Uzaktan eğitim istemiyoruz diye etiket açmışlar twitterda. Neymiş yazın okul olsunmuş. Yazın da derslere gelmeyecekler gezecekler. Birsürü kişinin yaz okulu var ama uzaktan eğitim istemeyenler zaten tüm derslerden kalacakları için bir iki dersten yaz okuluna kalan da sene tekrarı yapsın dönem uzatsın istiyorlar. Bahaneler de çok komik. İnterneti olmayanlar varmış. Peki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alper212 @alper212

  İnterneti olmayan twitter'da naısl etiket açıyor 😀 Bu minibüse bindim CNN alt yazı geçti hikayesi gibi 😀

 • Mustafa N. @mustafanr

  İnterneti olmayan fakat üniversite okuyan arkadaşım var,ama yazın olursa da dediğiniz gibi hem okula gitmeyecekler hemde arkadaşım gibi yazın tarlada bahçede çalışmak zorunda olanlar var.Üniversite işi çok sıkıntı oldu bu sene.

 • Ömer Özgür @omc43

  Her ders uzaktan olmaz. Olabilenler yapılsın olamayanlar yazın hızlıca tamamlansın.

 • rhymestein @rhymestein

  Uzun uzun yazdım da sildim. YÖK'ün kararı sonuna kadar doğrudur zaten sınavlar yazın yapılacak en azından bizim erüde öyle. Aynı zamanda uygulamalı dersler de yazın işlenecek bizde. Teorik dersleri de yaza atmanın lüzumu yok. Yatışa geçmeyi beklemesin kimse.

 • Otroligt @otroligt

  Yemin ederim şu her eline klavye alanın konuşması, her şeyin en iyisini bilir tavırları yok mu.... Yok interneti olmayabilirmiş, yok notları evde kalmış olabilirmiş. Kardeşim hocalar zaten tüm notları sisteme yüklemek zorunda, ne diyecek? Şuradaki kırtasiyeye bıraktım gidip alın mı diyecek? Paşalarım dünya krizden kırılıyor kendi kıllarına rüzgar değmesin istiyorlar. Yazın yapmam gereken 50 gün stajım var, onlar mı yapacakmış benim stajımı da? Bu sosyal medya bana yaramıyor ya yok. Şu covid dönemi olan şeyleri takip etmek amacıyla açmıştım da 2 gün dayanabildim.

 • YCK @yck

  herkes kendi açısından düşünüyo. biri diyo lab. biri diyo internetim yok. biri diyo yazın çalışcam. biri diyo uygulamalı ders

 • Zrrck @zrrckkk

  Pdf le notla anlamayiz boyle egitim verimli olmaz diyorlar. Sanki normal zamanda dersi video kaydina alip ta basa sara sara izliyorlar. Hocalarinin eteginde dolaniyorlar sanki. Ordan burdan bulduklari notlari okuyup soru ezberleyip slayta bakip giriyon ne farki var. Bizim bolum icin konusursam boyle muhendislik mi okunur diyen var udemy den bakar muhendis olurdum diyor. Okul seni muhendis yapmiyor ki sana muhendis gibi dusunmen icin alt yapini verir gerisini kendi cabanla, piyasada calisarak muhendis yaparsin kendini. Kisaca bu millete ne yapsan yaranamassin. Egitim yapmasan benim egitimimi niye aldin. Yazin yapsan sanki okadar sikisik zamanda uber iyi anlayabilcen 3 ayin konusunu.

 • kortex @kortex

  Çok ekstrem bir örnek olabilir ama şu anda köydeyim köy dediğime bakmayın çiftlik ve en yakın köy 5 km uzakta hücresel veri dışında internet erişimi yok ve 5 GB internetim kaldı 15 gün var yeni faturaya ayrıca dersler internet paketini hızlıca bitiriyor

 • Joe @joe

  İnterneti olmayabilir herke şehirde yaşamıyor. Ailesi yoksul gariban binlerce öğrenci var. Kimisi bahane ediyor olabilir durumu o ayrı konu. Gerçekten bırak interneti aşı ekmeği zor bulan insanların çocukları okul okuyor ülkemde zar zor. Bizim sınıfta da çok vardı.

 • rozabay @rozabay

  Bir şekilde orta yol bulunur. Önce salgının ilermesini nasıl durduracaz onu düşünmek lazım. Böyle giderse bu sene 2. dönem komple iptal olacak gibi duruyor.

 • Bahadır Berk @bahadir-berk

  Yukarıda bazı artistler var yok yazın stajım var bilmem ne ozaman çoğunuzun yazdı yazı ya atıfen banane senin yaz stajından #uzaktaneğitimistemiyoruz okadar uzaktan eğitim görecek olsam aöf de okurdum uzaktan eğitim miş birde o biz öğrencilere laf atan arkadaş ben o saydıklarının çoğunu yapıyorum hocama sorular soruyorum ses kaydı alıyorum arkadaş larımla tartışma ortamı yapıyoruz hep beraber çalışıyoruz çok da güzel verim alıyoruz birdaha konuşacaksan geneleme yapma.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Temelli uzaktan olacakmış gibi konuşuyorsunuz özel bir durumdayız. Geçici olarak yalnızca 3 ay uzaktan eğitim. Kapalı olacağına uzaktsn olsun. Şu an uzaktan yapılmazsa yaza bırakılırsa benim kalan derslerimin yazın yetişebilme ihtimali yok.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Bu 3 ay uzaktan eğitim olsun olmasın her şekilde evdeyiz zaten. Yazın yaz okulu da olacak uzaktan eğitim olması yaz okulu olmasına engel değil ki yani siz yüz yüze isterseniz zaten gidebiliyorsunuz okula.