"20.05.2020 tarihinde hepsiburada'dan satın almış olduğum MSI GeForce RTX 2070 Super Ventus OC 8GB 256Bit GDDR6 (DX12) PCI-E 3.0x16 Ekran Kartı (GEFORCE RTX 2070 SUPER VENTUS OC) ürünüm 8 gün sonra elime ulaştı. Ekran kartını kutusundan çıkarırken kutusunun daha önce açılmış olduğunu farkettim fakat kontrol vs edilmiş olabilceğini düşünüp pek de önemsemedim derken ekran kartını görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Ekran kartının vidası oksitlenmiş paslanmış, fanların içleri aşırı şekilde tozlanmış ve taban plakasının olması gereken yerde olmadığını farkettim. Vidaların etiketleri sökülmüş kısacası kullanılmış ve harap olmuş şekilde gelmişti. Sonraki gün yani 29.05.2020'de aras kargo ile kargoyu hepsiburadaya geri yolladım. Kendilerine 01.06.2020de ulaştığını sitelerinden görebiliyordum fakat 05.06.2020 tarihine kadar bana hiçbir şekilde bilgilendirme yapmadılar. Defalarca müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışsam da ulaştıktan sonra hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. Whatsapptan da müşteri hizmetlerine bağlanabilceğimi öğrenince oradan yaptığım konuşma ile bir kere daha yıkıldım. Bana onlara yolladığım ürünün seri numarasının değiştirildiğini ürünün kullanılmış olduğunu ve kendilerinin göndermediğini söylediler. Artık ne yapıcam bilmiyorum gerçekten hem hatalı bozuk çok kötü bir şekilde gelmiş ürünü yolluyorlar üzerine durumu bana yıkmaya çalışıyorlar. Yardımcı olur musunuz lütfen?"

Arkadaşımın başına gelen böyle bir olay oldu, acaba ne yapıp hakkını geri alabilir? Teşekkürler.

Edit 1: gönderilen kart 2070s bile değilmiş onu fark ettik. RX 580 armor a çok benziyor. Büyük bir dolandırıcılık var muhtemelen. Başkası 2070s i alıp, kendi ekran kartıyla değiştirip bunu iade etmiş, HB de durumu fark etmemiş ihale arkadaşa kalmış gibi bir durum var muhtemelen.

Edit 2: Satıcı Hepsiburada nın kendisi, kargo hepsiburadajet

Ekşi sözlük başlığı : https://eksisozluk.com/6-haziran-2020-hepsiburada-rezaleti--6553979

#Yardım #Hepsiburada

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Valla çok zor bir durum. Hepsiburada.com'dan bebek maması alıp çok benzer bir durum yaşadım. Kullanılmış ürün yolladılar. Çok uğraştım para iadesi almak için. Allah yardımcın olsun.

 • Orcun @orcun

  Benim tahimince birisi 2070s aldı. O kişiye 2070s yollandı. Kişi aldı baktı sistemine taktı etti tak elindeki 580'i koydu hooooooooooooop hepsiburadaya iade etti. İadeyi alan kişi de sağına soluna kutusuna baktı falan işte bu statik poşetine herif bant yapmıştır bazı dolandırıcılar var kutunun dışındaki bandı bile taklit ediyor jelatin çekiyor sıfırdan öyle de yutturmuş olabilir. Herifçioğlu aldı 2070s'i verdi elindeki kartı geri iade etti hoooop parasını da geri aldı mis gibi dolandırdı. Yapacağın şey belli thh'e gidip şikayetçi olacaksın. Bana gönderilen ürün bu ve tamamen yanlış bir ürün bunu hepsiburada iade almıyor. İade almasını paramın tarafıma geri iade edilmesini talep ediyorum diyip şikayet edecen.

 • Emre @xyz

  Büyük geçmiş olsun. Ben de ürün bozuk olsa bile cayma hakkımı kullanmama izin vermedikleri için 1 aydır servisten rapor almasıdır kargosudur filan iade işlemleri için uğraşıyorum. Sizin durum daha zorlu görünüyor THH üzerinden şikayet açmanız gerekebilir.

 • Höşelek @benvaryaben

  öncelikle geçmiş olsun.
  biraz nutuk atacağım ama şunu defalarca söyledik. hepsiburadadan artık ürün alınmaz.
  geçen sene 580 aldım. kutusunun üst süngeri kesik kesikti. kartı sisteme takıp denediğimde ince bir ses ile birlikte görüntü vermiyordu. ayrıca anakart vga hatası veriyordu.

  neyseki ben kartı bu şekilde sıkıntısını da belirterek iade edebildim. yerine başka marka 580 aldım.

  aynı şekilde vatan bilgisayardan da ekran kartının bir köşesi eğik bir kart gelmişti geçmiş yıllarda kartta sorun yoktu ama kartın başına belliki bi iş gelmiş.

  böyle büyük yerlerden bilgisayar parçası almayın. iade mal çok oluyor. ve bu iade malları bi şekilde tekrar satıyorlar.
  sizin şu durumun açıklanabilir tarafı yok. hakkını her türlü alırsın ancak bu durumu nasıl ispat edeceksin ki... içinden hıyar bile çıksa ispatı yok. o yüzden bu tür alışverişleri her zaman küçük yerlerden yapmak veya elden görerek almak daha mantıklı...

  tabiki öncelikle şikayetvar.coma durumu açık ve resimli bir şekilde yazmak gerekir.
  sonra tüketici hakem heyetine başvurulmalı.
  gerekirse youtube a video çekilip atılmalı. bu video ile birlikte donanımhaber gibi ziyaretçi sayısı yüksek olan yerlere başlık açılmalı.

  tabiki 3. kişi olarak arkadaşınızın güvenilir biri olduğunu farzediyorum...

 • Yukare @yukare

  Geçmiş olsun, gerçekten çok kötü bir durum 🙁

 • Baby Blue @digitalanimal

  ekşi sözlüğe başlık açtırman en iyi seçenek gibi görünüyor.

 • Baby Blue @digitalanimal

  1 buçuk sene önce nette 450 liraya satılan ips monitöre 600 lira verip mahalledeki bilgisayarcıdan aldım. tertemiz kutulu ürün geldi, açtım baktım sıfır cihaz. sinirimi bozacağıma fazla giden 150 liram olsun daha iyi...

 • YasinC @yasinc

  İşin içinden çıkılacak gibi durmuyor konu. Çok geçmiş olsun umarım yapan şerefsiz tespit edilip nitelikli dolandırıcılıktan mahkemeye verilir.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Geçmiş olsun hocam. Kutu açarken videoya falan almak lazım ne olur ne olmaz. Bu iade işlerinde bence tüketiciye çok insiyatif tanınıyor. Doğru olanı üründe bir problem yoksa, kutu açılmışsa ne olursa olsun iade almamaları bence. Sonra böyle hoş olmayan şeyler ile karşılaşabiliyor kullanıcı. Kimse kutusu açılmış bir ürün almak istemez. E satıcı da düzgün ürün satmış. Sırf tüketici beğenmedi diye iade edince adam satmasa zarar eder, satsa tüketici için hoş değil.

  • reducto @protego

   Öyle bir şey yok. Firma kutusu açılıp iadeye gelen ürünleri outlet olarak satmalı. Aldığın bir ürünü beğenmeyebilirsin veya sende düzgün çalışmayabilir. Gayet normal bir durum. Avrupa ve Amerika'da da bu iş böyle. Burada yanlış olan firmanın açılmış ürünleri sıfır diye tekrar satması. Satıcı bundan oluşacak zarara katlanmak zorunda

  • Orcun @orcun

   Malum malı görmeden ellemeden alıyorsun. Ha gidip teknosa vatan şu bu malı görerek aldığında mesela bu 14 günlük iade işi yok. Sen diyor gördün aldın hemşerim neyin iadesi ? ama işte internet öyle değil. Malı görmüyorsun ve bilmiyorsun. Başak ürün geldi denildiği gibi olmadı vs memnun değilsin iade edebilirsin. Firma da o iade edilmiş malı alıp kimden getirttiyse işte arena akortek vs bunlara geri iade etmesi lazım. Satıcı ama onu yapmıyor diyor ki ne vakit kaybetçem diyerekten aynı malı geri satıyor. Aslında satması da suç, iade edilmiş malı kimsen aldıysa satıcı ona geri iade edecek hakkı yani ondan sonra ithal eden de kimse üreticisine postalıyor. Hani düzgün avrupa amerika vs sistem böyle yani ama bizde öyle olmuyor.

  • reducto @protego

   @orcun Büyük firmalar iade edebiliyor distribütörler üzerinde baskı kurup. Ama küçükler edemiyor genelde. Öyle olunca da tekrar sıfır diye satıyorlar. Outlet olarak satması lazım. Mesela sanalmarketim.com var. Adamlar diyor ki size asla kutusu açılmış ürün gelmeyecek garanti ediyoruz diyor. Şikayetvara bakıyorum adamlar hakkında çok az şikayet var, ama hepsi "açılmış diye geri almadılar" şeklinde. 🙂 n11 hesaplarında(ETERNAL ismi) da aynı. Firma hakkında açılmış ürünleri iade almaması dışında tek bir şikayet bile yok. Anakartlara falan "bunları kasaya vidalamışsınız geri alamayız" diyorlarmış mesela 🙂 Böyle olunca da iş garipleşiyor işte.

  • Orcun @orcun

   @protego Evet outlet olarakta ucuza satmayı istemediklerinden zaten bu bütün sıkıntı oluyor. Veya dediğim gibi ithalatçıya iade edebilir ama stokta malı gidiyor ve parası da gelmiyor sorun bu hiç yoktan ona kargo parası şu bu girmiş oluyor yani zararda. 😀 Mesela açılmış diye geri alamam mevzusu bildiğin yasa dışı birşey. THH ver yüzde yüz kazanırsın yani öyle bir durumda senin 14 günlük iade hakkın var. Açıldı iade almam yok poşeti yırtık olmaz vs. öyle bir olay yok yani hepsi firmaların yasa üstünde sözleşme vs yapıyor ama hepsi geçersiz tüketici mağdur eden herşey geçersiz. Birde şu var thh veren sen uğraşan eden sen firma hiçbirşey yapmıyor. Kazanıyorsun adam kazandığın elinde kararı olan şeyi bile uygulamıyor. Hani thh'den kazandığın her karar için firmaya devlet +1000 tl ceza kesseysi o böyle internette satış yapan firmalar varya tüketicinin ayaklarını yalardı. Aman abi yapma etme diye vs ama öyle bir ortam yok ki ? git diyor uğraş sen uğraşacan bana ne ? 😀

  • reducto @protego

   @orcun Hah işte olması gereken o. Diyecek ki tüketiciyi mağdur ettiğin belirlenirse hem mağduriyeti gidereceksin hem ürünün maddi fiyatı kadar tüketiciye tazminat ödeyeceksin + 1000 lira da cezasını bana ödeyeceksin, o aliexpressteki düşük puan verme diye yalvaran satıcılara dönerlerdi.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @protego @orcun Yahu burasi Turkiye saticisi ayri, alicisi ayri karaktersiz hep o yuzden rayina oturmuyor birturlu.

  • Orcun @orcun

   @protego Bir ara konuşuluyordu bu tazminat işi haberler vardır geçen sene falan dönüyordu ama sonra silindi. Tazminat işi ceza işi olursa firma kalmaz zaten ama hani kalanlarda mecbur satacaklar tabi ama bu sefer tüketici böyle kolayca saf dışı edemeyecekler ekstra özen düzen gelecek. En basiti ben verdim kazandım hem malımı değiştirsin hem de bana manevi tazminat ödesin ? malın ekonomik bedeline göre bir tazminat miktarı olabilir + firma devlete sen tüketiciyi mağdur ettin yasayı çiğnedin diye harş diye içine soksun gezdirsin içinde cezayı ? ne güzel olur. Böyle varya yalvarırlar sana internette sorunlu alışverişi aratıp bulamazsın mesela öyle bir ortam olur. 😀

  • reducto @protego

   @orcun Keşke öyle bir şey olsa vallahi bıktım. D&R'a hatalı basım kitabı 21 mayısta gönderdim hala ses seda yok, arayıp küfredecem artık sinirden ama telefonları açmıyo pezevenkler

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @protego @orcun Ben Almancaya basladim, yok abi paranda olsa iyi isinde olsa cekilmiyor artik gonul bagim koptu. Cekip gidicem 🙂

  • Orcun @orcun

   @protego En son dnr'dan her halde 6 sene önce mağazasından birtane karl marx'ın kitabını almıştım o kadar. O da 5 küsür lira mıydı neydi ? okumadım o da kenarda hala duruyor. 😀 @extreme İmkan varsa durduğun kabahat. Benim şuan imkanım olsa deseler ki gel aga alıyoruz seni dilini de öğrenecen çalışçan ha sıfırdan başlayacan vs olsun hemen akşamına giderim. İt gibi çalışıp birazcık para yaparım kendimi kanıtlarım annemi de sevdiklerimi de yanıma alırım bitti gitti. Ölümlü dünya 70 yaşına kadar çalış çalış çalış hiçbirşey olmasın birde üstüne acı çek sürün. Elin helgası john'u insanca yaşasın biz sürünelim. Niye sürünüyoruz ya insan gibi yaşayalım ? hayvandan ne farkımız kaldı ?

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   @orcun büyük firmalarda da iade edebilmemiz lazım 14 gün beğenmedim istemiyorum vazgeçtim hakkı var diye biliyorum.

 • Koray @koraysuna

  Böyle şeyleri en güzeli bulunduğun şehirde 100 200 tl fazla verip halledeceksin ya kafan ağrımaz hiç değilse. Geçmiş olsun kötü bir durum olmuş az da para değil peşini bırakmayın. Ekşide konu açın.

 • Meric Sanver @meric-sanver

  @senturkmurat1999 teşekkür ederim.Öncelikle olayı yaşayan kişi benim mağduriyetim fazlasıyla beni üzüyor ve bu süreç yoruyor.Kutu açılmadan ürünün içeriğinin hatalı olup olmadığını maalesef görme imkanı yok ayrıca ürün dışarıdan tamamen sorunsuz dahi gözükse bile ekran kartı bu kasaya takıldığında bir problem olabilir ve her türlü problemden 6 ay boyunca 6502 sayılı kanunla satıcı sorumludur.Benim yaşadığım duruma gelicek olursak ben ilk başta ekran kartının rx570 oldugunu bile farketmedim sadece deformasyonlar ve ürünün ne kadar rezil halde olduğunu farkettim.Yani kargoyu teslim alırken ben içeriğindekinin doğru olup olmadığını o an içerisinde farketmeyebilirim ki öyle oldu zaten.Ama bunların yaptığı bambaşka bir boyutta kendileri resmen beni dolandırma uğraşındalar.Bana hem bambaşka bir ekran kartı veriyorlar berbat bir durumdaki ayrıca arkasındaki seri numarası da satın aldığım ekran kartının seri numarasıyla değiştirilmiş şekilde teslim ediliyor.Burda çok ciddi bir suç var umarım süreç daha fazla uzamadan hallolur tek temennim bu yönde.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Birisi Hepsiburada'yı dolandırmış. Olan size olmuş. Hepsiburada buna ikna olduğunda ortalık iyice karışır.

  • HavayıSüzenAdam @hsa

   Tek ekşi sözlük kaldı, orada açabilsek herhalde ulaşacağız. Sonrasında asıl dolandıran bulunursa dediğin gibi ortalık iyice karışır. 😀

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @hsa bu olay çözülür mutlaka merak etmeyin. Ancak arada kaynayan günlere yazık olacak. Amazon gibi allah bizim belamızı versin ettik bir hata deyip RTX 2080 falan göndermez.

  • Orcun @orcun

   @ardazeytin Öyle olaylarda direkt avukat şu bu suç duyurusunda bulunuyorlarmış. Beni de böyle çarptılar. Ama benim suçum yoktu yani mağazadan telsiz telefon aldık, baya oluyor yani kipaydı hatta. Güzel birtane siemens ekranlı telesekreterli birşeydi. Neyse aldık faturası kesildi mal geldi ama jelatini bir garip. Hani fabrikasyon değil yani uzaktan bile belli oluyor. Ya dedim bir açıp bakalım şüphelendim. Bir açtı içinde 10 yıllık kırık telefon ahizesi var sadece görevli hemen müdürünü çağırdı. Mağaza müdürü geldi böyle böyle inceledi yaptı etti bana başka ürün verdiler birde özür şeysinde kipa karta para yüklendi. 50 lira yüklemişlerdi. 😀 Açıp bakıldı ama ya dedim bu ne olacak ? birisi dedim dolandırmış kipayı resmen ? avukatlarımıza ileteceğiz görüntüleri vardır bizde böyle böyle satış kaydı kamera kayıtları vs iade edilmiş ürünmüş ama jelatini açılmadığı için görevli hiç açıp bakmamış sıfır diye düşünmüş öyle de iade almış ancak alakasız bir ürün vs. hani ne oldu ceza falan aldılar mı avukatları uğraştı mı vs belli değil. Zaten kipa da satıldı migros'a falan bilirsin bu forum bornovadaki mağazasıydı.

  • Temp 🔚 @temp

   @ardazeytin Amazon.com.tr müşteri memnuniyetinde Hepsiburada'yı 10'la falan çarpar.
   3-4 ay sonra iade aldı adamlar benim deneyimimde. Hepsiburada ise iade raporu olan bir ürünün para iadesini bile 2 ayda zor yaptı.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @temp kredi kartı para iadesi bir aydan uzun sürüyor genelde. Bir kuruş zarar etmemek için 40 değil 45 takla atıyorlar

  • Temp 🔚 @temp

   @ardazeytin Adamlar iadeyi biz zaten yaptık diye beni kandırmaya çalıştı bak.
   Bunu yapan koca Hepsiburada.
   Eski yaptıkları iade dekontlarını mail atmışlar bir de.
   Orda çalışan salakların biri de; iade tutarı uyuşmuyor ki dememiş. Şaka gibi.

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @temp yazılım sektörünün bu tür insanları ortadan kaldiracagi ümidi ile neyse deyip geçiyorum. Gelişen teknoloji insanları işsiz bırakmayacak, insanlar kendini işinden edecek.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hepsiburadanın bir ekran kartı yüzünden itibarını mahvedeceğini sanmam size inanacaklardır. İnanmazlarsa da sonuna kadar gidin bırakmayın.

  Bir de her zaman ve her zaman kargodan gelen ürünü açarken düzgünce video çekmek lazım. Bu tür durumlar için elinizde çok güçlü bir delil olurdu.