1 kuruş bile vermem. Herkes görevini yapsaydı, herşeyi halktan beklememek gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • omerfsavas @omerfsavas

  Yardım yapmak zorunda değilsiniz. Ancak imkanınız olduğu halde iktidara var olan kızgınlığınız sebebiyle yapmayacağınız yardımla faturayı iktidara mı kesmiş oluyorsunuz yoksa ihtiyaç sahibi kimselere mi? (Artık bundan kasıt neyse). Sonuçta o durumda yardım bekleyen kişi siz de olabilirdiniz ve iktidarın yanlışları yüzünden insanlar yardım eli uzatmazsa siz de zor zamanlar geçirebilirdiniz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu duruma nasıl yaklaşıyorsunuz? Tabi bir tek siz yardım eli uzatmadınız diye kimse aç kalmaz ama sonuçta sizin gibi düşünen başka kişilerde vardır elbet. O yüzden meraktan soruyorum. Herhangi bir yargılama veya trollük, partizanlık amacım yok. Bunu açıklamak zorunda kalmakta acı ya neyse.

  • Equitatus @equitatus

   Edilen yardım kimin cebine gidecek? Deprem vergileri nereye gitti? Acunun topladığı deprem bağışları nerede? Hala Elazığ'daki insanlar sokakta yaşıyor. 72 milyon liraya kaç tane ev yapılırdı onlara? Bugüne kadar verdiğim vergiler nereye gitti? Zor gün akçesini ne yaptılar? Bugün yapacağım yardımı fakirlere verecekleri ne malum? Önce bu soruları cevaplamak gerek.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @equitatus Anlıyorum hocam. Ben zaten konunun hiç o tarafını sormuyorum. Merak ettiğim devletin doğruları yanlışları değil. Kişisel bir düşünceyi merak ettim. Bunda da bir art niyetim yok.

  • makesome @makesome

   umrumda değil, sermayeyi elinde tutanlar bunca yıl kendileri için değilde o yardıma muhtaç kişiler için çalışsalardı bu durum ortaya çıkmazdı, olanda belediyeler vasıtasıyla yardıma ulaşırdı.
   Önümüzdeki bir kaç nesil bunların yaptığı pislikleri temizlemek için ve bıraktıkları köprü tünel beton yığını borçlarını ödemek için çalışacak zaten. Herşeyi halka yüklememek gerek

  • omerfsavas @omerfsavas

   @makesome Anladım hocam, eyvallah

  • suicide @suicide

   @omerfsavas kendi adima yardim etmeyecek olma sebebim daha onceki hatalari ya da devlet yapsin banane degil. yardimlarin ihtiyac sahibi insanlara gitmeyecegine olan inancim, bir seyler yapamiyor olmak icimi burksa da enayi yerine konmak daha cok canimi acitacaktir.

  • omerfsavas @omerfsavas

   @suicide Gördüğüm paylaşımlara görü çoğu kişinin sebebi bu sanırım ya.

  • suicide @suicide

   @omerfsavas muhtemelen oyledir, su donemde bile ortaya cikan samimiyetsiz tavirlari, bilgi saklamalari, gunu kurtarma cabalari vs. sonucunda guvende kazanamiyorlar. insanin boyle guvensiz hissetmesi cok kotu bir his.

  • Alp @acpcore

   @omerfsavas sorunuzu anlıyorum ama halk çok kızgın ve çok haklı. ee dedik dedik dinletemedik millete. yardım etmek isteyen eder orası ayrı ama kalkıp bir ülkenin sanatçısı haluk levent ortalarda yardım toplar, organizasyonlar yaparken, paraları cukkalayan kızılay başkanı ortalarda yoksa, bürokrasi yürümüyorsa, devletteki herkes cebini doldurma derdinde ise (istisnalara saygı sonsuz) ee halk da tepki gösterir tabi. He gösterdikleri tepki bir işe yarar mı orası ayrı. devletin parası biziz, soyuyorlar dediğimizde adam kendisinin soyulduğunu anlamadı, akçe dedik, anlamadı, al işte. elin bizi kıskanan alamanyası, abd si, batısı, ülkede nasıl yardımlar yapıyor, millette 1bin tl yardım için kuyrtukta. HANİ YAĞ KUYRUĞU FALAN VARDI; BAŞKAN ONA LAF EDİYORDU HATIRLADINIZ MI 😀

 • rozabay @rozabay

  Şu dönemde Silivri çekilmez.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Kime, neden acıyıp yardım ediyoruz?
  Bir ihtiyat akçesi vardı hazinenin bu tarz durumlarda kullanmak için, o paradan ödensin. Deprem için çıkarılan ÖTV ile depremzedelere ödeme yapılsın. Her şeyi kuralına göre, doğru, düzgün yapılsa, liyakat ile yöneticiler seçilse ve yönetse bu durumda olur muyduk?

  Tahmini en az 2 milyon yeni işsiz eklenecek (Kaynak Atilla Yeşilada) ve bu derinleşen 2020 ekonomik krizden en fazla etkilenecek kesim, düşük eğitimli, düşük gelirli alt tabaka olacak. Bu kesimin "çoğunluğunun" da en azından geçmişte kimi desteklediğini biliyoruz. Unutmayın, "Acırsanız acınacak hale gelirsiniz..."