkenlik bitmese de azalıyor. gerilimle metal metalin üzerine değerken tam temas olmuyor bu nedenle iki kez tıklamışsın gibi iki komut gidiyor.

  benim başlık işe yaramış gibi duruyor 😛

  • Temp 🔚 @temp

   @benvaryaben Çift tık değil de bu scroll topunun geri atma sorununun sebebini hala çözebilen olmadı. Teknik açıklaması nedir bu işin?

  • Höşelek @benvaryaben

   @temp bu sorunun ucuz mouselarda olduğunu biliyorum. daha önceki mouselarda başıma gelmişti. ama hayatımı çok etkilemediği için tamir etmeye çalışmamıştım. eğer mousesu gözden çıkardıysan potansiyometre gibi olan yere wd40 sıkılabilir. tabi eğer bu soruna temassızlık yol açıyorsa işe yarar. tam nedenini ben de bilmiyorum. ama logitech z623ümün kronik ses açıp kapatırken ortaya çıkan hışırtı sorununu böyle çözdüm ve bir kaç yıl geçmesine rağmen tekrarlamadı.