#TeknoYardım
Merhaba MSI GS60 Ghost pro-606 laptopumda oyunlara girdiğimde GPU fanı aktive olmuyor. Devamlı 0 RPM gözüküyor ve bir hava akışıda yok. Oyunlarda önce performans düşüyor daha sonrasında işe yaklaşık 92 celsius sıcaklıkta laptop kendini kapatıyor. Sitesinden ec Firmware'ini güncelleyip güç kablosu takılı değilken reset deliğinden ec ayarlarını resetledim ardından BIOS'a girip optimize ayarlara dönüp ayarları Save ettim fakat fanlar aktive olmadı. Aynı model laptoptan bir tane daha var onda da aynı sorunu yaşadım fakat sebebini bilmediğim bir şekilde sorun kendiliğinden düzeldi. Daha fazla yapılacak bir şey bilmiyorum. Bu konuda yapılabilecek başka bir şey var mıdır? Yoksa servisle mi iletişime geçmem gerekir? Laptop 4 yıllık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Makineci @makineci

  fan giriş soketinde sorun olabilir diyecektim. Fan tuşuna basınca çalışmıyor muydu? dragon center 2 var bende sorunlu bir program bazen advanced da fanları 0 a ayarlayıp dediğiniz gibi fan açmama sorunu olabiliyor.

 • Efe @efe-erguz

  Daha donanımları kontrol edemedim yazılımsal çözmeye çalışıyorum diğer bilgisayarda da aynı sorunla karşılaştım onu ne yaptıüımı bilmeden çözdüm.Sanırım windows update yadadrivebooster tarzı firmware driver yükleyici bir program buna sebep oldu ama sorunun kaynağını bir türlü saptıyamadım

 • Temp 🔚 @temp

  Bios update dene derim.
  Yazılımsal bir sorunsa da fomatlayıp deneme yanılmayla sorunu saptamaya çalış.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Dragon center kaldır. Bios güncelle bios ayarları defaultla. Windows güncelle chipset ve ekran kartı driverı güncelle. Bios tekrar defaultla. Genelde açılırken bios tuşuna basın kısmında tüm fanları 2-3 saniye tam devir çalıştırır bilgisayarlar. Msi ın bu fan sorunu benim 2012 te aldığım Ge60 modelinde de vardı. Bazen evet farkında olmadan bişey yapınca düzeliyordu yalnız bende ki sorun o aralar fanın tam kapasite çalışmasıyda kafa ütülüyordu.

 • Aiberg @aiberg

  Ben de GS72'de CPU Fan için sorun yaşıyorum. Baktım BIOS'da dahi devreye girmiyor, servise verdim. Herhalde fan bozuk.