https://youtu.be/XjFLEMCr4ak o nasıl bir yarıştı arkadaş öyle. Çok zevkliydi hakikaten. Kaçıranlar Youtube kanalına da yarışların tamamı atılıyor(bu yarış henüz atılmadı). Oradan izleyebilirler.

Last Lap Drama! Race Highlights - 2020 Antofagasta Minerals Santiago E-Prix

The race of the decade? 😉Strap yourself in for highlights from an unbelievable Santiago E-Prix. With Panasonic Jaguar Racing's Mitch Evans starting on pole p...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  O ne ya hiç ses çıkmıyor, çarpışan arabalar gibi gidiyorlar. Bir de sanki konvansiyonel araçlar gibi değiller, virajları daha zor alıyor gibiler.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Ses çıkmaması normal. Elektrikli çünkü. Çarpışan arabalar yorumuna katılıyorum. Bir kaza oldu mu yarışı baltalıyor ne yazık ki. Viraj dönme konusuna gelirsek bu pist biraz tuhaf bir pist. Bir kısmı asfalt, bir kısmı beton. Bir de tozlu. Keskin bir kaç dönüş var oraları dönmekte zorlanıyorlar haliyle. Diğer dönüşlerde öyle çok bir sıkıntı görmedim. Formula 1 ile kıyaslamak yanlış olur bence. Bu yeni gelişen bir spor. Teknoloji yeni, araçlar daha 2. Jenerasyon. Hâlâ teknik sorunlar yaşanıyor. Elektrikli araç teknolojisi hâlâ yeni sayılır, daha çok yolu var. Zamanla seyir zevki daha da artacaktır.

  • lterlemez @lterlemez

   Elektrikli olduğunun farkındayım, o yüzden vurguladım. 90'dan geniş virajlarda da biraz sıkıntılılar, bir de sürücülerin bir çoğu çekinik gibi; bazı virajlarda önde ve resmi kurallardaki avantaja sahip olmasına rağmen, kullanmadığını da fark ettim. Bazı sürücüler ise gereksiz agresif. Bazı sahnelerde, kendimi yerlerine koyunca kesinlikle o yarış bitmezdi.