İmzanızı atın her yere böyle, atın ki devran döndüğünde hesabını vermekten kaçamayın.
Teknoloji çağının gözünü seveyim. Kimsenin yediği haltı unutmuyor, çivi gibi çakıyor arşive. 🙂

TÜBİTAK'ın Evrim Karşıtı Kitabı! - Evrim Ağacı

"Firavun Tutankamon'un mezarı lanetli miydi? İnsanlarla Dinozorlar aynı dönemde yaşadı mı? Yaşam kendiliğinden oluşabilir mi? Doğru bilinen yüze yakın bilimsel - Evrim Ağacı
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • suicide @suicide

  tubitak denilen kurumun bir gecerligi kalmadi uzun zamandir zaten.

 • merakli @merakli

  Ne bu? TÜBİTAK bir kitap yazmış, evrim ağacı da çıkıp Maynun-insan ilişkisine ait bazı bölümleri yalanlamış. Kitap baştan aşağıya bu ilişki üzerine mi yazılmış? Yazılmamışsa kitabın diğer kalan yerlerinde eleştirecek bir şey mi bulamamışlar? Onu geçtim evrim konusu Evrim Ağacının tekelinde olan bir şey mi? Onlar yalanladı diye yalan, teyit etti diye doğru mu oluyor? Resmen evrim konusunda size de içine katarak lobicilik oynuyor. Bizim dediğimizi savunursanız bizden, bir sözümüze ters bir şey söylerseniz adınız "evrim karşıtı" olur. Hadi oradan! Bir de devran dönecekmiş. Çark mı döndürüyorsunuz hayırdır? Amacınız Evrim Ağacının düşüncesine ters bir şey söyleyenlerin yaftalanacağı bir devransa daha çok beklersiniz!

  Not: Evrim konusu benim ilgi alanım değil. Özellikle bu site üzerinden dönen saçma sapan evrim tartışmalarına, herkesin bir birini bir tarafa çekmesine tepki gösteriyorum sadece.

  Edit: Kimseyle tartışmaya girmeyeceğim. Cevabını alamayacağınız yorumlar yapmayın boş yere.

  • Ali Pektaş @alipektas

   "Bizim dediğimiz", "Sizin dediğiniz" diye bir şey yok; bilimin/bilim dünyasının dedikleri ve yobazların dedikleri var. Bir bilim kurumu da bilimin dediklerini yazmalı.
   Çark falan saçma bir takım şeyler yazmışsın, onları geçiyorum direkt.
   Evrim konusu ilgi alanın değilse kafa yorma böyle şeylere hadi, taraftarlığın alâsını yapıp şimdi burada "N'oluyo yaa?" olaylarına girmenin manası yok.

  • mrx @mrx

   Evrim ağacı adlı sitenin ne yapmasını bekliyorsun, elbette evrim kısmıyla ilgilenecek, ayrıca evrim tartışalacak bir konu değildir cahil cahil yorumlar yapmayın. Kimsenin teyidine veya yalanlamasına ihtiyaç olmayan bir doğa kanunudur evrim. Evrimi tartışmak yer çekimini veya termodinamik tartışmak gibi bir şey. Evrim bir doğa kanunudur, evrim teorisi bu kanunu açıklamak için kullanılan bilgi bütünüdür. İlkokul kafasıyla aaa teori mi e kanıtlanmamış ki gibi yorumlar cahil adamların işidir.

  • prometrik @prometrik

   Merhaba. Ben takipçileri değilim ama arada denk gelince bakıyorum bu evrim ağacına. Geçenlerde evrimi işte bitiren bir video falan varmış. Normalde cevap vermezmiş ama ısrarlar nedeniyle videoya tek tek cevap veriyordu. Video belgesel gibi ve izleyiciyi inandırmak için hazırlanmıştı. Evrim ağacı ise madde madde ve internette makaleler arayarak cevap veriyordu. Yani ben söyledim böyle demiyor bakın, bilimsel makalelerle cevap veriyor. Zaten bu evrim bitti, çürüdü sözlerinde hiçbir zaman bilimsel dayanak bulamazsınız. Madem böyle bir durum var gerçekten makale yayınşasınlar youtube videosu çekmek yerine dedirtiyorlar. Ama bilirsiniz ki youtube videosu yapmak daha kolay. Ama cım tartışmak falan da değil zaten. Elbette tek merci evrim ağacı falan da değil. Bu şekilde bakmakta yanlış.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @mrx Evrim dahil her şey (bilimsel temelde) tartışılır. Tubitak'taki olay bilimsel bir tartışmanın sonucu değil sadece. Hatta tartışmanın ana/asıl kaynağını, yorumun sahibi çok iyi bildiği için tepki veriyor ya zaten.

 • suicide @suicide

  aylik olarak bilim cocuk alirdim bende, hala durur 30-40 kadar sayisi vardir sanirim...

 • Ali Pektaş @alipektas

  Var bende de bir miktar kitapları, sanırım bendekilerin hiçbiri şu an basımda değil (Tubitak bünyesinde demek istiyorum). bir dolu vukuat/leke var kurumun yakın geçmişinde. Buna ortak ya da ön ayak olanlar, göz yumanlar sağ olsun.

 • Ali Pektaş @alipektas

  @regis Üzgünüm ama silmek zorundayım. Durum silinsin istemiyorum.

 • Burak A. @carlelias

  Durum silinir kesin o sebeple uzun uzun yazmaya üşendim. 😁

 • Omer @omer_

  Konu hakkında samimi video izlemek isteyenler Efe Aydal'ın "Kırmızı Hap 3" videosuna da bakabilir.

 • aks @aks

  Yine evrim. 😀 Allah Allah.