Aşırı gültücü üst komşu problemini çözebilen var mı? Nasıl çözdünüz?

Not: Uyarıdan anlamıyor, taşınma söz konusu değil. Hukuki olarak nasıl yol izlerim bilmiyorum açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğu @doguu

  Gürültünün iki mislini yapın gecenin köründe.

 • alaria @alaria

  Siz de aynı gürültüyü yapın sürekli o zaman anlar.

 • Nostromo @nostromo

  @doguu @alaria Alt kattakinin ne suçu var ?

 • Hado @hado

  Kiracı ise oy çokluğu ile atılabiliyor.

 • Orcun @orcun

  Dolaylı yoldan çözdüm. Hem alt hem üst hem de insanların tavrı herşeyi değişti. Yönetici birgün kapıyı çaldı birşeyler olmuş gel abi dedim içerde konuşalım. Girdi çay içer misin dedim koyduk çayı vs ben masama oturdum o günde tüfeği temizliyordum, devam ettim. Anlattı anlattı temizlik parası şu bu vs tamam dedim abi bekle aidatla onun parasını vereyim. Verdim çayı içti gitti. Selam sabah vermeyen adamlar selam sabah verir oldu. Önden apartmana giren abiler vs tutuyor kapıyı eyvallah diyorum.

  Öyle acaip acaip davranan komşular vs selam vermeye başladı. Yaşlılar evladım nasılsın vs. vs. bir anda respect +99 oldu. Yöneticiyle aram iyi dedim abi büyü mü yaptın nedir bu işin sırrı ? tüfek olayını anlattım dedi, ne olayı dedim ya ? ruhsatlı silahım yani temizliyordum sende o arada geldin yani bir sıkıntı yok vs diye öyle yani hepsi el pençe divan oldu. Selam sabah vermeyen kızlar dönüp bakıyor vs komşular falan insan oldular. Pişi yapıp getirenler aşure yapanlar işte pasta yapıp getiren vs. vs. vs. tamam bizde boş bırakmıyoruz ama böyle bir çeki düzen geldi. Bende dolaylı yoldan böyle düzeldi.

 • Ali C. DAYAN @dayance

  Ben bakış açımı değiştirmiştim, insanların suçu yok, binaların yalıtımı yok. En etkili çözüm silikon kulak tıkacı al. Hem kafan rahat olur hem komşu ile aran kötüyse bu durum sana huzursuzluk verir. Şikayet filan gibi konulara girmeni tavsiye etmiyorum. Tabi olağanüstü bir gürültü söz konusu değilse.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Benzer bir sorun yaşıyorum. Benim odamın üstünde yine benim yaşlara yakın bir ergen kalıyor olsa gerek ki fransız balkona çıkıp kahkaha ata ata konuşuyor gecenin bir yarısı. En sonunda çıkıp bağıracağım bir gün ama bakalım.

 • Ali Mali @mali5481

  üst katta f*töcü var diye ihbar edin 😀

 • Erkan @erkan123

  Maalesef çözülmüyor. Benim de başıma geldi. Defalarca polis çağırdım defalarca olaylar oldu ama bir gram değişmedi.

 • onimarsynn @onimarsynn

  Aynı soruyu burada defalarca sordum ama üstteki insan değilse hiçbir şekilde çözülmüyor. Benim üstteki haftada bir balkondan halı çırpıyor, tüm tozu pisliği benim balkona doluyor. Allahın her günü ama abartısız her gün balkon ve pencerenin önünü yıkıyor, o pis su benim pencerelere ve balkona geliyor. Sabahtan gecenin üçüne dördüne kadar neredeyse kesintisiz gürültü yapıyor evde bowling mi oynuyor ne yapıyorsa gece üçte bir şey yuvarlanıyor 3-4 saniye sonra bir şeylerin yere düşme sesi geliyor ama yanımda yere düşse o kadar ses gelmez. Klimanın dışarıya takılan zımbırtısını da binanın ön cephesinde dış duvara taktırmış tam benim çalışma odamın üzerinde zarıl zarıl o çalışıyor. Ben evi satayım diye büyü bile yaptırmışlar, kapı zili bozulunca değiştirmek için söktüm içinde muska vardı, kamera kayıtlarından gördüm onlar olduğunu.

  Bu olaylar aynı zamanda olmadı 2015'ten beri kademe kademe olmaya başladı. Her biri için önce güzelce uyardım, özür dileyip aynen devam ettiler. Sonra zabıtaya şikayet ettim, apartmanda 4 daire bunların, ailesi kardeşleri falan hepsi bu binada. Zabıta komşulara soralım dedi gitti bunların akrabalara soruyor onlarda hemen yalan falan dedi tabii, videoları gösterdim ama zabıta bir şey yapamayız dedi gitti. Savcılığa gittim, şikayetçi oldum bu kez de yalancı şahit bulup bizi tehdit ediyor, çocuklarımızı korkutuyor, bize küfür ediyor, uyurken alttan çekiçle vuruyor diye iftira attılar. Şimdi bu aile ile davalık olduk. İşin ilginç yanı onlar işin içine tehdit hakaret vs katınca savcılık benim şikayeti reddetti onlarınkini kabul etti. Yukarıda saydığım bana yapılan her şeyin hem güvenlik kamerası kayıtları var hem de telefonla çektiğim videolar var. Onların ise bir tane yalancı şahitleri var o da adamın kardeşi. Neredeyse bir yıl oldu dava başlayalı, şimdiye kadar toplamda 4 duruşma oldu. Her duruşmada başka bir yalan söylüyorlar, hakim o yalan için ilgili yerlerden belge vs isteyip ileri tarihe gün veriyor. Sonraki duruşmada o anlattıklarının yalan olduğu ortaya çıkınca bu kez de başka bir yalan ortaya sürüyorlar. En sonunda onların açtığı davayı ben kazandım ama bunlar itiraz edip işi bir üst mahkemeye taşıdılar. Dava sürecinde de üstte yazdıklarımı yapmaya devam ettiler, hala da yapmaya devam ediyorlar. Avukata maddi manevi tazminat olarak ne kadar alabiliyorsan al para senin olsun dedim, üst mahkeme kararını verince bu kez de ben tazminat davası açacağım ama bunların hiçbiri sesin kesilmesine neden olmuyor.

  • Nostromo @nostromo

   Benim üst komşu da sizin üst komşu gibi çok arsız. Büyü dışında birebir aynı sorunları yaşıyoruz sizinle 🙂 Bizim üsttekiler özür de dilemiyor, sana ne benim evim, ben burada kiraçı değilim, istediğimi yaparım diyorlar. Onun üstünde de öz ablası oturuyor ve araları bozuk. Binada ablasından başka akrabası yok o da benden yana zaten. Ablasına gittim şikayet etsem bana şahitlik yapar mısın dedim evet dedi. Ne yapmalıyım, yüz 55 i arayıp gelen polise şikayetçi olduğumu bildirip karakola mı gitmeliyim, savçılığa mı ? Avukat tutaçak para olmadığı için para harçamayaçağım bir çözüm lazım. Sizçe ne yapmalıyım ? ( klavyede bazı tuşlar bozuldu kusura bakmayın )

  • Erkan @erkan123

   Benzer olaylar başımıza geldi ve süreç aynen devam ediyor. Hocam sorun çözülmüyor satıp kurtulup başka yere gitmek lazım. Her şey maddiyat değil biraz mutlu huzurlu olmak için yapmak gerekiyor.

  • D3LiDoLu @d3lidolu

   Hocam inş davayı kazanırsınız. Ev alma komşu al demişler valla haklılarmış. Şu gece 3 sularında düşen yuvarlanan olay bir ara gündem olmuştu. Tek o konuda haksızsınız. 🙂 O olay kalorifer petekleri, su borularından geliyormuş. Hava kabarcıkları ve suyun basınçından kaynaklanıyormuş.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @nostromo Polis hiçbir şey yapmıyor. Direkt savcılığa gitmek lazım ama avukatı geçtim dava açmak bile masraf. Ayrıca dava sonuçlanana kadar çoğunlukla para sizden çıkacak sonucunda kazanırsanız karşı taraftan tahsil ediliyor. Böylelerine dava kesinlikle çözüm değil. Kelin ilacı olsa kendine sürermiş derler ya, çözümü keşke bilsem de size anlatsam 🙂

  • onimarsynn @onimarsynn

   @erkan123 Oturduğum evin manevi değeri çok büyük benim için. O nedenle satmak istemiyorum. Bir ara kiraya verip kendim de kiraya çıkmayı denedim, gelen kiracıyı canından bezdirmişler adam 3 ay sonra çıktı evden. Ardından ben geri döndüm ve kısa süre sonra da dava süreci başladı zaten. Bunların derdi ben değilim, benim evi istiyorlar. Binada toplam 14 daire var, biri benim, 9 tanesi Almancı amcanın onların hepsi kiracı, 4 tanesi de bunların. Birinde anne baba diğerlerinde de kardeşler oturuyor, benim üzerimdeki büyük kardeş, onun üzeri ortanca kardeş, onun da üzeri anne baba. En altlarında da ben varım. Benim evi de küçük kardeşe istediler satmadım, sonrasında olaylar başladı zaten. Küçük kardeş 2015te üniversiteden mezun olana kadar her şey çok iyiydi, ben evi vermeyince kötü adam oldum.

  • onimarsynn @onimarsynn

   @d3lidolu Ev alma komşu al sözünün kanıtı benim üsttekiler. Herkeste dediğiniz olaydan ses çıksa bile bizimki kesin bir şey yuvarlıyordur. 🙂 Daha dün gece 4te matkapla bir şeyler yaptı. Bazen de gecenin köründe evin içinde koşmaya başlıyor.

  • Erkan @erkan123

   @onimarsynn Allah yardımcın olsun ne kadar zor bir şey olduğunu biliyorum. Ben şahsi görüşürümü yukarıda belirttim. Bence daha huzurlu yere gidip işe güce bakmak gerek. Çarla çomar ile uğraşılmaz insanı acayip yıpratıyorlar.

  • Nostromo @nostromo

   @onimarsynn Allah yardımcımız olsun. Zor ya...

 • güray @gurayd

  Benzer bir olay benimde başıma geldi. Konuştum kendisiyle ama yapmaya devam etti. Yaptoğı gürültünün iki katını yaptım. İlk başta direnmeye çalıştı ama 5 gün sonra o geldi yanıma. Bilerek yaptığımı anlayınca gürültü yapmayı bıraktı. Gürültü yapan insan laftan anlayacak tipler değil. Çivi çiviyi söker. Zor kullanmak lazım. Ayrıca orçunun anlattığı hikayede güzelmiş 🙂

 • Makineci @makineci

  Geçmiş olsun, bizim mahallede 2 köpekli bir ev sahibi tüm apartmanı boşalttırdı. Birisi hatta milletvekili yakınıymış o adam bile hiç parasına evini satıp kaçtı.

 • @johncenaaa @xeon

  Malesef en kesin yöntem satıp çıkacan bu varlıklarla uğraşılmaz.

 • ganiemre @ganiemre

  Arkadaşın evinde bol basslı eski rap şarkıları açarak çözüyorduk biz 😀 50 Cent & Eminem - Patiently Waiting, 50 Cent - In Da Club, 50 Cent - P.I.M.P (Snoop Dog Remix) vb gibi 😀 Yerli olacaksa Sagopa Kajmer şarkıları da sorunu çözer 😀

 • Umut @umut

  Bir avukat bulacaksınız gerekli delilleri sizin için toplayarak savcılığa başvuru yapacak.
  Avukatın parasını da karşı taraftan çıkartırsınız.

 • Özay @ozay

  Çivi çiviyi söker, ben olsam açar müzik kanalını giderim işe, o uğraşsın, dinsizin hakkından imansız gelir

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Hukukla çözülemediğini üzülerek belirtiyorum. Üstteki çivi çiviyi söker yöntemi ve ev sahibine şikayet yöntemini deneyin.

 • steelfiist @steelfiist

  malesef bu ülkede hukuk olmadığı için butarz sorunlu tipler başınıza sorun da açabilir. arkadaşımın başına geldi sorun büyüdükçe iftiralar arttı. eli silahlı tipler bile olabiliyorlar. iftira yiyen arkadaşım en sonunda çareyi birkaç sokak eşkıyasına para vererek kaba yolla buldu. sonunda rahat. adamların kapısına alttakılerı bır kez daha rahatsız edersenızbıze sızı rahatsız ederız dedırtmıs olay cozulmus.

 • Massive Attack @massive-attack

  Aynı sorun bende var hatta bazen çok daraldığımda buraya da yazıyorum geceleri uyuyamıyorum sabahın köründe uyanıyorum

 • zubizarreta @zubizarreta

  Sağlam bir ses yalıtımı yaptırmak lazım. Ev alırsam ilk yapacağım iş olacak.