Son çıkan hariç birçok NFS oyununu oynamış ve/veya bitirmiş biriyim. Yerine göre yarış oyunlarını severim. Ama sanırım en sevdiğim yarış oyunu NFS:The Run idi.

Zamanında kimse beğenmeyip sürekli EA'e geçiriyorlardı ancak, konsept olarak olsun, hikaye olarak olsun, gaz müzikleri olarak olsun, ne modifiyeli şahin drift kafasında ne de michael schumacher ile iftara doğru kafasında olan, farklı ve güzel konsepte sahip bir oyundu The Run.

Forza Horizon'da gördüğümüz bu mevsim değişiklikleri, karlı atmosferler vs. The Run'da konsept gereği dolaştığımız kocaman kıtada karşımıza çıkıyor hatta çığdan filan kaçmamız gerekiyordu.
Güneşli, yağmurlu çamurlu, karlı atmosferler, şehir içi, şehir dışı ortamlarda sürekli değişiklikler yaparak oynanışı sıkmadan ilerletebiliyordu.

Bununla beraber, aşağıdaki müzik, zamanlı yarışlarda dinamik olarak ayarlanıyordu eğer tutup yetişemezseniz gazladıkça gazlıyor, checkpointe gelince de tansiyonu düşürüyor, sonra tekrar tekrar yükseltiyordu. Sanırım, uzun yılların ardından karar verdim. Her ne kadar nfs carbon hoş bir oyun idiyse de, the run bence daha iyiydi. Benim için en iyi nfs oyunu, hatta en iyi yarış oyunlarından biri The Run'dır. #NeedForSpeed

https://www.youtube.com/watch?v=jAKlREAzfZY

Need For Speed The Run OST - Timed Race 2

Also known as "Race For Your Life" and "Make Up Time". Composed by Mick Gordon.
BeğenFavori PaylaşYorum yap