Bir kalıp peynir 60 lira olunca çalınmasın diye alarm takmışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Temp 🔴 @temp

  Market zinciri olan bir arkadaşım var.
  Pahalı olan her türlü ürünün çalındığını söylüyordu.
  Baya ciddi artmışsa demek hırsızlık olayları adamlar ne yapsın mecbur çareyi bunda bulmuştur.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Beni en çok üzen şey bebek mamalarındaki alarmlar :/

 • OLDBoy @oldboy

  Çalınmıştır kesin, stok kontrolünde farkedilmese bu kadar uğraşmazlar bir peynir için.

 • Alptekin @alptekinck

  Malum şarkıda "marketten çalın" denince şaşırmamak lazım hırsızlığa.

 • Burak A. @carlelias

  Çok şey yazılır...Dünyanın en potansiyeli olan ülkeyiz.Süt ve süt ürünleri,et,sebzenin neredeyse beleş olması gerekirken geldiğimiz duruma bak.

 • Orcun @orcun

  Ya çalacak adam her türlü çalar. Kasap reyonunda peynir reyonunda açık peynir yok mu ? var. Oradan kestir 500 gram tulumu ezineyi vs. poşete koyuyorlar zaten. E gene çalacak ki ? adam zeytinyağı çalıyor. Sucuk salam sosis vs çalanlarda var. Ha kimisi hastalıktan yapıyor vs kimisi ama cidden aç, allah kimseye yaşatmasın ama evde diyelim çocuğun var dedi ki baba sucuk istiyorum canım çekti vs. yada hanım dedi bey böyle böyle ne yapacan paran yoksa ? ne yapacan ya ? bana biri desin ne yapabilirsin ? olabilir hayat bu işte, kimse ben hastalığı ustalığı olanı saymıyorum ama zorunda değilse peynir sucuk sosis vs çalacağını sanmıyorum. Hani okey diyebilirler ki '' YEME LAN BABANIN EVİNDEDE HERGÜN EZİNE Mİ YİYORDUN ? HA YEMEYİVER. ALMA LAN ÇOCUĞUNA YEMESİN EZİNE GİT LOR AL, KİLOSU 15 LİRADAN LOR AL 5 LİRALIK TAKILIN İŞTE. '' işte kusurabakmayın ama bu vicdansızlık malesef. Ben o yüzden böyle gıda vs çalacak kadar düşen insanlara kızamıyorum. Ha okey telefon çalar elektronik birşey çalar neyse o ayrı ama gıda işi ayrı.

  • Orcun @orcun

   @slim-shady Hani kimse o duruma düşmesin ya, bizim fabrikadan vs. dondurma istiyormuş çocuğu adam diyor mecburen sallıyorum. Hanım buzluğa meyve suyu falan koyuyor bilmemne diyor. Hani ne diyim adama ? aldığı ücret belli taşeron asgari ücret alıyor. Diyemiyorum da abi al şu 20 30 lirayı al birtane düzgün kapta dondurma vs. 43 yaşında adam. Bazen bak işyerinde kahvaltı ve yemekler çıkıyor, adam kendisi yemiyor o böyle paketli bal tereyağı elma meyve şu bu veriyorlar hakkı yani adam onu alıyor poşetine koyup eve götürüyor. Bazen bak etli yemek çıkıyor adam kendisi yemiyor bulgur vs yiyor onu evden kap getirmiş ona koyuyor. Allahtan bizim fabrikada 6 ayda bir migros yemek fişi veriliyor. 500 liralık çek kart yani onla istediğini al migrostan. Bayramlarda seyranlarda işte 2x vardiya falan ama yani asgari ücretli adama nasıl yetsin bunlar ? hani yok işte olmuyor. Keşke benim durumda iyi olsa da hep yardım etsem ama yapamıyorum. Gördükçe canım sıkılıyor içime taş oturuyor.

  • Burak A. @carlelias

   @orcun Bu ekonominin sorumlusu kim ise, kim bu insanları açlıkla sınıyorsa.. Acı çekmeden ölmesin. Kahroldum paragrafı okurken. Bu ülkenin kaymağını yediniz artık bi gidin ya.Her zorlukta vergi geliyor, her dolar arttığında vergi geliyor,gece saat 02'de 800 kaleme vergi geliyor.
   Harbiden Allah belanızı versin sizin ya.Dellendim gece gece.

  • Orcun @orcun

   @slim-shady O ayrı bir konu tabi orada mesela durum farklı. Kim bilir kaç kişinin askerden sonra hayatı karardı ? boş yere insanlar acı çekiyorlar. @carlelias Keşke elden gelse her ay tek tek yardım edebilsek. Hani benimde elimden gelmiyor çevreme anlatıyorum diyorum vs bazen yardım eden oluyor. Arada iş çıkışı abi diyorum çayın var mı ? geleyim bir içeyim. Önce ben markete gidiyorum bakıyorum neler lazım bir eve ? kıyma peynir süt yoğurt un şeker vs alıyorum. Gidiyoruz evine çayı içiyorum sohbet muhabbet işte klasik şeyler. Abi diyorum bir gelsene sana birşey sorucam giderken vs. arabaya götürüp poşetleri veriyorum. Almam diyor vs. çünkü biliyorum ihtiyacı olan adam diyemez ya, birde göstere göstere versen ayıp olacak karısı var çocuğu var vs. Hele gıdayı hiç diyemez. Gel diyorum abi istersen turlayalım vs. hani öyle acıdı yardım etti falan düşünmesin evdekiler sen bunları kendi paranla aldın tamam mı ? hani bunlar söylenecek şeyler değil zaten. Ama hani gören eden olursa yardım edecekse yolunu bulamıyorsa aklında olsun. Öyle insanları allah aşkına markete götürüp abi ne lazımsa al vs demeyin çok rencide edici birşey. Ya bir şekilde yolunu bulun para verin veya böyle benim gibi yapın. Asıl böyle insanlara yardım etmek lazım. Ben din şu bu olarak bakmıyorum olaya, yok bana sevap gelecekte vs umurumda değil. Sevabı için yaparsam işte o beni başka boyuta götürür. O olayı da hiç sevmem. Sevabı için yapandan da nefret ederim.

  • Burak A. @carlelias

   @orcun Kesinlikle öyle elden gelmedikçe gelmiyor.Misal benim şuan tek gelirim işsizlik maaşı, markette istisnasız hergün karşılaşıyorum insanlar kasada ürün bırakıyor alamıyor.Gücüm olsa direk alıp veririm.İnsanın içi eziliyor.Öyle duygusal bir insan değilim hatta duvar gibi bir şeyim diyebilirim ama böyle durumlarda günlerce içim burkuluyor kolay kolay çıkamıyorum etkisinden.Sanırım bunun ismi vicdan.Allah razı olsun, güzel insansın.
   Bir de keşke herkes senin kadar ince düşünse.Bir Allahsız kesim var ki; yardımları kendine reklam olarak yapıyor.

  • Orcun @orcun

   @carlelias Öyle, bende çok denk geliyorum ama ne yapayım ? keşke maaşım 8 10 bin lira olsa da yarısını böyle ihtiyaç sahiplerine harcayabilsem. Ben sokaktaki kedilerime köpeklerime bile acıyorum yani dili yok zararı yok ziyanı yok ama hayvan acı çekiyor. Elimden geldiğince sağolsunlar yardımcı olanlar var. Tamire ürün yolluyor yapıyorum vs onun parasıyla mama alıyorum. Ki bu dönemde resmen durdu ama olsun gene arada geliyor. 🙂 Ben duygusal birisiyim ya belli etmem taş gibi duruyor vicdansızsın derler ama alakası yok. Merhamet vicdan sahibi olmak güzel bir duygu. Öbür türlü hiç olmasaydı çok kötüydü. O reklam işi işte göstere göstere vermek falan rezillik. Bu resmen kendi dinini kurmak gibi birşey. Böyle bir saçmalık mı olur ? öbür tarafta ben bunların hepsini görücem. Bize böyle oturup izletsinler bakalım ne oluyormuş ? insan utanır ya hepsini geçtim be arkadaş utanç duygun da mı yok ? İnsan utanır ya göstere göstere yardım mı olur ? 🙁

 • olasandra @olasandra

  İnsanların peynir çalacak kadar fakirleşmesi daha da vahim.

 • Daviance @daviance

  Ülke ne hale geldi ,bunun hesabını nasıl vericeksin öteki tarafta.

 • Mr. Can 2.0 @extreme

  plastik kismini kesip yine calar arkadas 🙂

 • Atilla Durmaz @limonlusoda

  Karton kutuda yumurta aldım şok marketten geçenlerde. Içlerinden bi iki taneyi çalmışlardı. Durumlar fena ya.