Merhabalar, Dell veya Acer marka monitör kullanan var mı? Problem yaşadınız mı ve eğer yaşadıysanız teknik servisten memnun kaldınız mı? #TeknoYardım #Dell #Acer

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • pegasus @pegasus

  Acer Nitro VG240 kullanıyorum yaklaşık 4 aydır. Bir problem yaşamadım memnunum şu ana kadar.

 • Orcun @orcun

  Dell kullanıyordum, birgün komple gitti açılmadı. Garantisi vardı 3 yıldı zaten, aradım anlattım durumu servise yönlendirdiler. Servise randevu verildi, ertesi gün eve servis geldi. Servis denedi adaptörü işte girişi kontrol etti gitti arabaya geri yanında parçayı getirmiş adaptör bozukmuş değiştirdi denedi testleri yaptı servis formunu imzaladı bitti. Sordum ya dedim panelde bozukluk olsaydı ? yada anakart ? aracımda yeni monitör var değiştirirdim dedi. İyi günler deyip gitti yarım saatte sıkıntı çözüldü. Ha aldığım monitörü de öyle 5 bin liralık profesyonel serisi değildi ips panel 23 inç 1080p 8 ms tepki süresi olan basit bir modeliydi. 300 küsür liraya almıştım. Hani bu hizmeti sunuyorsa hala banko dell derim. Asus acer şu bu aldın bozuldu kutudan bozuk çıktı vs. vs. verecekelr sana bir kargo kodu gidecen iade edecen veya garantiye yollayacan onlar bakacak kurcalayacak 20 30 gün geçecek vs uğraş babam uğraş sonuç ? değişecek veya tamir olacak eee 30 günün hiç oldu. Bunlar şans işi yani başına hiçte gelmez hiç servisle muhattap bile olmazsın ama e bu açıdan bakarsan o zaman en ucuzunu al geç ?

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   Dell'in "Yerinde hizmet" sistemine dahil olan ürünlerde durum dediğiniz gibi. Başlarda tüm ürünlerde vardı, sonradan kurumsal ürünler ile sınırlandırıldı. Alınacak üründe varsa tercih edilesi olur.

   @berkaroon Acer P223WB (~10 yıl) Dell UltraSharp U2312HM (~5 yıl) aynı sistemde sıkıntısız kullanıyorum. Arıza çıkarmadılar, o yüzden teknik servis konusunda bir şey diyemem. Ayarları ney ise onu veriyor. Aralarındaki renk farkı fazla, türleri farklı olduğu içinde doğal.

   Acer'in üzerine dolaylı yoldan ekran kartı düştüğü için ekranda çentik var. Üsteki cam ile kaplama kalktığından sadece ışık sızmakta. Hasarın etrafında görüntüde bozulma falan olmadı. Ömrünün yarısından beridir öyle kullanıyorum.

  • Can @berkaroon

   @orcun Hocam bu hizmet harikaymış tercihimi yerinde hizmet sunan modellerden yana kullanmaya çalışacağım. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

  • Can @berkaroon

   @burakadagun hocam 10 yıldır veya 5 yıldır kullanabilme işi çok tatmin edici. Biraz da şansa bırakıyorum bu durumu ama yine de mutlu kullanıcı gördüğüme sevindim. Yorumunuz için çok teşekkürler.

  • Orcun @orcun

   @burakadagun Tabi şuanki modellerini bilmiyorum ama destekleyen bu hizmeti bir modelse dell alsın derim. @berkaroon Hani tabi her marka sunmuyor bu olayı mesela asus diyorki kapıdan kapıya servis, ama işte sana ups kargo kodu veriyor ups kargoyu arıyorsun o kodu verip malı teslim ediyorsun asus'a gidiyor asus tamir ediyor yada değiştiriyor geri geliyor ama e gene kargolarda orada burada sürünüyorsun.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @berkaroon Valla ürünler sağlam çıktı. 😀

  • Can @berkaroon

   @orcun hocam inanın günümüz türkiyesinde kargo ile uğraşmak ve kargo beklemek en basit olay halinde. O monitör servise gidip kırılıp dökülüp tekrar paketlenip yollanabiliyor. (marka bağımsız bu arada) Hakem heyetleriyle tüketici mahkemeleriyle uğraşmak istemiyorum 😀 bunların yanında kargo devede kulak.

  • Orcun @orcun

   @berkaroon Öyle kolay ama risk büyük malum taşımacılık ortada sağlam yolladın kırık gitti mesela ne olacak ? servis diyorki ya sen bunu güzel kutulamamışsın ondan kırılmış garanti dışı ama halbuki senin kabahatin değil kargocu kamyona yüklerken üstüne basmış vs. yada fırlatmış atmış ? onlar servisler yani cihaz kendilerine girdi diyelim 3 4 farklı kamera ile tek odada o kargolar açılıyor kontrol ediliyor, ola ki kırık ve sen ölü pikselden yolladın ama adam sorumluluk almıyor. Ha birde o servise gitti nasıl muamele gördü meçhul ? belki çizdi sağını solunu vs ? paneli değiştirdi ama öyle bir takmışki çitasından ekran kaymış içte yamuk duruyor vs kıl oluyor falan bunlar bu arada baya forumlarda var yani sıkıntı yaşayanlar. THH son çare zaten, orada çözülmezse sıkıntın işte o zaman yandın. 🙁

 • turker @turker

  dell kullanıyorum. bozulmadı henüz.