DH'nin kanalı çalındıktan sonra kapanmıştı. Şimdi ise açık gözüküyor. Hala tuhaf videoları barındıryor içinde. İşin komik mi desem üzücümü desem kendi sitelerinden bir duyuruda yapmadılar. En azından bir açıklama/duyuru yapabilirlerdi. Donanımhaber forumlarınında veritabanı çalındığı söyleniyor. Onunlada ilgili bir bilgilendirme yok. Ölü numarası yapıyorlar. Çok büyük ihtimal sadece kendi şifrelerini değil bütün kullanıcıların şifre ve bilgileri çalındı.

#DH #donanımhaber #akış #konudışı #HaftalıkGündemeMalzeme #güvenlik

https://www.youtube.com/channel/UCfIVTpOAjmeKmaiBd3rfwlA/featured

BIBV - GROUP

Türkiye'nin bir numaralı teknoloji platformu Donanimhaber.com'un resmi Youtube kanalıdır. Sitemiz dışında videolarımızı bulabileceğiniz yegane adres bu kanal...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • olasandra @olasandra

  Hatay valisi çıkıp açıklama yapacakmış.😁

 • Çateş @cates

  İş çok büyük açıklama yaptırmıyorlar o yüzden. Büyük aileler işin içinde. Videoların içine subliminal şeyler gömüp yeniden açtılar. Hepsi bizi köle haline getirmeye çalışıyor

 • Orcun @orcun

  Birde çalan adam niye çalmış ben anlayamadım. Mesela örnek vereyim sen gittin dh forumlarında yönetici hesabını çaldın örnek olsun, öyle oturur izler misin ? ne yaparsın ? yönetici nerelere erişiyor ? neler yapabiliyor ? pmleri okuyor mu ? yetkilerinin sınırı ne ? kişisel alınan notları yönetici görüyor mu ? kim kimi bloklamış görüyor mu ? hangi mesaja + verilmiş ve kim vermiş görünüyor mu ? işte üyelerin kayıt olduğu mail sms doğrulaması yaptığı telefon numarası bunlar görünüyor mu ? diye bakarsın değil mi ? hani ya çalan kişi baya saf, ya da başak bir olay dönüyor ? videoların ismi de değişmemiş silinmemiş sadece isim değişmiş işte tepedeki resim değişmiş o kadar. Hani çalanın ne amacı var ki ? kendi adsense hesabını bağlayıp izlenmelerden vs. vs. para mı çalacak ? nasıl bir ortam tabi bilmiyoruz. Google böyle basit şeylere kanıyor mu ? çok soru var yani akıllarda.

  • luminaobscura @luminaobscura

   Benimde merak ettiği sorular. Umarım yetkili birileri yanıtlar bunları. Acaba çalan ortaya çıkarmı onuda merak ediyorum 🙂 Filmlerdeki gibi kovulan bir çalışan çıkmasın 😀

  • Orcun @orcun

   @luminaobscura Hani ben de bu işi anlayamadım. Çalmış herif sil videoları kanalı kendine bağla o zaman ? amaç sadece isim mi değiştirmek ? 2 adımlı doğrulama vs varsa ona rağmen gittiyse hesap demek ki başka birşey var. Ki yani google o kadar adamı uyarıyor ya ben vpn ile girmeye çalıştım kendi hesabıma şifreyi biliyorum yani ? yok diyor giremezsin mail attım yedek postana vs işte yok şu tarayıcıdan şu konumdan erişilmiş vs. vs. bana kurtarma mailine mail geldi. 😀

  • luminaobscura @luminaobscura

   @orcun Benim tahminim forum veritabanı dahil herşey çalındı. O zaman mail dahil herşeye eriştiler. Yine tahmin ediyorum forumun altyapı gereği video yüklediklerinde otomatik youtube'ada yüklesin diye bir sistem kurdular. Doğal olarak gmail şifreside duruyor orada. Ve yine tahminim bu şifre bu kadar kolay kırıldı ise veri tabanı şifreli değil. Her bilgi şifresiz açık bir şekilde duruyor. Ben üyesi değilim. Öyle banka gibi sms isteyip sonra yol geçen hanı gibi hackenen bir yere üyede olmam zaten.

  • Orcun @orcun

   @luminaobscura Bu arada yukarda yazdığım olay oldu yani, geçen yöneticiyi patlattı birisi forumda üyelik alıp alıp paylaştı resimler ıvır zıvır ama tahmin et ne oldu ? böyle yarım gün değil birkaç saat bile durmadı sonra yok oldu. 😀 Hani o yüzden dh'de birşey yaparken 50 kere düşünmek lazım. Sisteme benim eski numara kayıtlı, pm üzerinden telefon vs paylaştım 2. el için ama hani çalınmıştır beklerim yani yönetici pmlere bakabiliyor zaten e yönetici dediğin adamda forumun sen ben gibi üyesi bu arada adamın artniyet mi yaptığı vs bilemezsin.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Dikkat edersen remake diye bir kanalı eklemiş. Yani DH'ye direkt upload yapmıyor. Ele geçirdiği yüksek takipçili kanallara başka kanalın içeriğini yükleyerek o kanalın izlenmesini yükseltiyor.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm https://www.youtube.com/channel/UCPUPRX_HAvNwS-YAvxGvj6g/videos İyide Murat hocam izlenmeleri zaten kötü ? bu adamlar o dediğiniz yapıyorsa bile baya salaklarmış ? kusurabakmayın böyle yazdım ama yani baya baya gerizekalı bunlar. Öyle izlenme kasacaklar vs. milyon takipçili kanallar lazım bu adamlara. ZAaten hepi topu youtube binler bile izlenmeyen kanalı kaç para ödüyor ki ? takipçisi bile 4 bin değil.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @orcun Evet ama açığı olan kanalı kendi seçemez ki 🙂 Ne düşerse o. Koruması zayıf kanalları alabilirler.

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Salladı oltayı bu geldi hesabı takılmışlar o zaman. Belki de bunu yapan program vs vardır. Öyle zamanında bilmemne 5 trick yok 10 trick vs videolarını harici satan kişiler varmış. Sen parayla adamdan video alıp kendin yayınlıyorsun kanalında hop para kazanıyorsun. Youtube çok acaip bir ortam. Hani araştırırsanız erotik filmleri vs bulursunuz, hatta işte ameliyat videoları vs adam yarmış açık kalp ameliyatı yapıyor videoda +18 şeyi bile yoktu, ortalık kan revan içinde öyle acaip ortam.

  • luminaobscura @luminaobscura

   @orcun 1,84 B abone yazıyor yani 1840 mı yoksa 184000 abone mi anlamadım o ifadeden. Çoğu kişi abonelikten çıkmıştır. Bence yeni kanal ile devam etmeleri daha haırlı olur diye düşünüyorum.

   @gamsizm yükseltme işini anlamadım. Diyelimki başka bir kanalın aynı videosunu yükledi. Bu önceki kanala değil yeni çaldıkları DH'ye izlenme yazar. Anlamadım bu işlerin nasıl işlediğini.

  • Orcun @orcun

   @luminaobscura 1840 abone yani 😀

  • luminaobscura @luminaobscura

   @orcun Öyle ise çok az. DHden daha çok beklerdim 😀 Ha 1 gün içerisinde bütün aboneler gittiyse bilemem ancak önceki rakam neydiki görmek mümkün mü acaba? Önceki mesajda dediğim gibi bence geri almaları çok birşey ifade etmeyecek. Yeni kanal ile sil baştan başlasınlar.

 • merakli @merakli

  Belki de kanalı sattılar ama çaktırmamak için çalındı ayağına yatıyorlar? ( Sadece bir düşünce)

 • Emmi @emmi

  forumun halini gören biri hacklemiştir donanım forumu değil trol ateist forumu 🙂

 • bender.exe @bender-exe

  DH yönetiminin hepsi vitaminli insanlar, vardır bir bildikleri!

 • TeknoStil @teknostil

  Belki de çalınmış gibi yapıp dikkat çektiler. 😛 😛

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Yollarına kişisel devam etmek için patrona numara çekiyor olmasınlar. Hepsinin kişisel kanalında durum daha iyi gibi...:=))) @gamsizm

 • kei @kei

  Eski numaramla kayıtlıydım, kişisel pek bir verim yoktu ama yine de tedirgin oldum veri tabanı çalındı mı diye