[YENİ OYUN DUYURUSU] - Watching Eye

Selamlar, en son geliştirdiğim Tiny Arms:Zombies oyunu üzerine birkaç publisher ile kullanıcılar için retention oranlarını ölçüp olası bir iş birliğini değerlendirdik. Birkaç haftalık düzeltmeler ve bir takım eklemeler yaptık. Ancak retention(kullanıcı tutabilme oranı) %8'lerde çıktı. Normalde oyunun başarılı olması için genelde %80 ve üstü olması gerekiyor. Dolayısıyla, Tiny Arms'ın ticari başarısı ne yazık ki bekleneni vermedi diyebilirim. Bu nedenle mobil pazardan ziyade bu sefer PC pazarımda şansımı denemek istiyorum.

Bu bağlamda, geçen haftalarda paylaştığım birkaç GIF'te sinyalini verdiğim üzere yeni bir projeye başlıyorum. Bu proje Steam platform'unda yayınlacak ve geliştirilmesi 1-2 yıl arasında sürecek. Bu süreçte ufak mobil oyunlar geliştirmeyi sürdüreceğim ancak Tiny Arms gibi 7-8 aylık bir oyun geliştirmeyi düşünmüyorum bir süre(mobil için)

Oyunun kendisine gelirsek, "Watching Eye" yanı "İzleyen gözler" oyunumda dünyadaki tüm kameraları izleyen, tüm telefonları dinleyip, herkesi takip eden bir sistem olarak oynuyorsunuz. Amacınız, ülkenizi terör olaylarına karşı korumak. Papers please'e benzer şekilde zamanla açılan bir takım yeni özellikler/mekanikler yardımı ile bunu yapmanız gerekiyor oyunda. Bu noktada oyunun ana fikri, "şayet eğer bir sistem bizi izlese bizi nelerden korur ve nelerden koruyamazdı" oluyor.

Bilenler bilir baya koyu bir Person Of Interest fanıyım, yaklaşık 7 yıl önce diziyle ilk karşılaştığımda "ben bir gün bu makineyle gözetleme olayının oyununu yapsam çok tatlı olur" demiştim. Bugün, bu konuda geliştirme sürecinin çok çok başında da olsa ufak bi prototip yapıp test ettim. Şahsen çok hoşuma gitti, sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum.

Dizideki Makine'nin arayüzüne elimden geldiği kadar benzetmeye çalışıyorum şimdilik, ancak sonraki süreçte telif veya dava yememek için farklılaştıracağım biraz. Ancak şimdilik tüm fonksiyonları geliştirmek için güzel bir referans, bu nedenle buna sabit kaldım.

Örnek prototipimden bir videoyu aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Oyunda 3b ortamlar low-poly stili kullanacak. Bu nedenle diğer hareketsiz resimler sadece kalabalık olsun diye orada duruyor şimdilik.

Fikirlerinizi belirtirseniz, bana çok faydalı olur. Teşekkür ediyorum 🙂 #gamedevelopment #Unity

https://www.youtube.com/watch?v=bj5NWrifUXo

BeğenFavori PaylaşYorum yap