Başarısız yönetim ve hep aynı tasarımda inatlaşmanın sonucu. Bir zamanların en önemli markalarından olan ve satışlarda ilk sıralarda olan bir markadan bütün satışları 2000$ lık niş bir ürünün satışlarına erişemeyen bir markaya. (Not: yorumlar fanboy dolu.)
#sonyxperia #Sony
https://m.donanimhaber.com/haberler/xperia-nin-cokusu-sony-toplam-akilli-telefon-satislarinda-galaxy-fold-u-bile-gecemedi.htm

Xperianın çöküşü: Sony toplam akıllı telefon satışlarında Galaxy...

Akıllı telefon pazarında istediği ivmeyi yakalayamayan ve dibe doğru inişe geçen Sony, toplam akıllı telefon satışında iki aylık Galaxy Fold'u bile geçmeyi başaramadı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Kör ölünce badem gözlü olur.

 • Sercan Ozmen @sercanozmen35

  Valla çöküşleri hızlı olur inşallah

 • Draftx @draftx

  Yorumlar gözlerimi kanattı. 1,5 yıl Sony XZ kullandım ve deneyim olarak açık ara en çok üzen telefon Sony idi, ısınması olsun safa yakın androide rağmen garip bugları olsun hep sorun çıkartıyordu, orta seviye Samsung telefona geçtim resmen dünya varmış dedim. Bu çöküşü hak ettiler.

 • YCK @yck

  xperia z2 kullandığım en iyi telefondu. alırken de çok beğenerek ve heyecanla almıştım. batarya artık bitti ve uzun süre kullandıktan sonra değişme ihtiyacı doğdu. galaxy s9 aldım ama telefon işte pek heyecanlanmadım alırken 😀

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Güncel tasarıma hiç uymadılar. Ekranın üst ve altında geniş araziler bıraktılar ve inatla aynı tasarıma devam ettiler. Üst seviye telefona Ois koymayıp kamerayı sakatladılar. Kimsenin kullanmadığı 21 MP'lik sensörlerle çok kötü bir düşük ışık performansı sundular. (Ucuz telefon General Mobile Discovery, amiral gemisi telefon Xperia Z2'den iyi çekiyordu düşük ışıkta.) Isınan, şarjı iyi gitmeyen cihazlar yaptılar.
  En son bize pek yansımayan cihazlarda yuvarlak, çirkin bir tasarım kullandılar. Cihazları 21x9 gibi telefon için saçma bir ekran en/boy oranıyla çıkardılar. Ekranın altına çerçeve koymayıp üstüne koyarak simetrik telefon sevenlerin gözünü kanattılar. Olacak buydu malesef.
  Nasıl telefon yapmaları gerektiğini buradan herhangi bir kişiye sorup ona göre yapsalardı şimdikinin birkaç katı fazla satan cihazlar yaparlardı...

 • 3dfx @3dfx

  Bi ara cinli kardeslerimizi gecmislerdi, 6 ayda bir amiral gemisi telefon tanitiyorlardi. Tasarim ayni, her sey ayni, neden para vereyim?

 • Equitatus @equitatus

  Aslında diğer üreticiler de hep aynı ürünü sürüyorlar. Hatta aralarında farklı olan bir tek Sony idi. Ama Sony'nin tasarım anlayışı çok eski kalmıştı. Apple telefonlarının hepsi birbirinin aynısı. Samsung, Huawei, Xiaomi vs de öyleler.

 • Mustafa Sakallı @swish41

  Sony çok kaşındı, aynı telefonu cilalayıp cilalayıp çıkardılar, insanları hiç dinlemediler. LG kronik sorunlarının kurbanı oldu, HTC fiyat politikasının. Çinliler de sağlam gelince affetmediler kaptılar piyasayı