13TL zam, Gigabit paketler, altyapı çalışmaları "Türknet'e sorduk"

Bu videoda Türknet'e sorular yöneltiyoruz. Tüm teknoloji incelemeleri için kanalımıza ABONE olun ► https://goo.gl/Le64w3 Web Sitemiz ► http://www.donanimhabe...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Daha çok zam gelecek, bunlarla kalmaz...

 • Höşelek @benvaryaben

  hala dijital müşteri hizmetleri diyorlar :D.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Açıkçası ben adama hak veriyorum. 10+ senedir kullanıyorum Türknet'i telefonla aramaya neredeyse hiç ihtiyaç duymadım. Dijitale geçmeden önce de yazarak kayıt açıyordum. Yazıyorum hallediyorlar. Telefonla aradığımız zamanlarda da en fazla telefondaki kişi benim yerime kayıt açıyordu. Yetkili kişilere iletiyordu. Şimdi telefonla hiç zaman kaybetmiyorum kendim açıyorum kaydımı, direk yetkiliye gidiyor mesaj.

   Telefon başına koyulan kişinin modeminizi açıp kapayın demekten çok bir vasfı olmuyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @serhanhepsen
   işin düşmediği için bilmiyorsun. ama işin düştüğün zaman anlıyorsun herşeyi. her mesaj başına 2gün bekleyip alakasız cevaplar almaktan ciğerim solmuştu. netspeedde bir sorun yaşayınca arıyorum hiç bir şey yapamazsa bile çalışma olduğunu ve saatini öğreniyorum. internet gitti mobilden yazayım da 2 gün sonra cevap gelsin derdim olmuyor. dijital olduğu için çoğu zaman copy past cevaplar veriyorlar. vdsle geçmek istiyorum diyorum arıza kaydı açıp internetimi kesiyorlar. nasıl bir kinlendiysem şunları yazarken bile sinirleniyorum. bir insana gerizekalı muamelesi yapılır mı ya. ama bunlar bana yaptılar. zaten telefonu kapayıp para vermekten kaçan bir şirket donanımlı birini işe almaz. eminim o dijital müşteri hizmetlerinin pek çoğu alakasız şeylerden mezun asgari ücretli kişiler.veya dandik bir sistemin bot hesapları.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @benvaryaben Kötü deneyimler yaşamışsın anlıyorum haklısın , ancak benim deneyimlerimde tam tersi. Muhtemelen burda en uzun süredir Türknet kullanan benimdir. Profilimde mevcut bir sürü de problem yaşadım vdsl geçişinde vs İlk vdsl'e geçenlerdenim. Aylarca gıdım gıdım hızımı arttırdım müşteri hizmetleriyle konuşarak ve burada paylaştım. İlk geçenlerden olduğum için işin ceremesini , sıkıntısı ben çektim.(%90'ını TTnet kaynaklıydı yine) İşim çok düştü yani. Daha 2 3 gün önce kayıt açtım bir mevzuyla ilgili. Şuan online işlemlerden bakıyorum saatlere. Yarım günde dönüş yaptılar.

   Zaten öyle anlık kesintiler çok nadir oluyor ve kayıt açmaya gerek kalmadan geri geliyor. İnternet hızımda bir iki kere sıkıntı oldu yine kayıt açtım yarım günde dönüp sistemde bir hata oluşmuş güncelleme yaptık dediler ve düzeldi.

   İnternet deneyimleri kişiden kişiye çok değişiyor. Türktelekomdan küfreden küfrede ayrıldım. İş yerinde süperonline , dobing vs vs bir sürü iss denedik. Müşteri hizmetleri konusunda en hızlı sonuç aldığım Türknet oldu. Ama dediğim gibi bunlar benim deneyimlerim.

  • Höşelek @benvaryaben

   @serhanhepsen bir kere kötü deneyim yaşamadım ki. bir de telefon arızası konusu var. internet var telefon çalışmıyor binada sorun varmış. aynı kablodan aldığım hizmet ama sorun bende...

   bu yaşadığım alakasız cevap mevzusunu biri daha durum olarak paylaşmıştı. yani ben istisna felan da değilim. yarım gün bile çok fazla ayrıca. ben 10dk da internet hızımı telefondan 50ye sabitlettim. üstelik 50mbit hıza 76lira ödüyorum. elbette önümüzdeki aylarda zam gelir diye bekliyorum ama 90 küsür lira olacağını sanmıyorum. olursa da müşteri hizmetleri var canı saolsun.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @benvaryaben Zaten "kötü deneyimler" yaşamışsın dedim 🙂 İstisna olduğunu da söylemedim. 🙂 Biliyorum bir sürü insanın kötü deneyimleri var. Ancak dediğim gibi kişiden kişiye, bölgeden bölgeye çok değişiyor.

   Yarım günlük dönüşleri maksimum olarak belirttim. (Gece 1.30 da açmışım öbür gün öğlen dönmüşler) Kaldı ki o durumlar gerçekten incelenmesi gereken konulardı, bence gayet normal. Normal şartlardaki arızlarda/kesintilerde (gerçekten çok nadir oluyor) ben daha kayıt açamadan düzeliyor. Kayıt açtığım zamanda 15 dakikada bir 30 dakika da bir online işlemlerden mesajla bilgilendiriyorlar. Sistem durumlarım sürekli önüme düşüyor.

   50 mbit'e 76 lira açıkçası fazla. Ben 100 mbit'e(şuan 8 mbit upload) 76 lira ödüyordum. Şimdi 85 yaptılar. Yalın internete geçsem 82 lira. (Eski müşteri olduğum için hız farkını almıyorlar) En önemlisi ping'im 4-7 arası değişiyor. Bu benim için çok önemli. Komşumda ttnet var pinginin maşallahı var.

   %100 memnunmuyum. Hayır burada bir sürü de şikayetimi dile getirdim. Ancak hiç bir hizmetten %100 memnun değilim. Tr'de hiçbir firmanın da %100 memnun edecek hizmet vereceğine inanmıyorum.

   Bu zam mevzusunda da baktım benim kullandığım şartlarda daha uygun geçicek bir iss var mı diye
   yok. Olsa direk geçerim , babamın oğlu değiller.

   Başka şartlarda daha mantıklı çözümler olabilir ama benim şartlarım da yok. O yüzden kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @serhanhepsen
   istisna olmadığımı belirtmemdeki amaç istisna olarak kaldığını göstermek içindi. bir çok kişi müşteri hizmetlerinin olmadığından yakınıyor. yani benim deneyimlerim aslında türknetin genel deneyimini de yansıtıyor. müşteri hizmetlerinin bot cevapları bölgesel olamaz. hepsi aynı yerden cevaplanıyor diye tahmin ediyorum. öyle değilse bile ankara gibi bir yerde böyle şeylerin olmaması gerekir diye düşünüyorum.
   100mbit 76 lira nerde kendi altyapısından verir anca o fiyata.ayrıca benim paketim 75mbit. hattım kaldırmadığı için 50mbit. kendi altyapısı olmadığı halde bu fiyat.
   türknetten memnun olmak için hiç bir sorun yaşamamak gerekir. iyi gün dostu heryerde bulunur.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @benvaryaben İnsanlar canı yayınca bağırır memnun olunca çıkıp forumlara şikayet ettiği gibi yazmaz. Bu tarz diyaloglar olmadığı zaman bende kalkıp durup dururken burada iss övmüyorum. Sıkıntım olduğu zaman herkes gibi paylaşıyorum.

   Farklı bölgelerde ailemden ve arkadaşlarımdan bir sürü kişiyi abone yaptım. Farklı hızlar alıyorlar ama hepsi de gayet memnun. Onları ben abone yaptığım için sorumluluk hissedip sürekli soruyorum memnun musun diye.

   Yapada değilim. Vae deyim. Faturamdan ilgili kısmı da ekliyim hatta. Benim gibi vae'de olup 75 tlye 100 mbit kullanan çok kişi var. Hem burada hemde donanımhaberde. Benim gibi ilk vdsl'e geçenler için hız farkı yoktu. 35 mbit sınırını sonra getirdiler. Bizden de o fiyat farkını almadılar. Dediğim gibi ben aldığım şartlar içersinde memnunum. 75/100 mbit için benden 95 lira isterlerse iş değişir , kaldı ki 75/ 100 mbit için bile daha ucuz internet göremedim ben. Varsa paylaşın lütfen. Memnun olmama rağmen araştırdım bulamadım.

   Çokta uzatmak istemiyorum. Israrla sorun yaşamadığımı söylüyorsunuz ancak benim uğraştığım kadar kimse uğraşmamıştır. 6 ay boyunca müşteri hizmetleriyle konuşa konuşa , kademe kademe hızımı sırasıyla 13/16/35/55/77/95 mbite yükselttim. İlk vdsl'e geçenlerden olduğum için kimsenin yaşamadığı problemlerle ilk defa yüzleşerek aştım. Siz 2 güne çok diyorsunuz ben 6 ay uğraştım.

   Türknetin sistemlerindeki hatasından kaynaklı %20 hız sınırlamasını ortaya çıkaran benim. Bir çok insan farkında bile değildi. Cem çalış donanımhaber videosunda anlattı.(Soruyu da soran benim, o videonun açıklama kısmındaki özetini de çıkaran benim) Aylarca burda insanlarla kafa patlattım. Bazılarıyla tartıştım. Yok öyle birşey dediler. Türknet bile biz bakıyoruz öyle bir engelleme yapmıyoruz dedi. Ancak kanıtladım ve sistemsel bir hata olduğu ortaya çıktı. Düzelttiler ve herkesin hızı %20 arttı.

   Bunca şeye rağmen niye memnunum? Çünkü sonuç alabildim. Diğer isslerin hiç birinde haklılığınızı kanıtlasanız bile sizi kale almıyorlar. Burda "internetim kesildi mh bağlanamıyorum"dan daha öte birşeyi söylüyorum. Burda ve Dh'de benimle beraber kafa patlatan ve aynı deneyimleri alan bir sürü insan biliyorum. Kişiden kişiye değişiyor ancak asla istisna değilim.

   Daha da fazla tartışmaya gerek yok. Ne ben sizin deneyimlerinizi değiştiririm ne siz benimkini. İnşallah herkesin gönlüne göre daha güzel hizmetler alırız.

  • samedl @samedl

   @serhanhepsen @benvaryaben bir firmanın çağrı merkezinde çalıştım turknet online işlemlerin aynısını senin yerine karşıdaki adam yapıyor müşterinin gazını alıyor okadar.
   Telefonla arayarak vakit gitmiyor en azından hele ki yoğun zamanlarda bilmem kaçınca sıradasınız felan 😀

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @samedl Aynen öyle. Geçen gün Hepsiburadayı aradım hayattan soğudum. Belki türknet gibi yazabilirim dedim öyle bir sistemleri yok. Twitter'dan yazdım da çözdüm.