Türkiye'de 4K film kiralayabileceğimiz dijital bir platform var mı? Google Play Filmler'de 4K varmış ama Türkiye'de yokmuş sanırım.

#4K #FilmTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan Bengü @benx

  Arkadaşlarla konuşuyoruz, internet çöp her yerde sizde 4k açar mı..

 • alipektas @alipektas

  Normalini kiralayıp 4K'sını kaçak da indirip izleyebilirsin alternatif olarak. Herkes etik bulmuyor bu yöntemi, o sebeple olmaz dersen bir şey diyemem. Ben Netflix'ten bakıyorum, orada varsa direkt indiriyorum. Orada yoksa da indirip izliyorum, beğenirsem kiralayacak yerden kiralıyorum. Çok beğenmişsem de dvd-bluray alıyorum ya da alma listeme ekliyorum maddiyatı düzeltince almak üzere. Kötü ve sadece ticari kâr düşünülerek yapıldığını düşünürsem de sallıyorum. O kadar da prensipli değilim açıkçası. İzleyiciye değer versinler, izleyici de haklarını versin. Benim prensip bu. Tükenen bir şey olmadığı için bir zarar da vermiş sayılmam üreticiye. Parasını çıkarıyor zaten her türlü.

  • Strikewell @strikewell

   Hocam çok hoş yöntemler önermişsiniz 🙂 ama filmi herhangi bir yerden indirmeyi de güvenli bulmuyorum ki indirsem bile mutlaka sıkıştırılmış olacağı için görüntünün güzel gözükeceğini sanmıyorum :/ En iyisi kiralamak gibi geliyor

  • alipektas @alipektas

   @strikewell Şöyle söyleyeyim: Torrent bilindikse bir sıkıntı olmaz kolay kolay, zaten indireceğin yerde yorumlarda yazar bir sakatlık varsa. Yıllardır kullanıyorum, bir sakatlık görmedim. Sıkıştırma olayını geç. Kiralayarak izleyeceğin hiçbir platformda o kaliteleri bulamazsın. Netfli 4K bitrate 15 mbps falan mesela, en son 4K indirdiğim Gladiator filminin boyutu 43 GB, bitrate 36 mbps. Sen hesap et. 🙂 Bende 1080p olunca 21:9 monitörde kalitesiz gözüküyor, o sebeple indiriyorum 4K'sını. Tercih senin, yöntemi etik bulursan güvenlik ve kalite açısından sıkıntı olaağını sanmam. Yine de hiç bulaşmayayım dersen en iyisi kiralamak dediğin gibi.

 • Serdar ALTUN @serdara00

  Apple TV. Bilgisayarınıza iTunes kurun, bilgisayarınızı yetkilendirin. İstediğiniz filmi kiralayabilirsiniz.