Bugünkü msi oyuncu monitörü incelemesini görünce aklıma geldi. Gerçekten üstüne oyuncu yazınca oyunlarda daha iyi olduğunu düşünüyomusunuz? Yani bir kaç ışık ekle birazda şekil yap oyuncu dedinmi normal fiyatının bir kaç katına satıver. Hatta birkaç oyuncuyada sponsor ol. Gerçekten o oyuncular o ekipman yüzünden oynayabiliyormuş gibi.

Benzer şeyler her yerde oluyor. Amfi firmalarıda şarkıcılara sponsor oluyor. Ön tarafta sponsorun sahte amfileri sahne arkasında gerçek kullandıkları farklı bir fimanın amfiler yer alıyor. Herşey bir illüzyondan ibaret. Perception is reality diye boşuna dememişler.

Heryerden ışık fışkıran ekipmanlardan nefret ediyorum. Oyuncu ismindeki sandalye dahil herşeye oyuncu denmesinden midem bulandı. Ya gerçekten sandelye yada mouse pad yüzünden kim daha iyi oyun oynamış yada tam teris oyunu kaybetmiş? Şu genç yaşımda bile düşünüyorum. İleride çocuğum olsa böyle bir saçma birşeye para vermeye kalksa fırçalarım. Bu arada oyun oynamayı çok seven biriyimdir ancak aptal yerine konulmak da hiç hoş değil.

Bu virüslü günlerde de zaten bol bol oyun ile vakit geçiriyorum mecburen.

#akış #konudışı #oyun #ekran #msi #müzik #gitar #amfi #virüs #corona #CoronaVirüsü #CoronaVirus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Piyasada normal ürün kalmadı. Ekran kartı, anakart, klavye, monitör vs. iyi bir ürün almak istiyorsan, gaming etiketinden kaçışın yok.

  • luminaobscura @luminaobscura

   Ekran kartını oyun dışında hangi amaçla alınacak ki? Steamdeki oyunların üstüne oyuncu oyunu yazmak gibi birşey bu. İş gereği çizim yapanları hariç tutuyorum. O tip kartarda zaten led falan olmuyor. Anakart ise en komiklerinden. Bir anakar nasıl oyuncu anakartı olabilir? Benim yerime o mu oynayacak? Gerçekten komedi bir dünyada yaşıyoruz.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @luminaobscura Komik bir tarafı yok, sistem kuracaksan başka şansın yok. Bilgisayarda sadece çizim yapmama rağmen, bütün ürünlerim Gaming serisi oldu. Quadro kartların pahalı ve Gtx serisinden daha fazla performans vermedikleri için tercih etmedim. Quadro ile zamanında çok kötü tecrübelerim oldu. Gaming ürünlerini al, ışığı kapat devam et.

  • Orcun @orcun

   @luminaobscura Tamamen pazarlama unsuru oldu çünkü. Bu eskiden de vardı, ünlü bilmemne oyuncusu imza atıyordu fatality miydi neydi ismini unuttum oradan sonra zaten bu piyasa harladı. E firmalar artık pazarlanacak bir kapı buldular gaming takısı, baktılar ki gaming takısı olan ürün daha çok satıyor, daha çok sattığı içinde her boka resmen gaming etiketi koydular. Ekran kartı mesela gaming olmayanı yok gibi birşey. İşte 3 mhz daha iyi oc yapılmış işte japon tipi bik bik kondansatör varmış daha dayanıklıymış vs. hani hep bir gaming bak profesyonel oyuncular bundan kullanıyor daha dayanıklı imajı çizilip öyle pazarlanıyor ve başarılı oluyorlar. Ama işlemcide mesela onu yapamadılar. Çünkü işlemci intel ve amd tekelinde asus msi gigabyte şu bu üretmiyor. O kısımda öyle bir pazarlama kavgası yok çünkü.

 • bosu @bosu

  Eskiden gaming yazmayan ürünler ile fps rekorları kırıyorduk. Şimdi ise cidden her şeyde ve her yerde oyuncu ibaresi görmekten midemiz bulanıyor.

 • MrMetalHead @mrmetalhead

  Gaming notebook, gaming mouse, gaming chair, gaming mousepad, gaming t-shirt, gaming underwear diye gider bu...

 • FreeRun @freerun

  Benim en tav olduğum şeyde onları alırsın renkli renkli kasanın içinde kapalı kutu hiçbirşey görünmez,camlı olanlarda bile görünmüyor masanın altına eğilip bakman lazım