şu görüntüyü gördüğüm an şok oldum. nasıl bir mantık ortada olmayan birşeye 500tl verir ve bekler. ben 500tl yi çalıştırır oyun cıkana kadar 1000tl yaparım oyun cıkınca da indirimden alırım cebımde daha cok para kalır. kitlesinin çocuk olduğunu düşününce şok oluyorum. ne güzel oyunlar steamden ubisoft alınmaya başlamışken yine korsancı olacak çocuklar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğuş @dogus

  Bu ultime edition yalnız normali 269tl onuda belirtmek gerek.

 • Halid @abdhbal

  Alıcıları malikanede yaşamıyorsa bu oyunlara bu paralar çok komik geliyor bana da.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Bugüne kadar ön sipariş verdiğim oyun sayısı iki elin parmaklarını geçmez, hoşuma giden bir pratik değil (Ön sipariş verdiğim oyunların da yapımcılarıyla ya bir şekilde bağlantım olmuş ya da seviyorum, veya 7492384 yıldır oynadığım bir seri vs.) ancak bunu yapan insanları da anlayabiliyorum. Bu serinin de hayranları var, çıkmamış bir oyuna para verebilirler burada bir gariplik yok bence. Yalnız Ultimate Edition'ı alacaksam (Almayacağım, sevdiğim bir seri değil) Collector's Edition'ı alırdım. Güzel ekstralar çıkıyormuş içinden.

  Bu arada bu fiyat yine "ucuz" kalıyor mevcut kurla, alım gücü saçma bir şekilde düşük olduğu için çok para tabii de normalde $119'a satılıyormuş.

 • Deniz EFE @deniz-efe

  Ubisoft'un bir sucu yok, ₺ dünyanın en değersiz para birimi olmak yolunda hızla ilerlediği için bu fiyat var. Sebebini başka bir yerde aramak lazım.

 • Baby Blue @digitalanimal

  sen asgari ücretinin çeyreğini veriyosun, gavur 1 günlük ücretini veriyor 🙂

 • Temp 🔴 @temp

  @naturaldai @deniz-efe Dediğin fiziksel bir donanım olsa haklısın. Burda satın aldığın şey dijital bir hizmet aslında. Dolayısıyla da ülkelerin para birimlerine göre bir ücret belirlenebilir ve kar oranı her yerde aynı olmasada güzel bir gelir elde edilebilir. Tamam para birimimiz çok değerli değil ama bu fiyat hiç bir şekilde savunulamaz. Biraz firmaya da suç bulmak lazım.

 • Deniz EFE @deniz-efe

  @temp Sana kesinlikle katılmıyorum, dijital olasa da olmasa da artık dünyanın her yerinden alışveriş yapıp kullanmak mümkün. Sana 60$/€ dan çok daha ucuza satarsa bu para birimleri ile para kazanan insanlar vp üzerinde Türkiyeden alışveriş yapar. Ya eskinden olduğu gibi PAL/NTSC olayı gelmesi lazım.Öyle olursa online vs sıkıntı olur. Yani kısacası adamlar üç beş kişilik Türkiye piyasası için bunu yapmaz.

  Edit: Birde kopyalanabiliyor diye ürünü ucuza satmak zorunda değil, o zaman araba üreticisi de sürümden kazansın gibi mantık kurabiliriz .

 • Temp 🔴 @temp

  @deniz-efe Saygı duyarım ama katılıp katılmamakla ilgili bir olay değil bu. İnsanların alım gücü, geliri belli. Bu dediğim çok uç bir şey değil. Ki artık her firma bunu yapıyor, yapmak da zorunda.
  Yoksa bu ülkeye hiç bir şey satamazlar.
  https://teknoseyir.com/durum/1265018
  Bak mesela bunu google bile yapıyorsa bu firmalar hayli hayli yapar. Ek olarak Steam da aynı şeyi yapıyor. Sen diyorsun ki o zaman başkası vpn ile türkiyeden alır başkasına satar. E onun önlemini firma alacak ben son kullanıcı olarak bunun derdine düşmek zorunda değilim.
  Türkiyedeki oyuncu sayısı son zamanlarda ciddi oranda arttı. Ben senin dediğin "üç beş kişilik" sıfatını mantıklı bulmuyorum o yüzden. Ülkenin nüfusu zaten çok fazla. Genç nüfus daha da fazla. Avrupayı falan katlıyoruz yani. Öyle küçümsenecek bir pazar değil burası.
  https://internationale.zaumstudio.com/
  Bak mesela bu firmanın çeviri isteklerini oylamaya sunduğu ankette Türkiye 1. sırada şuanda.

 • Deniz EFE @deniz-efe

  @temp Ben de 60₺'den oyun almak isterim, fakat bu olması imkansız. Google 6.45'den 5.96 indirmiş kuru. Bunu oyuna yansıtınca 450₺ yerine 400₺ olacak ve yine pahalı. Benim dediğim vp olayı 60₺ olduğunda geçerli. Kapitalist düzende firmaya çok fazla fiyat baskısı yapamazsın, Ülke olarak para değerimizi yükselmemiz lazım. Adamında bizde 60₺ ye oyun satması için 1$ 1.1₺ gibi bir şey olması lazım. Sen 1$'nın 6₺ olduğu bir ortamda 60₺'den satış yapamazsın. ( üç beş kişi derken Avrupa ve Amerika piyasasına göre dedim.

 • Temp 🔴 @temp

  @deniz-efe Google yine sana sanal sunucu, bulut sistemi, fiziksel bir hizmet satıyor orda. O dolar kuru nispeten ondan yüksek. Bu adamlar oyun satıyor. Steam'ın TL kuru hala 1.5 ₺ olması lazım. E bu adamlar bunu sağlıyorlarsa diğer firmalardan da beklerim bunu. Yani özetle demek istediğim bu. Ama sen de haklısın tabi bir şey demiyorum.

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  @temp Google zaten yapar, burada bir sürü iş yapıyor. Asıl sorun Türkiye için makul bir fiyatın ne miktarda olacağı. O kadar fakirleştik ki makul olduğunu tahmin edeceğimiz fiyatları istesek (Kaç yıl önceki 2000 lirayı aşan telefonların videosunu tekrar izleyip hüzünleniyoruz mesela) adamlar para kazanamayacak. Bu oyunu 60 liraya alsak çok güzel olur ancak $10 bile kazanamadıktan sonra firmanın satış sonrası desteği vs. adamlara astarı yüzünden pahalıya gelecek.

  Anket konusu da geçmişten gelen her ankete topluca katılım kültürü ve yabancı dil bilen kişinin az sayıda olmasıyla ilgili bence. Yunanistan, Ukrayna gibi futbolun ve takımlarının popüler olduğu ülkelerin ligleri bile oyunda yokken yapılan anketlerde Birinci Lig'in (Spor Toto Birinci Lig galiba şu an adı. PTT, Bank Asya vs. değişip duruyor, eski ikinci lig işte Süper Lig yokken) zirvede olması gibi.

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Bölge kilidi diye bir şey var isteseler yaparlar. Masrafa girmek istemiyorlar sadece haklı olarak.