#TheOuterWorlds RPG oyunlarının Alien'ı gibi olmuş. Olması gereken her şey var, fazlası yok. New Vegas'a çok benzediğine katılıyorum ama bu bence bir eksiklik değil. Yaklaşık 10 saatlik deneyimimde NV kadar iyi olduğunu düşünmesem de bazı yanları ondan daha iyi olmuş. Mesela yeteneklere verdiğiniz puanlar arttıkça bazı güçlendirmeler alıyorsunuz. Örneğin Liderlik yeteneğinizi 20 puanın üzerine çıkarırsanız companion'ların öldürdüğü düşmanlardan %50 daha fazla EXP alıyorsunuz. 20, 40, 60, 80, 100 gibi kademelerde yeni özellikler de buna ekleniyor. Diyolagların yazım kalitesi ve seçeneklerin etkisi NV'nin gerisinde olsa da birçok oyundan iyi. Keşfetmeyi ödüllendiriyor. Silah ve zırhlara mod'lar takabiliyoruz, fazlalıkları ise geri dönüştürüp tahrip olan silah ve zırhlarımızı onarabiliyoruz.

Şahsen Pillars of Eternity 2'den daha çok beğendim. Farklı kulvarların #oyun'ları ama beni içine daha çok çekti #TheOuterWorlds. Eline sağlık Obsidian...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Uğur Yurtsever @ugury

  Disco Elysium olmasaydı kesin daha çok keyif alacaktım The Outer Worlds'ten. Ama günün sonunda ben de beğendim. Özellikle yazım kalitesi beklediğimden iyiydi.

  • M.Selim @mselm

   Ben çok az risk almışlar gibi hissettim. Bir şekilde kendimi yeni bir Mass Effect geliyormuş gibi gazlamışım, böyle sayfa sayfaf lore okuyacağım diye. Karakter derinliği ve ana hikaye konusunda hiç şüphem olmamasına rağmen o konuda biraz hayal kırıklığına uğrayıp aksine pek ümitli olmadığım çatışma mekaniklerinden memnun kaldım 🙂 Tabii Disco Elysium'un hemen peşine oynamış olmak da oldukça etkiledi.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @ugury Pillars serisinden sonra (Gerçi onlarda işlenen temalar bayağı ağır) beklentim biraz yüksek kaldı demek ki.
   @msmertogluuuu Tam anlamıyla aynısını hissettim ben de. Herkesin sevdiği New Vegas formülünden yürümüşler ama dediğim gibi bence bu bir eksiklik değil, keyifle oynanacak bir oyun çıkmış ortaya.