hadi bakalım birazda benden yakın...
anakartımın bazı usb portları stabil çalışmıyor. ne zamandır böyle emin değilim. bugün farkettim sadece.sorunumdan bahsetmek gerekirse.
kasanın arkasındaki orta kısımdaki usb3 yuvalarına klavye mouse taktığımda çalışıyor. ama usb3.0 bellek takınca çalışmıyor.aynı belleği arkadaki en üst yuvalara takınca çalışıyor.
kasanın önündeki port anakarttan direkt alıyor. onda da aynı sıkıntı var. klavye mouse çalışıyor usb3.0 bellek çalışmıyor.

aslen sorunlar daha da büyüktü. ilk belirtiyi mouse kendi kendine takılmaya başladı.sonra usb aygıt tanınmadı hatası akabinde bi daha çalışmadı.pcyi başlatınca bir iki saniye çalışıyor sonra aygıt tanınmadı hatası veriyor.

bir önceki biosa döndüm. jumper dan biosu sıfırladım. donanımları asgari düzeyde bağlantısını çıkardım. şuan sorunların bir kısmını halletmiş olsam da usb3.0 belleğim her portta çalışmıyor.
benim tahminim ya usb 3.0 ı kontrol eden çipte bir sıkıntı var veya power kaynaklı (10senelik) bir problem yaşıyorum. sorunun ucu bucağı olmadığı için daha ne yapabilirim bilmiyorum.aklımda anakartı söküp servise vermek var.

#help #yardım #problem

BeğenFavori PaylaşYorum yap