Yeni bir dolandiricilik mesaji. Ne öyle bir kartım var ne de öyle bir siparişim. Hatta hesabım bile yok. Akılları sıra telefon ettirip kredi kartı bilgilerimi alicaklar.

Edit: Telefon numarası gerçekten trendyol'a aitmiş.

Edit2 : Küçük ablam zamanında benim telefon numaramı vermiş. Tamamen onun halt yemesi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kurtcuk @kurtcuk

  Ben de geçen gün resmi mağazadan operatör taşırken ikametgah istenmesine şaşırdım. Edevlet şifresi sayesinde hallediliyor ama o an edevlet şifrem olmasaydı ne olurdu sormayı unuttum 🙂

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Bilişim suçlar icewordde 1vs1 atıo oyun bitsin ilgilencekler.

 • tuuruls @tuuruls

  Şu mesajdan nasıl dolandırabilir ki? 0212 331 02 00 telefonu Trendyol'a ait. trendyol.com'da da yazıyor. Mesaj içerisinde farklı bir link de yok. Telefon etmeniz halinde bir şey yapamazlar, telefon etmeniz halinde kart bilgilerinizi vermeniz de gerekmeyebilir birisi sizin telefon numaranızla veya benzeri numarayla kayıt olmuş olabilir.

 • tuuruls @tuuruls

  7752 ile biten kartınız varsa hesabınız da var ise Trendyol'da, hesabınız bile çalınmış olabilir. Yani şu mesajda yanlış veya dolandırıcılık içeren bir şey yok aslında.

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   Valla açıkçası telefon numarası trendyol'a ait mi diye bakmadım. Ablama sordum böyle bir kartın veya siparişin var mı diye? Yok dedi. Telefon numarası da çok tırt geldi gözüme ve dolandırıcı zannettim. Çünkü daha önce benzeri yemlemeyi çeşitli yollarla yapmışlardı. Sanki türktelekomdan arıyormuş gibi yapıp kredi kartı numaramı istemeler filan.

   Teşekkür ederim dikkatin için , araştırıcam hemen.

  • tuuruls @tuuruls

   @serhanhepsen Direkt Trendyol'u arayıp bu şahsi numaramdır; bu numara ile kayıtlı olan üyelikten numarasını değiştirmelerini gerektiğini söyleyin. Hattınız yeni olabilir, karşı taraf yanlış yazmış olabilir vs. vs. binbir türlü şey olabilir.

  • Baby Blue @digitalanimal

   @serhanhepsen numara trendyol'a aitmiş.
   Tel: 0 212 331 0 200

   Fax: 0 212 332 18 93

   Maslak V.D. 313 055 7669

   Ticaret Sicil No: 711896

   MERSİS Numarası: 0313055766900016

   E-posta: dsm@hs02.kep.tr

   Sorumlu Kişi: Yasin Canki

  • serhanhepsen @serhanhepsen

   @digitalanimal @tuuruls Aradım şimdi diğer ablam zamanında açtığı üyelik ile bana birşey yollamıştı , kargo bana gelicek diye benim numaramı vermiş zamanında ve öyle kalmış. Şimdi yeni bir sipariş verince mesaj bana gelmiş.

   Telefondaki kıza da söyledim. Telefon numarası çok tırt duruyor.

   Benim trendyol hesabım bile yok. Öyle bir kartım da yok. Trendyolu aktif kullanan büyük ablama sorup, benimde yok cevabını alınca ve telefon numarası da şüphelendirici olunca dolandırıcı zannettim 🙂

   Teşekkür ederim , ilginiz için.

 • Kreetwight @kreetwight

  eşim de aynı şeyi yapmıştı bana. aynı kalp çarpıntısı 🙂