Bir sonraki insan ulaşımı nasıl olacak, drone'lar mı gelecek, ışınlanma mı geliştirilecek demek yerine yıllardır yapılana hiçbir katkıda bulunmadan, tek bir patent almadan üreteceğiz diye ortaya çıkmaksa bu ülkenin vizyonerliği eğer....

Daha fazlasını yazmaya bile gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kullaniciadim @kullaniciadim

  doğru diyorsun. ne gerek var arabaya falan, dışarıdan alırız.

  • Pablo Vader @definitive

   “Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ülkeyi ayakta tutacak olanlar okumamış cahil halk. Türkiye’nin okumuş kesimi profesörden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Üniversite ve sonrası çok vahim. Çünkü zihinleri bulanık. Sultan Hamit devrine dönelim. Sultan Hamit mülkiye olmak üzere sultaniyeleri kurdu. Yani Osmanlı Aydınlanması’nı sağlayan Sultan Hamit’tir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamit’i devirdir. Bu okullarda okuyanlar Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar Osmanlı Aydınlanması’nın mezunlarıdır. Biz de de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar bazıyor. Ben açıkçası korkuyorum.”

   Güzel demiş değil mi? Okuduğunu anlamayanlar işte benim mesajımdan da anlayamamış. Ama onlar kurtaracak ülkeyi!!!

 • Erdinç B. @erdincb

  O işler bizi aşar. Biz ancak hayatta kalmaya çalışıyoruz bu ülkede. O vizyon için önce refah lazım, gelişecek zaman lazım. Önce refahı artırmak, sonra bilim ve gelişime zaman ayırmak, bütçe aktarmak en sonunda bu söylediğin hedefleri düşünmeye başlamak lazım. Önce toplumun ilerlemesi lazım. Millet 50 bin lira için birbirini öldürüp cesedi üçe bölüyor sen ışınlanma diyorsun. Bu iş bizim boyumuzu aşar. Her şey sırayla.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Haklısın vizyon önemli yoksa hep geriden hep geriden olmaz ama bununda en azından tecrübe altyapı oluşturacak olması sevindirici. Tabii bugün araba yerine çıkın uçan elektrikli vasıta üretseler işte bu deseler pazarı yok deneme sürecinde kalır öyle. Sana katılıyorum bir sonrakini sorgulayanlar oldukça daha ileri gidebilecegiz haklı eleştiri budur.