Yenilmezler filminden bir kaç soru yönelticem, filmler ile arası iyi olanlara.

Merak ettiğim Thanos nasıl oluyorda Demir Adam'dan yada Thor'dan bile daha güçlü bir karakter hemde elinde eldiveni bile olmadan ?

Hadi tamam evrenin 4 bir yanından ele geçirdiği taşlar ile üstün güçler elde ediyor, buna lafım yok. Lakin eldivensizken bile nasıl, inanılmaz bir güce sahip bir yaratık böyle ?

Örneğin filmin sonlarına doğru bir sahnede Kaptan Amerika ve Thor aynı anda Thanos'a girişiyorlarlar ama her iki süper güçlü karakteride devre dışı bırakabiliyor. (ikisini yenip eldiveni tekrar aldığı sahne). Hatta bu sahneden hemen sonra yine Thanos eldivensiz halde iken Captain Marvel'ı bile yakalıp, tutup yere fırlatabiliyor.

Thanos'un bu inanılmaz gücünün sırrı ne ? Diğer süper karakterler nerede ise hepsi bir araya gelse bile, Thanos nasıl daha güçlü oluyor ?

İkinci soru ise, Demir adam eldivenin üstündeki güç taşlarını ele geçirince nasıl oluyorda öylesine yüksek bir güç ile ölüyor. Yanlışım yoksa taşlardan biri "ölümsüzlük taşı" olarak geçiyor ? Bu durum film serisinde şimdiye kadar gördüklerimize, göre mantık hatasımıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap