Babam az kalsın dolandırılıyordu facebook reklamı ile.

Bosch'un şarjlı testeresine bakıyormuş birkaç gündür. Fiyatı 950-1200 civarı değişiyor farklı sitelerde. Sonra facebook'ta gezinirken reklam görmüş aynı ürünün resmi var 250 TL kapıda ödeme diyor.
Tıklamış hemen sitenin adresi http://www.bahceici.site/ sayfayı tam çakal mantığıyla hazırlamışlar tüm sayfa bir jpeg aslında. Güzel tanıtım var yalan değil. Herhangi bir yere tıklayınca "Sipariş" kısmına gidiyor. Sipariş dediği de ad soyad numara falan yazıp gönderiyorsunuz sonra onlar sizi arıyor.
Ben tüm bu alışverişten habersizdim. Bizimkilerin de internetten alışveriş konusunda hiç bilgileri olmadığını bildiğim için "facebook'ta gördüm sipariş ettim, aradılar kargoya vermişler" deyince kafamda hemen dolandırıcılık meselesi çaktı zaten. Hemen gösterseni şunu dedim. Siteyi görünce zaten 3km öteden anlıyorsunuz gerçek bir TS takipçisiyseniz.

Babama dedim sakın kargo gelince kabul etme gerisin geri gönder bu ürün 950 liraya satılıyor en ucuz asla 250 lira olamaz ya hıyar çıkar ya da başka bir şey:D Biraz da internetten alışveriş yaparken asla havale ve kapıda ödeme tercih etmemesini, kredi kartı hatta sanal kart kullanmasının gerekliliğini anlattım. Son anda kurtardım. 2 gün sonra kargo geldi ama kargoyu kabul etmedik. O reklam hala facebook'ta karşısına çıkıyor ama gördükçe sinkaflı küfürler ediyor 😀
Siteyi şikayet etsem bir sonuç çıkacağını hiç sanmıyorum adamların ilk vurgunu da değilmiş zaten kaynak kodlarına bakında pirhanaototeyp.com diye bir site açıp bu sefer benzer bir vurgunu da oto teyp üzerinden yapmışlar. Şikayetvar'da biri sipariş ettik teyp beklerden sabun çıktı diyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap