Dual telefonumun bir Imeı numarası kayıt dışıymış. Çok şükür bunları da gördük. Sony Z5 Dual #akış #sony

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Faturası varsa thh'e başvur fatura tutarını kuruşu kuruşuna sony türkiyeden alırsın. Mobile kısmı çekilse bile farketmez sony sonuçta bu ülkede tv ses sistemi kulaklık konsol vs satıyor. Ha veya üst model istersin xz premium xz1 vs. verebilirler. Z5 stoklarında zaten yoktur.

  • kortex @kortex

   İkinci el 500 liraya almıştım. Diğer imei numarası kayıtlı. Satıcı (elden) telefonları toptan olarak kasko firmasından aldığını söylemişti. Fatura elimde yok anlayacağınız.

  • Orcun @orcun

   @kortex Peki imei numarasına bakınca z5 olarak mı görünüyor yoksa başka model mi ? o durumda tabi yapacak birşey yok. 7 yıllık telefon olsa ve 2. sim hiç kullanılmasa tamam kapanıyor ama z5 çıkalı 7 yıl olmadı.

  • Ömer Faruk Bostan @omerfarukbostan

   @orcun hocam xz1 verecekse bi tane garantili xperia alıp hemen patlatayım imeilerini. XZ1 LTE cat16 başka cihaz yok cat16 galiba trde. 1Gbit indirmeye kadar destekliyor 🙂

  • Orcun @orcun

   @kortex 2. imei kayıt dış olarak görünüyorı o zaman ? onu sony'e bildirmek lazım da işte faturası yok. Veya senden önceki sahibinin de haberi yokmuş çünkü tek sim ile kullanmış vs. aslında büyük hata. Bazen btk'a bildirseler bile açılmıyordu. Tr'e yeni gelmiş cihazlarda bu çok sık oluyor.

  • Orcun @orcun

   @omerfarukbostan Alırsın. Ciddi diyorum yani büyük sorun çünkü. 😀 De nasıl patlatacan ? sony cihazı kırmak zor. Root etmek zaten ayrı dünya. Samsung gibi sıkıntıları vardı firma anlarsa büyük risk elde patlar. 😀

  • kortex @kortex

   @orcun Hocam alır almaz imei numarasını kontrol etmiştim. İlk imei kayıtlı gözüküyordu ikincisinde kayıtdışı yazmıyor kayıt yok yazıyordu diye hatırlıyorum. Sim 1 kayıtlı sonuçta pek umrumda değil ama Sony’i arayıp bilgi almaya çalışacağım. Sonuç çıkarsa burda yine yazarım. İkinci Telefon olarak 6s im var ikinci el tabi o da 😀 Sıfır telefona vereceğim paraya üzülüyorum.

  • kortex @kortex

   @omerfarukbostan Sony de imei repair yok diye biliyorum varsa bile çok zor. Hem sizin dediğiniz çok ütopik ımei numarası kutu ve fatura üzerinde var ve sıfır z5 bulabileceğinizi sanmıyorum.