Evde oturup tasarruf tedbiri yapmak yok. Doğalgazı açmam, elektriği az kullanırım falan demeyin boşuna. Adamlar işi çözmüş. Köklü geçirecekler millete.

https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-elektrik-ve-dogalgaz-faturasinda-yeni-donem-haberler-2632566-ekonomi

#corona #koronavirüs #dertleşme #akış #TümAkış

Ne zaman başlayacak?

Haberin detayları için tıklayınız
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  İnsan fatura almasa bile der ki "2 ayda bir 3 ayda bir fatura keselim, çalışanlarımızı daha az riski atarız". Ama yok...

 • Rasko @rasko

  Bulgaristan'da var bu çok saçma bir sistem. Kafadan fatura yazıyorlar mecbur ödüyorsun. Ağustos ayında evine gelip bakıyorlar, ödediğinden fazla yakmışsan üstüne para alıyorlar, ödediğinden az yakmışsan +bakiye geçiyor hesabına. Mesela geçen sene ben az yakmışım fazla ödemişim. Merkezi sistem ısıtma hesabına 200 euro +bakiye geçtiler. Ev sahibine dedim git çek bu parayı, kiradan düşelim. Adam "daire annemin üstüne o da yaşlı gidip çekemez, para içerde kalsın gelecek faturalarından düşer" vs diye kem küm etti.

 • Orcun @orcun

  Ya şu ortamda devlet dese '' KARDEŞLERİM FATURALAR BAŞINA 200 LİRALIK ELEKTRİK DOĞALGAZ'I BU KÖTÜ GÜNLERDE BİZ ÖDÜYORUZ DERT ETMEYİN. '' ya ne olur ? veya komple öde ya ? koca devletsin sen vatandaş değilsin ki ? vergiyi zaruri ve mecburi her bireyden alıyorsun aç veya tok ayırmadan vs. adam asgari ücret alıyor ondan bile alınıyor, evine yemek alıyor ondanda alınıyor. Şunu yapsan ne olur ya ? ne olabilir yani ? yani dünyanın sonu mu gelir ? Bankadan kredi çektiriyor ki onda da skorun kötüyse vermez iyi de fakir adamın skoru zaten kötüdür ? iyi olsa fakir olur muydu ? diyor ki 10000 tl çek ilk 6 ay ödeme vs e sonrası ? yazık günah, böyle sistem hangi ülkede var ya ? sokağa çıkma yasağı ilan et işe gidip gelenlere de zorunlu servis hizmeti sağlattır, insanlara işsizse vs yardım yap koliyle dağıt ya en temel gıda maddelerinde nedir yani ? Allah aşkına nedir ya ? 40 milyar doları harcadık diyorlar zenginiz öyle uçuyoruz kaçıyoruz vs vs kendi vatandaşına gelince 1 lira yok.

 • erigma @erigma

  Bir çok iş yeri kapalı şuanda böyle bir şey yaparlarsa iş yerini kapatmış insanlar dükkanları çalışmamasına rağmen fatura ödemek zorunda kalmaları anlamına geliyor.

 • Daviance @daviance

  İyide senin eleman çıkarma ve izine gönderme lüksün yok ,fatura mı tahsil edemedin de hemen eleman yollamıyacaz demeye başladın tamamen soygun yöntemi.