hesap güvenliğinde iki adımlı şifreleme için neden SMS onayı değil de doğrudan Authenticator uygulaması ve hatta donanımsal güvenlik anahtarı (Yubico Yubikey, Google Titan vs) kullanılması gerektiğinin kısa özeti gibi bir haber bu, iyi okuyun ve önleminizi buna göre alın.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yenicag-yazarlarina-e-operasyon-269224h.htm

üstelik mevcut hack yöntemi öyle yeni bir şey de değil. özellikle doğu ve güneydoğu bölgesindeki gerekli yetki seviyesine sahip abone merkezi gsm bayileri yıllardan beri bu tip suistimallere konu oluyordu zaten, bunu daha ziyade kimlik bilgilerini ele geçirdikleri kişilerin kripto para hesaplarının patlatılması için kullanıyorlardı ve fakat ben özellikle kanlı canlı bir İran örneği de gözümüzün önünde olduğu için bunun ülke siyaset arenasına sıçramasının an meselesi olduğunu biliyordum; nihayetinde yaşanmış.

Yeniçağ yazarlarına e-operasyon

Yeniçağ gazetesi yazarları Murat Ağırel ve Batuhan Çolak'ın twitter ve hesabın bağlı bulunduğu mail hesapları, yaptıkları Libya paylaşımı sonrasında şüpheli bir şekilde ele...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • UnicornKnight @unicornknight

    yahu arkadaş gözünüzle okuyun, SMS ile aktivasyonun zaten güvenilir olmadığını ve bunun yerine Authenticator uygulamalarına ve daha da iyisi fiziksel anahtarlara geçilmesi gerektiğini söylüyorum.

    subay25m@mynet.com şeklinde e-posta adresi olan boş insana güvenlik müvenlik gerekmez zaten. lakin finans ve sigorta işiyle uğraşanlar, gazeteciler, hukukçular, coin mevzuları kovalayanlar (birikim yapan ya da coin borsalarında çapraz işlem kovalayan al satçılar) ve e-postası ile ilintilediği ürün ve hizmetlerde (buna bankaların web portallarından netflix, spotify vs gibi katma değerli çevrimiçi hizmetler de dahiller) haklı bir güvenlik endişesi taşıyanlar yönelmeliler. öyle atla deve bir fiyatı da yok fiziksel anahtarların, abartmayalım.