Bildiğim kadarıyla kargo firmalarını denetleyen bir kurum yok. Bu mesajı gören herkes cimer'e kargo firmalarının yaptığı yolsuzluklardan yaptıkları hatalardan bahsederlerse belki denetleyecek bir kurum ayarlayabilirler zaten para da lazım kasaya çok güzel cezalar yağdırabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  Ceza sana bana girer 😀 öyle düşünme. ama denetleme olmalı tabi. Sıkıntı şu standardı yok. 10m2 alanda da kargoculuk yapan var 200m2 alanda da.

  • Ersin Gündem @ersin_gundem

   @firat_duran Çoğu kargo şubesinde üst alt ilişkisi bile yok yani. Böyle ciddi iş yapılamaz. Adamlar kafasına göre çalışıyorlar. Müşteri hizmetleri zaten düşmüyor. Şube de telefonu açıyor geri kapatıyor. Aktarma merkezleri zaten hayret edilecek seviyede. Yurtiçi, Aras kargo neyse de MNG ile Sürat kargoları çöp yığar gibi istifliyor dükkanın önüne. Ben bunlara nasıl güveneyim de önemli eşyalarımı göndereyim. Fiyat olarak da küçücük pakete 40 lira istemesini biliyorlar. Onun da yolunu buldum 8 tlye shopier üzerinden gönderiyorum kargoları
   Bu fiyatlarda da bir taban ücret olmalı, uçak bileti mi alıyorum kargo mu gönderiyorum 😀 Bir de elektronik bir şey göndereceğim zaman bilerek sigortalı göndermiyorlar kendilerini bildikleri için. Bir kağıt imzalatıyorlar sigortalı değildir gibisinden.

 • ISA @isasntrk

  Aslında denetleyen kurum var. Ulaştırma bakanlığı içerisinde denetleme kurulu var.

  • Ersin Gündem @ersin_gundem

   @isasntrk Çok iyi denetleyemiyorlar sanırım. Aslında TSE ilgilenebilir bu konuyla.

  • ISA @isasntrk

   @ersin_gundem Bence ülke genelinde Toplam Kalite Yönetimi Standartlarını değiştirmeliyiz. Atom bombasından sonra ki Japonya gibi kalite nedir, neye yarar, standart belirlemek işletmeye nasıl yararlar sağlar bunları tüm işletme sahiplerine öğretmek gerekiyor. İşte o zaman denetlemeye bile gerek kalmaz.

  • Ersin Gündem @ersin_gundem

   @isasntrk Haklısınız şuan ülkede kalite standartları helal ve haram kavramlarıyla değerlendirmekte

  • ISA @isasntrk

   @ersin_gundem Malesef öyle, her işletme imal ettiği hizmet veya malı belli bir kalitede yönetimi sisteminden geçirmesi gerekiyor. Her şey için bir standart lazım/şart. Üretmek yetmez üretilen malı belli bir kalite ile üretmek ve pazarlamak gerekli. Bu bizim ülkemizde şuanki kafa yapısı ile imkansız. Adam ürettiği malın arkasında durmuyo. Satanın zaten umrunda değil, taşıyanların üzerinde çok fazla iş var ve maliyetler sıkıştırıyor.

 • Joe @joe

  Onların gücü vatandaşa yetiyor. Şirketlerin borçlarını silmeyi bilirler anca. Garibanın 3 kuruş borcu olsun faiz üstüne faiz bindirir.
  Burda o o hesap. Kesilen ceza vatandaştan çıkar her türlü, kurumlara bir şey olmaz.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ya dur bir de kargo denetleme bedeli diye vergi ödemeyelim.