Elimde arızasını bilmediğim ama çalışmadığını bildiğim MSI GTX 1080 Gaming X ekran kartım var. Garanti süresi dolduğu için yerine RTX 2070 Super aldım ama bu kartı da tamir ettirebilir miyim diye düşünüyorum. İstanbul'da bu işi sorunsuz çözebilecek servis önerebilecek olan var mıdır?

#MSI #GTX1080 #TeknikDestek #TeknikServis #bilgisayartamircisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Bağışlamak istersen haberim olsun hocam 😁

  • Orcun @orcun

   Beni aşıyor. Ama tavsiyem sıkıntısı nedir ona bakılması lazım. Mesela atıyorum taktın sisteme bastın power'a sistemi hiç açmıyorsa fanlar dahi dönmüyorsa kartta kısadevre vardır. Açıyor ama görüntü yoksa vrm sıkıntısı olabilir. Açıyor ama görüntü çizgi çizgi böyle sanki ekranı kırık telefon gibi vs ise gpu sıkıntısı, açıyor ama görüntüde pikselleşme lekeler vs oluyorsa bellek sorunudur. 1080 gibi bir kart olduğu için gpu değişimi revork dahil yapmak mantıklı dandik kart olsa hiç değmezdi. Beni o yüzden tamiri vs aşıyor anca arızasını tespit edebilirim o kadar.

  • Pablo Vader @definitive

   @orcun Kartı Inventus'tan almıştım. Oraya sisteme takılı olarak geri götürdüm. Test etmişler sonuç alamayınca kartı söküp kendi ana kartlarına takmışlar, kendi anakartları yanmış dediklerine göre. Ne olduğunu anlamadılar ve bir anakart daha gözden çıkartmamak için test etmediler. Gönderelim MSI'a dediler, gerek yok dedim yeni kart aldım. O yüzden de başka bir sisteme takıp test etmek falan istemiyorum.

  • Orcun @orcun

   @definitive Ooo o kadar büyük problemse kartta baya kısadevre varmış. En kötü msı'a gitseydi bozuk bu şu kadar paraya yenisini verelim diyeceklerdi. Birde boşuna artık 15 gün 20 gün vakit kaybın olacaktı. Yerel tamirciler revork işi yapanlara bak araştır onlar bu işi çözer. 200 300 400 liraya falan patlayabilir.

 • kurtcuk @kurtcuk

  Kadıköy dataservise bir bak

 • Ali Pektaş @alipektas

  Şöyle bir şey yapılır büyük ihtimalle. Genelde büyük oranda işlemci içindeki lehimlerden sorun oluyor. Devre kartında bir sorun varsa bilemem tabi. Bu videodaki soruna göre "ekran kartı reballing" arama yaparsan uygun tamirci bulursun. sorun bu değilse bile bu arızayı giderebilen yerde her türlü sorun giderilir diye düşünüyorum.
  https://www.youtube.com/watch?v=GvZkf6G0pV8

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Servisine verin onlar zaten ücreti söyler ya da yapamıyoruz derler. Bu sayede tamir edilip edilemediğini de öğrenmiş olursunuz.

  • Temp 🔚 @temp

   @gamsizm Tüm markalar için genelleme yapmayacağım ama son zamanlar bir çok markanın servisine oem ürün gönderme fırsatım oldu.
   Ürüne ya bahane bulup işlem yapmıyorlar yada iade/değişim veriyorlar.
   Tabiki tamir de yapıyorlardır duruma göre ama benim gördüğüm iade/değişim vermek daha kolaylarına geliyor ki bence böyle de olmalı zaten.
   Tamir işleri elektronikte sıkıntı.

 • Jubei @jubei

  Merhaba.
  Ekran kartınız MSI marka olduğu için süreç çok zor işleyecek, çünkü MSI Türkiye servisi ServisPoint ve zamanında MSI ile ServisPoint arasında çok büyük sorunlar olmuştu ve bunun neticesinde MSI, ServisPoint ile olan Türkiye servis sözleşmesini iptal etmişti, şimdi yine ServisPoint ile anlaşmışlar.
  İşin içinde ServisPoint olunca sizin için hem iyi hem de kötü.
  Kötü yönü, büyük ihtimalle ekran kartı tamiri için uçuk bir fiyat çıkartacaklardır. ( Servise verin ve fiyat teklifini yazılı olarak almaya bakın )
  İyi tarafı, çıkartacağı fiyat ile MSI Global,e RMA başvurusunda bulunup, durumu açıklayan bir yazı yazdığınızda, kesin olmamakla birlikte müşteri memnuniyeti adına, ya MSI Global, MSI Türkiye,ye durumu iletip, MSI Türkiye,de ServisPoint,e durumu bildirip, ServisPoint,in ekran kartınızı ücretsiz onarım yapmasını isteyebilir, ya da daha iyisi, MSI Global direkt olarak ekran kartınızı kendilerine göndermenizi isteyerek, size yeni bir ekran kartı gönderirler.
  Dediğim gibi, zorlu bir süreç ancak denemenizde fayda var.😊👍
  https://register.msi.com/home/login

  • Temp 🔚 @temp

   @jubei 3 yılı geçtiyse ücretsiz tamir veya yeni ürün vereceklerini sanmıyorum.
   Aynı şeyi Apple yapar ama bu markalar yapmaz. Ki zaten onarma işlemine kolay kolay girmek istemiyor servisler. Onlar için bir iş yükü oluşturuyor bu gibi durumlar.
   Ben parasıyla bile onaracaklarını çok sanmıyorum ama bir denesin arkadaş şansını biz de görmüş oluruz sonucu.

  • Jubei @jubei

   @temp Arkadaş, parası ile onaramayacaklarını veya çıkartacakları fiyatı yazılı olarak alabilirse, avantajı bir nebze olsun kendi lehine çevirebilir, dediğim gibi zorlu bir süreç ancak her şey bitmiş değil.😊👍

  • Pablo Vader @definitive

   Ekran kartı 2016 yılında alındığı için yetkili servisle uygun bir maliyet kapsamında çözülebileceğine pek inanmıyorum. MSI'ın da garantisi bitmiş karta değişim..vb yapacak bir müşteri memnuniyeti politikası olduğunu hiç duymadım. O yüzden bu işle zaman harcamam muhtemelen.

  • Jubei @jubei

   @definitive Ben yolu gösterdim, seçim sizin.😊👍