Ülkemiz vatandaşı pek çok şeyi beceremediği gibi spor müsabakalarını izlemeyi de beceremiyor. Twitter'da 20 tane gündemin 15 tanesi bir takım taraftarlarının/mensuplarının diğer takıma ettiği laflardan ve/veya küfürlerden oluşuyor. Dünyanın en büyük derdi kim kime ne zaman hangi faulü verdi ne zaman vermediden ibaret çünkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alatriste @alatriste46

  Plebler egleniyor iste kendi aralarinda.

 • Orcun @orcun

  Gözümle gördüm. Baya oluyor bir 3 veya 4 sene falan her halde ? beşiktaş fener derbisiydi. Arkadaşta koyu fenerli dedi gidelim kafede izleyelim vs. iyi dedim ya tamam yer içeriz sohbet muhabbet şu bu vs. vs. birde bu yanına beşiktaşlı arkadaşını aldı, güya işte hep beraber maç izlenecek vs.neyse gittik maçtan öncesi normal maç başlıyor ilk yarı bitti ana avrat küfürleşmeler başladı. O ona ben senin bilmemnereni bilmemen yapayım zaten sen fenerlisin .... evladı vs. vs. vs. ben seni burada keserim öldürürümler vs. vs. ben böyle uzaktan belgesel izlermiş gibi izledim zerre tepki vermiyorum bana bu sefer sulanıyorlar yaaa bak görüyor mu bu beşiktaşlı bunların ta .... ben topunun anasını avradını ... gibi gibi ben kaçıyorum sizinde olmayan beyin sapınıza şey edeyim diyerekten hadi size iyi günler deyip voltayı alıp gittim. Daha sonra bunlar benle irtibatı kesti, selam sabah yok bir baktım bunlar kanka kardeş vs. vs. ulen ananıza bacınıza beşiktekine 7 düveline kadar küfretmiş ya kızgınlık vs değil bu düpedüz mallıktan bana milyon verseler görüşmem öyle adamla o saatten sonra bende bitti gitti artık, ama bunlar garip. İstanbullara maçlara gitmeler bilmemne yok pasolig kart ıvır zıvırlar, sanki heriflerin anasına bacısına kardeşine ben küfrettim benle ilişkiyi kestiler. Hani bilmiyorum bu olay IQ ile mi alakalıdır ? işte maç olayı olunca bunların beyni garip bir hormon salgılıyorda bunlar insanlıktan mı çıkıyor ? bilmiyorum. Sorsan keyif işi değil mi ? zevk vs. vs. ulan takımının başarısı yok ya başarısı futbolcu milyon euroları alıyor sen izliyorsun onda da başarısızlar hani dese ki avrupa liginde real madrid ile kapıştık 5 tane attık vs öyle bir takım da değil bunlar. Ya bunların olayı başarısızlıktan tahminimce içlerindeki ezikliği buraya verdikleri için böyle havyanlaşıyorlar, hani incelenmesi lazım.

  • Orcun @orcun

   @slim-shady Yani sigara alkol de böyle, içersin keyif zevk alırsın. Gidersin izmirde kordonda deniz kıyısı vs bir duble içersin yanında güzel bir balığını kalamarını yersin mis, ama bizde boku çıkartılıyor. İçiyor içiyor sapıtıyor ona buna sataşıyor dayak yiyor vs. vs. ders almıyor hala devam ediyor neymiş efendim bir tarafı boklu sevgilisi ayrılmışmış ya sen bu kadar zayıf mısın ? zayıf adam işi bunlar ya çocuk musunuz ? çok kavga ettim bu yüzden ne rezilliklerle uğraştım bilemezsin. Futbolda böyle olmuş. Başarısız takımı yeniliyor oynayamıyor vs. ki oynayamayan adam tekrar ediyorum milyon euro kazanıyor o izleyenin ömrü hayatı boyunca elde edemeyeceği parayı kazanıyor sadece bir senede ve ona rağmen kötü oynuyor. Yetmiyor böyle salaklıklar sapkınlıklar vs. ha başarılı olsalar oturup bende izleyeyim. Oh be ne güzel çalım attı oh be gole bak 90'a taktı vs. vs. vs. Koca ülkenin milli takımının hali ortada daha neyini izleyecem ? garip garip 10. lig çömez takımlarıyla berabere kalınıyor gol atılamıyor yeniliyor vs. vs. adamların ülkesi izmir kadar belki geliyor seni yeniyor falan bu rezilliği izlemeye mi kendimi gerecek sinir hastası olacağım ? 😀

  • Equitatus @equitatus

   @slim-shady Katılıyorum, entelektüel bir birikimleri olmadığı için başka bir grupta tutunmaları imkansız olan insanlar oluşturuyor bu grubu. Ben futbol da izlerim, basketbol da izlerim, snooker da izlerim sırıkla atlama da izlerim ama izlerken güzel bir hareket, bir taktik savaşı ya da yetenek gerektiren şeyler ararım. Kendi tuttuğum takım kazanmazsa üzülürüm, ama kaliteli bir karşılaşma izlediysem de o beni tatmin eder. Ancak Türkiye liginde maalesef hiçbir zaman böyle bir sonuç olmuyor. Maçların kalitesi de, izleyenler de, oynayanlar da, yönetenler de rezalet. Futbol günümüzde azımsanamayacak kadar büyük bir endüstri. Avrupa bu endüstride uzay çağındayken biz maalesef taş devrindeyiz.

 • TwoCenk @twocenk

  Belki biraz siyasete girecek ama 80 darbesi sonrası amaçlanan şeylerden birisi insanları futbol vs ile oyalamaktı diye biliyorum. Bunun sonucu olabilir o işler.