snowrunner oyununu gördüm bugün epic gameste. videolar harika gözüküyor burada deneyen varmı .

https://www.epicgames.com/store/tr/product/snowrunner/home

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • steelfiist @steelfiist

   ne mutlu sana 😀 insan bi yorum yapar nasıl olduğu hakkında 😀

  • Hasan Alp İNAN @hainan

   @steelfiist 😀 Yapayım kısaca. Var mı diye sorunca düz cevap verdim.

   Öncelile oyun görsel içerik olarak çok iyi. Nesneler, renkler çok doyurucu. İyi ekran kartıyla tam ayarlarda çok iyi görsellere sahip.
   Araç sesleri özellikle kamyonlarda hoşuma gitti. Her aracı daha deneyemedim çünkü oyunda puana ve keşfe göre araçlar açılıyor. Bazıları sizin oluyor ama çoğu satın alınacak gibi duruyor.
   Araçları satıp toplam para ile daha uygun araç alabiliyorsunuz.
   Araçların özelleştirilmesi çok iyi olmuş. Şnorkel, lastik vs. satın alıp araçların off-road performansını iyileştirebiliyorsunuz. Sadece bu da değil motor, vites kutusu vs.
   Oynanış Spintires ve Mudrunner ile aynı ama daha iyileştirilmiş hali.
   Fizik çok iyi uygulanmış; araç tepkileri zemine göre değişiyor.
   Haritalar büyük, çok fazla görev var, uzun süre oynanabilir. Eski oyunlarda böyle değildi.
   Sadece kütük taşımıyorsunuz. Artık çok farklı yükler görevlerde taşınıyor.
   Vinç kullanımı hoşuma gitti. Vinç kullanırken hep kameradan dolayı sorun yaşardım bu oyunda çözmüşler.
   Vites olayı bu oyunda daha güzel olmuş. (Klavye ve mouse ile atılan vitesten bahsediyorum.) Offroad vites kutusunda Low seçeneğinde 3 kademe var. Zemin ve yol şartlarına göre ayarlıyorsunuz. Çok iyi düşünülmüş.
   Araç içinde sürüşte artık aynalar çalışıyor. Ama ayar vs yapılamıyor. Varsa da ben görmedim.

   Eksikler
   Oyunda hatalar var daha. Satın aldığım kamyon ortadan kayboldu örneğin. Araç var görünüyor ama aracı hiç bir yerde bulamıyorum.
   Bazı görevler görünmüyordu. Son güncelleme sonrası görevler göründü.
   Bazen havada çalı, bitki uçuyor gibi görünüyor. Son güncelleme ile görünmez gibi oldu ama bir iki saat oynayıp bakmak lazım.
   Oynanışla ilgili gördüğüm en büyük sorunlardan birisi oyunun başlarında lowboy dediğimiz trailer ile çok ağır bir yükü bir yere taşımam gerekti. Ancak lowboy ile gerçek hayatta böyle araziye giren bir kamyoncu olduğunu sanmıyorum. Zar zor görevi tamamladım ama bana çok saçma gelen bir sürüştü.
   SimülasyonTürk oyunu inceledi. Direksiyon seti desteğiyle ilgili sorun var dedi. Direksiyon setimi oyun almadan 1 gün önce satmıştım o nedenle test edemedim. Detaylı bilgiyi Hasan @simulasyon üstat verir.

   Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

   Düzeltme: Kayıp araçları buldum arkadaşlar. Yazılmsal hata değil. Sorun garaj kısmındaki kurulan mantığı anlayamamak. Garajda iki seçenek var. Birisi aracı garajda bırakmak diğeri garaj deposuna kaldırmak. Depoya alırsanız diğer garajlarda görebiliyorsunuz. Almazsanız hangi garajda bıraktıysanız orada kalıyor. Ayrıca garaj bölmelerinden biri doluyken başka bir araç getirirseniz bir sonraki bölüme araç park ediyor. Garaja giriş yaptığınızda dolu bölmeyi değil boş bölmeyi gösteriyor ilk algıda araç yokmuş zannediyorsunuz. Ama bir önceki bölmede 🙂

   #SnowRunner #Offroad #Oyun #Game #Simülasyon #Simulation

 • Outrun @outrun

  https://www.youtube.com/watch?v=7VBumiNo80A
  Bu adamın işi oyun inceleme. Şirketler genelde sevmiyor, lafını hiç esirgemiyor çünkü. TaleWorlds bile takip ediyor bu kanalı, mount and blade videolarına yorum yapıyorlar hep.
  Snowrunner için de şimdilik almayın diyor.

  • reducto @protego

   Vov. Bu haldeyse alınmazmış hakkaten. 1 saatimi çöp edecek bug yaşarsam monitöre kafa atarım heralde

  • Hasan Alp İNAN @hainan

   @reducto Hiç durmadan 4-5 saat oynadım. Çökme falan olmadı. Ayrıca belli aralıklarla kayıt yapıyor oyun.

  • reducto @protego

   @hainan Çökme değil sorun. Videoda söylediği buglar, yükün trailer'ın altına gitmesi trailerın sıkışması vs. Şu aşamada hayatta bulaşmam oyuna. 5-6 ay sonra bakarız

  • Outrun @outrun

   @reducto Bug kesin denk gelmeyebilir tabi ama bekleyeceğim ben.

  • Hasan Alp İNAN @hainan

   @reducto Bu hatalar ben oynarken olmadı. Tek rastladığım sorun garajda bir aracım var olmasına rağmen görmemek. Oynadığı başka platform olabilir. Belki sorun o platforma özgüdür. Ayrıca adamın yorumlarından puan işini pek sevmediğini anlıyorum. Sanki tüm araçlara birden erişmek istiyor. Bence puan işi iyi olmuş biraz zorlasın bizi. Mücadele edelim. Ayrıca çamura yol kamyonu ile girmiş. Yani kusura bakmasın da batar kalırsın zaten. Şunu söyleyeyim ve bitireyim. Bu oyunu sabırlı olmayan almasın, bu oyun meydan okuma oyunu gibi bir şey. Mücadele ediyorsunuz. Uzun süre yavaş hızda araç kullanıyorsunuz. Yakıt bitiyor yakıt getiriyorsunuz vs. Ben kişisel olarak beğendim. Diğer iki oyunuda uzun zaman oynadım. Bence bu oyun diğer oyunlardan çok ama çok daha iyi.

 • Oktay @l0st

  Oynuyorum eskisine göre çok çok güzel tavsiye ederim

 • bozkankod @bozkankod

  bir hevesle oyunu aldım, oyunda direksiyon desteği yok, ayarlardan seçseniz bile algılamıyor vs feedback olayı yok direkt iade ettim ileride gelirse tekrar bi değerlendirebilirim

 • kumbaraci @kumbaraci

  Korsan denedim. Sinir bozucu hatalar var ama güzel oyun olmuş. Steam mağazasına gelince almayı planlıyorum.

 • steelfiist @steelfiist

  verdiğiniz bilgiler iiçin teşekkür ederim. biraz daha beklemekte fayda var ozaman. direksiyonla iyi olur diye düşünmüştüm. offroad u ger.kte yaşamaya devam .D

 • HasanÖfke @simulasyon

  Hem Epic'ten hem Corona'dan hem de Saber'dan kaynaklı olmaması gereken sorunlar var. Ancak çözülecek. Bu oyun öncekilerine benzemiyor. Yeni bir sayfa açıldı ve meyvelerini birkaç ay sonra herkes görecek.