Faturalı Vodafone hattınız mı var? Düzenli faturalarınızı ödüyor musunuz? Vergilerimi ödüyom ben yağğğ diye içiniz mi raat. o zaman başka bir operatöre geçmeyi deneyin.
#vodafone #kazık #giderayak
#telsizkullanımücreti #vergi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • demigod @demigod

  faturalı/faturasız tüm operatörlerde aynı durum geçerli, Vodafone'a özgü bir durum değil.

 • prometrik @prometrik

  Bende faturasız vodafone dan yeni geçtim başk bir operatöre. Aynı mesaj bana da geldi. İçindeki bakiyeden bir kısmını kesti. Biraz düşünce nasıl olduğunu anladım sanırım. Tahminimce yıl başında telsiz kullanım ücretini devlete topluca ödüyorlar. Yanlız bunu tüketiciden tek seferde fatura ederse sorun yaşayacağından aydan aya tahsil ediyor. Hal böyle olunca sizin adınıza ödemeyi devlete yapmış peşin olarak. Ama siz geçiş yapınca sizden tahsil edemiyor. O yüzden taşıdığın işletmeciye bildirilecektir diyor. Yani yine her ay aynı tutar düşecek telsiz kullanım ücreti olarak. Sizin için ödemede değişen bir durum olmuyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   vodafonun neye nasıl vergi ödediği beni ilgilendirmez. Ben her ay faturamla birlikte telsiz kullanım ücretini ödedim ve bitti. Vodafone bu saatten sonra benden telsiz kullanım ücreti adı altında ücret kesemez.yani doğal olan süreç budur. arkaplanda ister teker teker ödemiş ister topluca ödemiş ister hatayın anavatana katılış gününde vermiş olsun bu mesajın bir gerekçesi olamaz. bi kısmını güncel bakiyemden zaten kesdi 2 aylık kısmını. diğer kısımları da bakiyem sıfırlandığı için kesememiş ve bu mesaj geldi. yani bakiyem olsa 30 küsür lirayı hemen tahsil edecekler. eee? benim ödediğim faturalar ne olacak? bu arada bakiye demişken 12 ay faturalı kullandım. son 1 ay faturasız. faturasız halindeki bakiyeden bahsediyorum. ayrıca demek ki ben geçiş yapmasam yıllar boyunca biriken telsiz kullanım ücretini ilk geçiş aşamasında bana faturalandıracaklar mış.... bu resmen dolandırıcılık...

  • prometrik @prometrik

   @benvaryaben Anlamatamadım sanırım. 2019 için olan telsiz ücretleri sizden ay ay alındı. Bunda sorun yok. 2020 yılı için vodafone devlete topluca ödedi işte 30 lira falan. Sizden de ay ay 2.8tl olarak tahsil edecekti. Siz başka operatöre geçitiniz. Bunu da ona devretmiş vodafone.

   Yani aslında değişen bir şey yok. Vodafone kullanırken, ona her ay 2.8tl telsiz kullanım ücreti ödüyordunuz. Şimdi ki operatörünüz kim ise şimdide ona ödeyeceksiniz. Zaten hangi operatör ve ne olursa olsun artık telsiz kullanım ücreti alınıyor. Benim anladığım bu şekilde. Aslını araştırmadım.

  • Höşelek @benvaryaben

   @prometrik ileriye dönük bir vergi ödeme sistemi hiç mantıklı değil. bunun hukuki açıdan olabilirliğine pek ihtimal vermiyorum. 2020 yılında benim numaramı kapattırmayacağım ne malum? bakiyem olsaydı tüm vergiyi benden bi anda kesecekti.

  • prometrik @prometrik

   @benvaryaben Doğru düşünüyorsunuz ama mantık her zaman geçerli olmuyor. Eğer haksız bir ücret ise nasıl numarayı taşıdığınız işletmeciye bildiriyor? Bana da garip geliyor bu durum. Ben böyle bir şey olabileceğini düşündüm. Bakalım yeni operatör ne kadar veya kaç ay alacak bu telsiz kullanım ücretini? Çünkü vodafone geçiş sırasında bir kaçını tahsil ettiği için ya her ay 2.84 ten düşük olmalı ya da son bir kaç ay hiç almamalı. Dikkat etmek gerekli.

  • Höşelek @benvaryaben

   @prometrik valla ileriye dönük vergi ödeme sistemi ancak muz cumhuriyetinde olur ki zaten orada mantık aranmaz. benim aklıma ileriye dönük bir vergi sistemi hiç gelmediği için dediğinizi başta anlayamadım. bakalım vodafone dan nasıl bir cevap gelecek...

  • prometrik @prometrik

   @benvaryaben Belki tersidir. 2019 yılı vergisini 2020 yılı başında devlete peşin ödeyip bize aylık taksit yapıyordur.