Sonra vay efendim neden apple fan boyluğu yapıyorsunuz diyorlar. Böyle bir rezillik olabilir mi??
%20 fark deniyor ki. %5 bile olmaması lazım. Bu paraya alınan telefonda. Teknoseyir bu telefonu inceledi mi?

https://www.youtube.com/watch?v=PzM84EqMRwI

Samsung'da işlemci krizi çıktı | Peki ama neden, neler oluyor ?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung, kullanıcısından hissedarına kadar neredeyse kimsenin mutlu olmadığı bir süreçten geçiyor. Uzun yılla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  S20+ geleli epey oldu, kutu açılışı falan yaptılar ama inceleme çıkmadı hala.

  • kirazerik @kirazerik

   Açık konuşayım apple ekosistemindeyim. Ama bu tarz haberler gündeme getirince fanboy oluyoruz. Videoyu izlemeyenler için özet geçeyim. Aynı model telefonu hayvan gibi para vererek (amiral gemisi bir model çünkü) alıyorsun. Yurtdışındaki modele göre 20% daha yavaş. Bu mevzu oldumu hiç editörlerce onu merak ettim.

  • suicide @suicide

   @sedatkaplan "bunu yazinca elmanin fan boyu diyorlar" anlaminda ise haklisiniz ama "samsung boyle yaparsa ben de elmanin fan boyu olurum" gibi anladim ben. bir firmanin yaptigi baskasinin sacmaliklarina kor etmemeli insani 😀

 • Player 1 @player-1

  Türkiye'ye S865'li model gelmiyor ama Türkiye'de satılan S865'li başka markalı alternatif de yok zaten.

 • Koray @koraysuna

  s20 resmen ölü doğdu insanlar samsung almıyor artık. lansmanda milyon tane telefonun özelliğini anlatıyorlar reelde hiçbiri adam akıllı çalışmıyor.

 • huseyin/azuren @hegemen

  3. Samsung u kullanıyorum.Ne kullandınızı bilerek alın.
  Exynos un sd den düşük olması ilk değilki.
  Her zaman tutturamıyorlar,çok normal.
  En azından sonradan düşürmüyor program işe direk düşük geliyor 🤣😂

 • Emrah Öztürk @emrah-ozturk

  Vay efendim neden Apple fan boyluğu yapıyorsunuz? Android'de başka bir çok seçenek var, Samsung'u beğenmezseniz başka şey alınır, fanboyluğa bahane çıkmaz buradan.

 • sawgent @sawgent

  Dünyanın başka başka uçlarındaki başka başka teknolojik imkanlarla üretilmiş başka başka ellerden geçmiş başka başka mühendislerce tasarlanmış iki işlemci için "%5 bile fark olmaması gerekli" demek polyannacılıktır. Buradaki mesele satan adam bunu söylüyor mu ve alan bunu bilerek mi alıyor olmalıdır. Çünkü aradaki performans yada diğer farkları bir kenara koyun Samsung'un da ekstra maliyet ile başka işlemci kullanmaktan hoşnut olduğunu sanmam. Devasa fabrikalarını ve yatırımlarını da bir kenara itip komple Snapdragon'a geçeceğini sanmam.

  Ayrıca başka bir markanın kötü yaptığı işler diğerlerinin fanboyu olmayı gerektirmez. Bu tarz söylemleri fanboy kavramını normalleştirme çabaları olarak görüyorum. Hiçbirisi kusursuz olmadığı gibi aynı zamanda müşterisini imkanları dahilinde sömürmeye çalıştığı için fanboy olmaya gerek yok. Bunu Apple mağazalarında satılan basit USB kablo fiyatlarından da net olarak görebilirsiniz.

  Qualcomm ve Samsung Mobile profesyonel insanlar tarafından yönetilen devasa firmalar ve aralarında sıkı bir ilişki var. Olay S20'nin birisi daha yavaş çalışıyordan çok daha öte. Zira Snapdragon bir çok orta seviye Samsung modelinde de kullanıldı ve kullanılmaya devam ediyor. Aynı zamanda Samsung fabrikalarında Snapdragon işlemci üretiliyor. Pazarlama hedefleri bir çok stratejiyi belirleyen unsur oluyor. Örnekleyecek olursak; yapılan planlama doğrultusunda Amerika ve Çin'de satılacak 5 milyon Snapdragon S20, Avrupa'da satılacak 500 bin tane Exynos S20'ye tercih edilebilir.

 • kirazerik @kirazerik

  Bundan dolayı apple kullanıyorum gibi bir mana çıkmış. Öyle bir şey yok. Yanlış anlaşılma olmasın. Samsung veya android bir cihaz ile ilgili bu tarz bir haber paylaşılınca hemen fanboy deniliyor. Ondan belirttim. Milletin sorgulamasına kalmadan apple ekosisteminde olduğumu ifade ettim açıkça. Yoksa donanım kalitesizliğinde apple da az değildir.