Akbank ve enpara kartlarını yeniledim. İkisi de banka kartı. Enpara ya temassız gönderme şansınız var mı? diye sorduğumda hayır cevabı aldım fakat akbank bir şey söylememe rağmen temassız özellikli göndermiş.
Şimdi işin yoksa anaparayı akbank da tut transfer için enpara vs yap.
Hiç olmadı bu ya 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Kullananlar kızacak belki ama enparada durum biraz ucuz etin yahnisi gibi görünüyor. Birçok özellik eksik sanırım. Ücretsiz olunca böyle olması normal ama tabii ki, kullanmayacağınız özellikler ise niye boşuna para ödeyesiniz.

  • Orkun @orkkoc

   Siz enpara kullanmıyorsunuz sanırım, kullansanız bu yorumu yapmazdınız diye düşünüyorum ya da örnek sunardınız. Tabi ki bazı ek özellikler yok mesela kartpuanı gibi bir sistem yok ve zaman zaman atm bulmak sorun olabiliyor ama bunun karşılığında kredi kartı için her sene onlar size 100TL yatırıyor mesela ya da farklı banka ATM lerinden para çekmeyi çok düşük ücretli ya da ücretsiz sunuyorlar. Evet eksikleri olabilir ama baya uzun süredir ana hesap olarak enpara kullanan biri olarak ucuz etin yahnisi gibi bir durum olmadığını söyleyebilirim rahatlıkla.

  • tirpitz @tirpitz

   @orkkoc Benim gördüğüm iki eksik var sadece;
   *Sanal kart
   *Temassız
   Sanal kart olayı çoğu banka kartında yok. Akbank da da yok mesela.

  • tirpitz @tirpitz

   Akbank dan temassız işlem limitinin 120₺ olduğunu arka arkaya 240₺ işlem yapılabildiği bilgisini aldım.
   Arayüzden bulamayınca desteğe yazdım en sonunda 😀

  • Orkun @orkkoc

   @tirpitz Sanal kart çok kullanmıyorum ama kullanan için bir eksik haklısınız. Temassız'a çok güvenmiyorum o nedenle çok düşük limit için kullanıyorum banka kartı içinde de bu özelliğe ihtiyaç duymadım. Ama sizi anlıyorum bu özellikler alışan insan için gerçekten güzel özellikler en azından sanal kart sunabilmeleri gerekiyor güvenlik ile ilgili altyapıyı tamamlayamamış olabilirler ama tabi ki bu eksikleri için bir bahane değil.

  • Equitatus @equitatus

   @orkkoc Ben enpara kullanmıyorum. Daha önce burada yazılan yazılar ve yorumlara istinaden söyledim eksiklerini. Zaten yorumumda da kullanmayacağınız özellik için para ödemenin gereksiz olduğunu belirtmiştim. Yorumumda da enparayı aşağılamadım sadece gördüklerimi söyledim. Ben sanal kart ve temassız özelliklerini sürekli kullanıyorum. Benim için olmazsa olmazlardan. Ama bu özelliklerin karşılığında eft ve havale için ücret ödemek zorunda kalıyorum. Enparada bu özelliklerin olmaması anlaşılabilir, sonuçta çoğu özelliği ücretsiz veriyorlar. Her özelliği ücretsiz verecek olsa Finansbank'ın diğer kartlarına gerek kalmazdı, ya da diğer bankalar ücret alamazdı.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  enparanın banka kartında yok kredi kartında var sadece, garantide de kredi kartında yok banka kartında var