Arkadaşlar kariyeradam diye bir site gördüm ve 2 ayda uzaktan eğitim olarak insan kaynakları yönetimi sertifikası veriyormuş meb onaylı ve işe girdirmeyede yardımcı oluyormuş. Yorumlarda baktım maaşlarıda normal ve işe girdim çok teşekkür ederim tarzında yorumlar var.
Ben bu yorumların gerçek olmadığını düşünüyorum çünkü 4 yıllık insan kaynakları bitiren arkadaşım var ve askeri ücrete işe girdi ve yeri beğenmediği için çıktı. 2 yıllık bitiren de farklı bir iş yapıyor.
Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konu hakkında bilginiz var mı🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ISA @isasntrk

  Hikaye 😀 ayrıca insan kaynaklarında çalışmak için çokta bilmeye gerek yok tanıdığım İK Direktörleri var bizim mali müşavirler kadar sisteme hakim değiller ve daha doğru düzgün konuşmayı bilmiyolar 😀 olay yalakalık, patron sevicilik.

  • Mehmet Usta @mehmettustaa

   @isasntrk Bencede hikaye. Tahmin ettiğim gibi olmuş adam başından geçenleri anlatmış.

  • ISA @isasntrk

   @mehmettustaa ya ben bunları canlı yaşıyorum 😀 Hayata bakış olarak şu sözler hep aklımızda olması gerekli. Bu devirde kimse kimseye "kolay" işvermez, kimse kimseye "bedava" iş vermez, kimse kimseye "meslek sırrı" öğretmez, kimse kimseye "bedava para" vermez(karşılıksız), hayatta her zaman "iyi" şeyler olmaz. ve son olarak kısa zamanda çok para diye birşey yok. He yolda giderken piyango çıkar, altın bulursun bunlardan bahsetmiyorum 😀
   Bu arada insan kaynakları aslında çok önemli bir bölüm. Tüm personellerin analizinin yapılıp şirket içi performanslarının ölçülüp, şirket içinde ilerki yıllarda hedef belirlemesi yapar. Kariyer planı yapar, iş planının daha iyi işlemesi için çalışır. Ama bizim memlekette bordro yap, sigortaları kontrol et shiftlere bak vs 😀 Dışarıda bunları mali müşavirler yapıyo mübarek 😀

  • Mehmet Usta @mehmettustaa

   @isasntrk Aynen hep aklımızda olması gereken sözler bunlar.

 • Mehmet Usta @mehmettustaa

  @orcun Abi bilgin vardır diye düşünüyorum sen ne diyorsun bu konu hakkında.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Maaş konusu göreceli bir kavram. Her meslek dalında yüksek maaş alan olduğu gibi düşük maaş alan kişiler mevcut. Yüksek maaş alanı baz alırsak, her sektör süper 🙂 İç mimarlık alanında, çevren geniştir, aylık 3-4 iş alıyorsundur. Sağlam gelir elde edersin. Çevren yoktur, rastgele bir yerde işe başlarsın. Aylık 3000 lira alabilirsen iyi.