İran da düşen uçak hakkında çok sayıda iddia var.
Uçağın düşme anını gecenin bi yarısı sakin sessiz çekmek de tuhaf, uçağın enkazının üzerinde şarapnel izlerinin olması da tuhaf, uçağın kara kutusunun başka ülkeye verilmemesi de tuhaf.
İran madem haklı o kara kutuyu garantör bir ülkeye verip inceletsin. Kendisinin inceleyip yapacağı incelemeye kimsenin inanmayacağını bilmiyor mu yani?
Bu işte bir pislik var ve bu pisliğe İran daha yakın gibi..
Siz ne düşünüyorsunuz?
Düzenleme: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-01-11/iran-says-it-accidentally-shot-down-ukraine-plane-isna
Yanlışıkla vurulduğu kabul edilmiş.
#İranUçakCinayeti

Iran Says It Accidentally Shot Down Ukrainian Jet

Iran said it accidentally shot down a Ukrainian jetliner this week after mistaking it for a hostile target, according to the semi-official ISNA news agency.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BlueFear @bluefear

  Şu anda son dakika geçiyor. Yanlışlıkla vurduklarını kabul etmişler.

  • Temp 🔚 @temp

   @bluefear Ben de şimdi gördüm.
   Büyük amatörlük. Bidaha İran füze falan kaldırmasın bence. Sözde adamlar abd yi zarara uğratacaktı. 80 küsür Kendi vatandaşlarını öldürdüler çok büyük rezillik. Neticede olan masum insanlara oldu..

 • Mert @merphous

  Orta doğuda sıradan bir gün.

 • eaydogan @eaydogan

  Tam orta doğu kafası. Cenazede onlarca vatandaşı öldür, intikam alacağım diye füze kaldır onlarca vatandaşı öldür... Şu olayda yanlışlıkla yüzlerce insan öldü resmen saçmalığa bak!

 • POfficer @jepping

  O akşam millet ABD'nin günahını almış haarp vs diye 🙂 ABD'nin bir şey yapmasına gerek yok. İran kendi kendine yetebilen bir ülke olduğunu gösterdi yine.

 • LOOP @loop

  İran, Süleymani ile birlikte dokuz kişinin öldürmesine karşılık misilleme olarak kendi halkından 230 kişiyi daha öldürdü!
  İran 230 Amerika 0 denecek birşey yok, rusyayla girilen kirli işbirlikleriyle yolunu şaşırır islam ilkelerini çiğnersen başına her iş gelir..

 • Papa Emeritus @pope

  2020 yılında daha uçak ayırt edemiyorlar ona rağmen nükleer silah yapmaya çalışıyorlar. Nükleer silah yapsalar kendilerini falan vururlar ancak. ABD İran’ın nükleer programını bitirmeye çalışarak aslında büyük iyilik yapıyormuş.

 • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas

  Açıklama yapmışlar, insan kaynaklı bir hata olduğunu söylediler, özür dilemişler. Kaynak TRT Haber 👋🏻

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Bu kafa ne kafası anlamak mümkün değil ama direkt Ortadoğu kafası demek de zor.
  Herkes 2014'de Ukrayna civarlarında düşürülen yolcu uçağını hatırlar. Rusya veya Ukrayna yaptı. Bu hala bilinmiyor ama bence suçlu Rusya'ydı.
  Bir diğeri Sovyetler Birliği, ABD'den kalkıp Güney Kore'ye gidecek yolcu uçağını yanlışlıkla kendi hava sahasına girdiği için düşürmüştü. Burada ABD'nin de kabahati vardı çünkü bazı casus uçaklarına yolcu uçağı görüntüsü verdiği biliniyordu. Olan masum insanlara oldu.
  Bir diğeri de İran islam devriminden bir süre sonra yine İran'dan kalkan bir yolcu uçağıydı ve düşüren kimdi bilin bakalım? Basra Körfezi'ndeki ABD savaş gemisinden atılan füzeyle düşürüldü. Mevcut rotası gereği ABD savaş gemisinin üzerinden uçacak uçağı üzerlerine gelen savaş uçağı olabilir diye düşürdüler. Yine olan masum insanlara oldu.
  Bu geri zekalılar önceden de yolcu uçağıyla savaş uçağını ayırt edemiyordu şimdi de ayırt edemiyor. Maalesef filler tepişiyor, karıncalar eziliyor.
  Bu olayın erken çözülmesi -ne işe yarayacak bilmiyorum ama- bir nebze iyi oldu. Sovyetlerin düşürdüğü uçağın düşürüldüğü Sovyetler dağılana kadar öğrenilemedi. Ukrayna'da düşürülen uçağı ise kimin düşürdüğü mechul.
  Siz siz olun sorunlu bölgelerin üzerinden mümkün olduğunca uçmayın. Zor biliyorum ama şu sıralar İran'ın üzerinden geçerek Hindistan'a gidecekseniz onun yerine mesela önce Moskova, sonra Hindistan gibi İran üzerinden geçmeden gitmeye çalışın.

  • lterlemez @lterlemez

   Bence de; bu ayırt etme/edememe olayı değil sadece. Kaldı ki Ukrayna'nın bu olayla ilgisi de yok (yani İran'ı tehdit eden bir durumu da yok; yanlışlıkla vurulduğu ortada). Ancak, dünya üzerinde bu konuda kimse masum değil.

 • Anıl @anil

  Kanada inceleme için davet edildiklerini söylemişti.