Xiaomi CEO su Lei Jun, iPhone ile mesajını atınca yakalanmış tabi. İşin garibi buna şaşıranlar oluyor. İş dünyasında ben bir kişi bile iPhone dışında telefon kullandığını görmedim. Adamın bir dünya parası olacak ve gerçekten Android bir telefon mu alacak? İnsanlar hayal dünyasında yaşıyorlar.

Benzer şekilde Huawei’nin sahibinin kızı ve şirketin CFO’su Meng Wanzhou da sıkı bir Apple hayranı. Tutuklandığında Macbook'una el konmuştuki kendi şirketininde rakip ürünü var. Kendisi aynı zamanda iPhone ve iPad de kullnıyor ki yine aynı ürünlerin muadili var kendi şirketinde.

https://www.cnnturk.com/teknoloji/meng-wanzhou-siki-bir-apple-fani

Zamanında Oscar töreninde Samsung parayı basıp zorla kendi telefonu ile selfie çektirmişti. Ancak gerçek hayatta Ellen DeGeneres kendi iPhone nu ile mesaj atınca olay iyi bir Apple reklamına dönmüştü.
https://www.donanimhaber.com/Oscardaki-Selfie-Samsungun-eseriydi-ama-iPhonea-da-yaradi--58104

Zamanında Ballmer'de Windows Phone yerine iPhone kullanan bir çalışanını kovmuştu. Örnekler çoğaltılabilir ancak para sıkıntısı olmayan biri Andorid ile uğraşmaz. Siz sanıyormusunuz ki LCwaikiki CEO sun kendi şirketinden giyiniyor? Armani varken LCwaikiki giyer mi gerçekten? Android fiyatı düşük ucuz bir LCwaikiki den fazlası değildir. Ve bunu da en son mecburen alıdığım GM 9 Pro kulldığımı belirterek yazıyorum. Niye GM9? Çok basit son derece ucuz ve işimi görüyordu. İmkanım olsa iPhone dışında suratına bile bakmam tabi.

LP, zaman zaman Andoid niye pahalıa satmasın diyor ya. İşte sebepler ortada. Şirketler kendi ürünlerinin ne olduğunun farkında. Hepsi kendi telefonlarının bir iPhone etmediğini biliyorlar. Ancak ne yazık ki fanatikler bunun farkında değil.

#akış #konudışı #HaftalıkGündemeMalzeme #LP #Xiaomi #Google #Android #iPhone #Apple #iOS #Huawei

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Aslına bakarsak CEOlar sadece bir çalışan. Kişisel hayatında dilediğini kullanabilir ama tabii bu durum markasına zarar veriyor.

 • cinnabon @cinnabon

  Android LCW. Evet. Google da A101 zaten, Apple Macrocenter. Büyük resmi görelim.

 • erdem @ec

  ters muhendıslık ıcın kullanıyorlardır hahaha yersek

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Bir markanın başka bir marka etmemesi benim için pek de önemli değil şahsen. Şimdiye kadar hep Android tarafında flagship kullandım, telefon alacağım zaman vereceğim paraya karşılık alabileceğim özelliklere ve kullanım alışkanlıklarıma bakıyorum sadece. Apple benim isteklerime cevap vermiyor, verse onu da alırım marka taraftarlığım mevcut değil.

  İkinci elde ucuz kalması da çok önemli değil açıkçası, yatırım aracı değil bu sonuçta. Telefon değiştirdiğim zaman bir önceki modeli acil durumlar için çekmeceye atıyorum, daha öncekileri de hep verdim. Muhakkak çocuğuyla torunuyla görüşmek isteyen bir anneanne babaanne çıkıyor yakın çevremde. Yaşlı insanlar zaten zor öğrenecekler bir de masraf yapmasınlar diye öyle dağıttık 3-4 tane şimdiye kadar.

  Kendi oyununu oynamayan geliştiriciler var, iş başka özel hayat başka.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Adamlar belki düşmanını yakın tutmak için yapıyordur.

 • johan @johan28

  rahatlık diyelim geçelim tercih meselesi. Birden çok parası olan demişsiniz ama kendi adıma son 2-3 yılda s9plus,iphone x, note 9 ve xsmax kullanan biri olarak şuan s10 plus da bekliyorum .Iphone12 de beklediğim özellikler olursa geçeceğim. Aktif olarak hem android hem ipados (ios) kullanıyorum günlük te windows kullanmama rağmen ( müh programları için) mac sistemi daha çok seviyorum . Yani işin özeti kendini nerde rahat görüyorsan kullanırsın. F/ P ürünleri de çıkarsan sonuçta insansın bu markayı değil kişiyi bağlar bence

 • lterlemez @lterlemez

  Bir ürünü kullanır iken acı çekmemeliyim, ya da daha az acıtmalı. Apple böyle değil, çok özgür değilsin. Bağımlısın ve sistemde yalnız kalıyorsun. Şarjın yok ise Apple bulmalısın ama Android isen, telefon bulmana bile gerek yok. Herhangi bir elektronik cihazı bile kullanabiliyorsun.
  Bu telefonda da böyle, bilgisayarda da böyle.

 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  Tamamen kişisel tercih ve zevk meselesi. Kıyafetten örnek vermişsin, ben de ayakkabıdan örnek vereyim. Adidas çalışanları puma, nike vs giyemez mi? Adidas çalışanının hatta ceosunun başka marka giymesi adidası kötü mü yapar?