KAMU SPOTU: Turkcell SuperBox almayın, tünelin ucu çok ... bir yere çıkıyor. -_-

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa Sakallı @swish41

  Çekmiyor mu? bende almayı düşünüyordum 1 aya

 • omerfsavas @omerfsavas

  Ben neredeyse 6 aydır kullanıyorum bir problem yaşamadım bu zamana kadar.

 • UnicornKnight @unicornknight

  @fatihy @omerfsavas

  ağustos 2019 başından beri aboneyim, 2 ay öncesine kadar benimkinde de hiçbir problem yoktu. 2 aydırsa defalarca aramaya rağmen giderilemeyen, nadiren de sadece 1 akşam için geçerli olacak şekilde giderilen sorunlar mevcut. 20/5'lik hizmette en düşük 18,5-19 downlad'a 5-5,5 upload alırken şu andaki durum 3-5 arası download 3-5 arası upload şeklinde.

  her ay 170TL ödüyorum bu rezalete.

 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Bende şirkete bağlı büyük bir tarım arazisinin ofisine aldırdım 8-9 ay önce. İnternet üzerinden satış yapıp fatura vs kesiyorlar 3-4 kişi kullanıyor internet hizmetini. Arazi İstanbul'un köylerinden birinde. Alt yapı yok. Suoperbox'dan çok memnunlar. Arada bende bağlanıp hızlarını kontrol ediyorum,tatminkar.

  • UnicornKnight @unicornknight

   şu anki durum aşağuda.

   müşteri temsilcisinin müdahalesine rağmen vaziyet bu. ancak nihayet bu akşam empati kurabilen gerçekten iyi kalpli bir insana (her şeyden önce kendisinin de aynı zamanda bir tüketici olduğunu belirterek yaşadıklarımı gayet iyi anladığını bir hayli detaylandırarak hasbıhal etti) denk geldim de arıza kaydı oluşturdu, öncekiler bunu ısrarla yapmıyorlardı.

   saha ekibi sevk edecekler, bakalım neler olacak. zira 2 ay öncesine değin hız dediğim gibi download'da en düşük 18,30 Mbps upload'da en düşük 5 Mbps şeklindeydi. bu akşam adeta zirve yapmış halde, ayrıca şöyle bir durum da yaşandı ki tuzu biberi oldu o da.

   "0532 532 00 00 no'lu Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni aradığınız vakit şundan kısa zaman öncesine değin 2 no'lu menü altından Turkcell Superonline müşterileri ile birlikte işlem görmek üzere yönlendirme yapılıyor ve sonrasında GSM Numaranız, Müşteri Numaranız ya da TC Kimlik Numaranız ile giriş yaparak sesli yanıt sistemine de "Müşteri Temsilcisine Bağlanmak İstiyorum" diyerek müşteri temsilcisi ile görüşebiliyordunuz.

   bunu değiştirmişler ve artık 1 no'lu menü altından Turkcell Hat ve SuperBox kullanıcıları" şeklinde aktarım yapılmakta, fakat bağlandığınız müşteri temsilcileri bundan bihaber vaziyetteler. Israrla sizi ana menüye geri döndürmeye ve 2 no'lu seçenek altından erişim sağlamaya zorluyorlar ancak orada da artık ne Superbox'a tanımlı GSM Numaranız, ne Müşteri Numaranız ne de TC Kimlik Numaranız tanınmamakta. dolayısı ile hatalı giriş uyarılarını ard arda alıp hattan düşürmekte."

   bıktım, sıtkım sıyrılmış vaziyette. kendimi sağılmayı bekleyen doru bir inek gibi, kerizler şahı padişahı gibi hissediyorum.

  • Agab @agab

   @demigod Bayiye gidip çözmeyi denediniz mi?

  • UnicornKnight @unicornknight

   @agab daha mevzunun başlarında "çağrı merkezi arıza kaydı oluşturup sisteme düşerse konu bize aksediyor, saha ekibi sizden randevu alıp geliyor" diyerek çağrı merkezine yönlendirdiler hocam. neticede 2 ayın sonunda o arıza kaydı açılabildi. bundan sonrası UMUYORUM cayma bedelsiz hizmet iptali noktasına gider, müdafim yakınım olmasına rağmen artık ona pasladığım hukuki mevzulardan yılmakta olduğunu şakayla karışık da olsa laf arasında sokuşturdu geçenlerde. çözmezlerse ve dolayısıyla bir de bunu eklersem her şeyin tadı kaçmış olacak.

  • Agab @agab

   @demigod Ekşi'ye falan başlık açarsanız direkt ilgilenirler.

  • UnicornKnight @unicornknight

   @agab eğer saha ekibi de geldiğinde çözemezlerse işi dava noktasına taşımadan bir de onu denerim artık, fikir için teşekkürler. (Y)