Dostlar selam. 24 mbit vdsl var. İndirme hızım genel olarak gün içinde düşük, 3-5 mbit arası seyrediyor. Youtube gibi mecralarda ise akıcı. Ancak beni hızdan ziyade rahatsız eden şey ping. Online oyunlarda deli gibi ping oluyor. Özellikle Diablo 3 oynarken, tek başıma oynarken dahi avrupa serverında korkunç bir gecikme yaşıyorum. Bu sorun gece ikiden sonra olmuyor elbette ama onun da bana bir faydası yok. Güvenlik duvarı ayarlarını yaptım, port açtım vs. ancak düzelmiyor. Senelerdir pc kullanıyorum, az çok hakimim denebilir, ancak 2019 ocak ayından beri bir dikiş tutturamadım. Akn kalkmadan önce her şey daha iyiydi sanki. Bu sorunu nasıl çözebilirim sizce?

#ttnet #TürkTelekom #ping #Lag

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Operatörü değiştirebilirsin. Kablonet olabilir mesela veya işte bölgende sorun yaşamayan varsa netspeed milleni vs. vs. onlara da bakabilirsin.

  • piyerbezuhov @piyerbezuhov

    Evet mantıklı ancak 2006dan beri ttnet abonesiyim ve açıkçası şu son bir yıl dışında bir sorun yaşamamıştım. Bana sabit 5 mbit sunsalar bile yetiyor aslında stabil olduktan sonra. Bir de bulunduğum yer itibariyle diğer servis sağlayıcılar hizmet vermiyor. Arıyorum arıza kaydı açtık sorun çözümlenecek diyorlar ama çözülmüyor. Esasında yüzyıllık kablolardan şüpheleniyorum ama öyle olsa gece 2den sonra sabit 24 mbiti nasıl alıyorum? Demek ki gün içinde bir hinlik yapıyorlar.