Youtube'ta çocuk içeriklerine çok katı kurallar gelmiş gerçekten. Bir çocuk şarkısını oynatma listeme ekleyecektim, izin vermiyor. Öğretmenim, sınıfta çocuklara açacağım güzel bir liste oluşturmaya çalışıyordum izin vermiyor. Çocuklara izin vermemesi tamam da ben premium üyesiyim bir de, kredi kartıyla ödeme yapmışım demek ki büyük biriyim neden bana da kısıtlama var? Saçma.

#youtube #akış #youtubepremium #youtubemusic #reklam #çocuk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Anne-babalar da çocukları için oynatma listeleri oluşturmak isteyebilir, bu salakça kurala bir düzeltme gelmesi lazım.

 • Özgür (mü?) @ozgurg

  Ebeveynlere gelsin tamam da ben çocukların neden oynatma listesi yapmasının zararlı olabileceğini anlamadım. Picture-in-picture da kapalı çocuk videolarında.

  • Nakahella @nakah

   Sebebi şu. Diyelim ÇOCUK diye bir oynatma listesi yaptınız. "Ali Baba'nın çiftliği" şarkısı oynatma listesine eklendi. Sonra gidip Enes Batur'u da oynatma listesine eklerseniz, oynatma listesinden Ali Baba şarkısını dinleyen çocuk ardından Enes Batur dinleyecek. Olay bunu engellemek. Ama gizli oynatma listelerinde falan izin verilmeliydi, herkese açık olanda yasaklı olsun ama kendime ait oynatma listesi yapabilsem keşke.

  • Nakahella @nakah

   Ya da çocuk videosu olarak işaretlenmiş videoların hepsi sadece çocuk oynatma listelerine girsin, diğer videolar giremesin. Bu şekilde düzenlenebilir.